Sane-Jesus duo täitis De Bruyne-Agüero saapad edukalt (0)

Pep Guardiola jättis tänaseks mänguks algkoosseisust välja nii Kevin De Bruyne'i, Sergio Agüero kui Raheem Sterlingu, kuid Evertoni viiemehelise kaitseliini murdmisega Manchester Cityl raskusi ei tekkinud.

Kui Sterlingu pingilt alustamise põhjuseks oli eelduste kohaselt talle puhkuse andmine, siis nii Agüero kui De Bruyne naasid vigastuspausilt - Agüero käis viimati platsil novembris, De Bruyne aga oktoobris.

Premier League'i tasemel staažikamate staaride töö tegid ära noored tulijad - 22. minutil realiseeris Leroy Sane söödu kindlalt Gabriel Jesus, saades nõnda kirja oma esimese liigavärava pärast 19. augustit. Kahe värava vahele jäi noorel brasiillasel 12 Premier League'i mängu ja 19 pealelööki.

Teise poolaja alguses lõi Jesus peaga võrku Sane täpse tsenderduse, tehes skooriks 2:0.  65. minutil vähendas Dominic Calvert-Lewin kaotusseisu minimaalseks, kuid neli minutit hiljem lagunes Evertoni viiemeheline kaitseliin taas koost ja vahetusest sekkunud Sterling lõi peaga väravasse Fernandinho söödu.  City tänavuse hooaja resultatiivseimaks mängijaks kerkinud Sterlingul kulus skoorimiseks vaid kolm minutit.

City tõusis tänu võidule liidriks, kuid Liverpoolil on võimalus see pühapäeval Manchester Unitedi vastu tagasi võtta. Tänavusel hooajal võõralt väljakult vaid ühe võidu saanud Everton pole detsembris veel võidurõõmu maitsnud.

Manchester City - Everton 3:1 (1:0)