Raskelt tulnud, kiirelt läinud: PSG mängis 2:0 edu kuueminutilises aknas karmiks kaotuseks (0)

PSG 2:0 edust sai korraga 3:2 kaotus. Foto: Scanpix / Manon Cruz / Reuters

Naiste Meistrite liiga poolfinaallahing prantslaste vahel tõi nii tuld kui pisaraid, sest vaheaja lähistel 2:0 edu saavutanud PSG oli matši lõpusirgel sunnitud võrgust korjama kolm palli. Nii väljus vastasseisust võitjana kaheksakordne tšempion Lyon.

Lyon ja PSG hoolitsesid palli eest terve kohtumise vältel suhteliselt võrdselt. Samas proovisid kodused rohkem õnne: 22 pealelöögist läksid raamidesse seitse, PSG 13 katsest osutusid ohtlikuks kolm. Vaatamata rekordvõitja pingutustele jäädi vahetult enne vaheaega kaotusseisu, kui Marie Antoinette-Katoto kasutas ära kaitses tekkinud peataoleku. 25-aastane prantslanna jõudis sihile ka teise poolaja alguses.

Lyonile viimati 2022. aasta detsembris tuule alla teinud PSG ei suutnud edust siiski kinni hoida. Ning see stsenaarium sai eriti piinarikas! Kuna 80. minutil skooris tänavune suurim väravakütt Kadidiatou Diani ning minutid hiljem saatsid palli võrku ka Melchie Dumornay ja Amel Majri, kaotas PSG raskelt välja teenitu ligi kuue minuti sees.

PSG ja Lyoni korduskohtumine toimub 28. aprillil. Teises paaris on vastamisi FC Barcelona ja Londoni Chelsea, kelle esimene vastasseis lõppes tulemusega 0:1.

Lyon - PSG 3:2 (0:1)
80. Kadidiatou Diani, 85. Melchie Dumornay, 86. Amel Majri - 44., 48. Marie Antoinette-Katoto