Tallinna Lõvid võtsid venelastelt võimu Eestimaal (17)

Risto Kallaste (ees) ja Martin Reim. Foto: Siim Semiskar/ERR SportTallinna Lõvid oli aastatel 1979-1989 tegutsenud legendaarne Eesti noortemeeskond, kus mängisid teiste seas paljud hilisemad Eesti koondislased: Mart Poom, Martin Reim, Indro Olumets, Risto Kallaste, Toomas Kallaste, Toomas Krõm, Lembit Rajala, Meelis Lindmaa, Arvo Kraam, Marko Kristal. Meeskonna peatreener oli Roman Ubakivi. Lõvide mänedžer ja Martin Reimi isa Olev Reim avaldas 1992. aastal Lõvide tegemistest põhjaliku, 208-leheküljelise raamatu "Lõvide lugu".

Soccernet.ee rääkis nüüd, aastal 2013 Lõvide teemal Ubakiviga, O. Reimiga, M. Reimiga, Olumetsaga ja Andres Sõbraga. Viimane, tuntud korvpallitreener, oli aastail 1987-1989 klassijuhataja Tallinna 49. Keskkooli spordiklassis, kus õppis enamik lõvipoistest.

"Ma ütlen kohe julgelt, et seda, kuidas poisid siis mängisid, ei anna võrrelda sellega, kuidas poisid praegu mängivad. Õige treener oli ja treener teadis, mida on Eesti poistele vaja, et kohalikele venelastele tuupi teha. Ja nad said ka, nigu tahtsid! Te ju teate seda, et lõvipoisid võtsid võimu venelastelt Eestimaal? Igas vanuses. Juba pärast kahe-kolme-aastast treenimist meil enam vastaseid siin Eestimaal ei olnud," rääkis O. Reim Lõvidest varjamatu vaimustusega.

"Kui mängiti juba A-klassis ja oldi 17-18-aastased ja toimusid viimased Eesti meistrivõistlused, siis oli seal kümme osavõtjat ja kõik ülejäänud üheksa olid Vene grupid, Lõvid olid ainukesed eestlased. Oli üheksa mängu, Lõvid mängisid kõigiga läbi ja kogutagajärg oli 71:4, see on mulle meelde jäänud surmani. Milline ülekaal, kujutage ette! 71:4 oli väravate vahe! Väga võimas!" jätkas O. Reim.

"Mul on põnev endal seda meenutada, et kui läksime mängima kuskile Ida-Virumaale, siis venelased ütlesid, et „oi, Lõvid on vastas, me nagunii kaotame". Nad olid juba enne mängu kaotanud."

"Me käisime igal aastal Moskvas ja Leningradis ja kogu aeg võitsime. Võitsime Leningradi Zeniiti ja seda suurt Venemaa kuulsat Smena Spetsialiseeritud Jalgpallikooli, no see oli uskumatu! Need, kes seda nägid, need teavad seda, aga on ka kadedaid, kes arvavad, et me pakume üle, näiteks Josep Katsev, kes on praegu jalgpalliliidus, tema oli venelaste treener."

"Ükskõik, kas olime parajasti Prantsusmaal või Ameerikas, kõik imetlesid, milline oli meie poiste tehnika ja kuidas nad palli valdasid. Võisid paar poissi panna palliga žongleerima, nii et pool tundi pall maha ei lähe. Katsuge praegu võtta ükskõik, missugusest grupist, kas sellest Levadiast või sellest kuradi Nõmme Kaljust, ma tahaks näha, kes see teeb järgi. Niisugust meeskonda ei ole ja ei saagi tulla, sest pole niisuguseid treenereid. Need noored on kobakäpad, kes praegu on. Ubakivi ütleb, et ta on vana ja ta ei viitsi enam sellega tegeleda, aga tema peaks minema praegu ja kontrollima, kuidas praegused noortetreenerid trenni teevad, see on suur jama. Eesti poistel läheb ju praegu väga pahasti igal pool Eesti meistrivõistlustel, igal pool on venelased eesotsas. Kui ma vahel huvi tunnen, loen ja vaatan Internetist, siis on mul kurb küll. Aga siin on ka oma põhjus muidugi – venelased on nagunii agressiivsemad ja julgemad. Ma olen tähele pannud, et kui sa oled natukene kiirem ja julgem ja tegutsed kiiresti, siis mõte töötab ka kiiremini. Ja see väikene edu ongi vene rahvusel sees. Selleks, et seda ületada, on vaja väga head pallitehnikat ja seda Lõvid valdasid, see oli Ubakivi kunst ja seda ei suuda millegipärast keegi järgi teha," jutustas O. Reim.

Lai haare ja rohke trenn tõid edu... ja tänavakaklused

"Lõvid mängisid tehniliselt ja taktikaliselt head jalgpalli. Lõvide auks peab ütlema, et nad olid 19-aastaselt rahulikult 19-aastaste Euroopa tasemel," sõnas Ubakivi. "Paraku jäi nende potentsiaal realiseerimata. Aga see ei olnud mängijate ega treeneri süü, see oli põhjustatud professionaalse juhtkonna puudumisest."

Edukate Lõvide suurimaks saavutuseks loetakse rahvusvahelise turniiri Helsingi Cup võitu kahel järjestikusel aastal – 1987 ja 1988. Esimesel korral osales Lõvide vanuseklassis 64 meeskonda, teisel korral 42 meeskonda. Mis oli Lõvide edukuse valem?

"Sel ajal oli jalgpalliklubisid suhteliselt vähe, eriti neid, kus Eesti rahvusest poisid mängisid. Klubi valik oli suure haardega, hästi palju käis sealt poisse läbi üle Tallinna. Praegu on need klubid, kes tegutsevad, väiksema piirkonna peal, ühte klubisse ei satu nii palju häid poisse. Minul selles mõttes vedas, et saime neid poisse üle linna ja oli selline aktiivne treener Roman Ubakivi, kes oma vanemad poisid – kõmperid ja mõtsnikud ja vildersonid – saatis koolidesse poisse otsima. See oli üks põhjus, miks mängijaid ühest satsist nii palju koondisesse jõudis," selgitas M. Reim.

"Linna pealt olid kokku võetud kõige paremad," arvas ka Olumets, kes tõi välja veel ühe põhjuse: "Me tegime juba siis mingi 4-5 korda nädalas trenni, kui me olime 10-12-aastased. Eestis ei teinud siis keegi nii palju trenni. Eestis ei mängitudki eriti jalgpalli."

"Tegime head tööd poistega, nägime palju vaeva," ütles Ubakivi, kes rõhutas ka oma esimese kasvandikepõlvkonna tähtsust: "Esimene põlvkond, kus olid need mõtsnikud ja kõmperid ja vildersonid, purustas selle müüdi, mis siis Eestis valitses, et eestlased ei suuda jalgpalli mängida. Siis oli see absoluutne üllatus. Esimese põlvkonna ajal ei olnud ju eraldi spetsialiseeritud jalgpallikooli, nagu oli teistes liiduvabariikides. Meil ei olnudki ette nähtud valmistada lapsi ette tippspordi jaoks. Selle põlvkonna teene oli sisuliselt palju suurem. Lõvid olid juba teine põlvkond, kes venelastele mänguliselt tappa andis."

O. Reim meenutas, kuidas venelased Lõvide algusaegadel vastutasuks tappasaamise eest väljakul lõvipoistele muul moel tappa andsid: "Kui me käisime Lasnamäel või kuskil mängimas, siis pettunud venelased tulid tee peal kallale, kui poisid üksinda koju läksid. Rein Mälton, kes oli väga hea andekas poiss, läks sellepärast ära, et sai nii peksa, et ema käis mul kodus ja ütles, et poiss ei taha enam jalgpalli mängida, sest saab venelastelt peksa. Ja siis mina korraldasin selle nii, et läksime poistega alati koos sinna ja koos tulime tagasi."

Ubakivi soovis edukusele kaasaaitamise eest tänada ka Allan Dorbekut, kes aitas kehvasid tingimusi leevendada: "Kasutasime ära, et meil oli [Oktoobri Rajooni Laste ja Noorte] Spordikooli direktor vana jalgpallimees Allan Dorbek. Sügav kummardus talle, ma tahaks öelda, et saime Oktoobri rajoonist tuge ja saime oma võimalused maksimaalselt ära kasutada. Iga võistkond vajab ju baase ja materiaalseid värke. Need olid tänapäeva mõistes muidugi absoluutselt armetud ja naeruväärsed, aga ilma selleta poleks midagi saavutada saanud."

Pettuse ärahoidmiseks kastitäis Vana Tallinnat

Kolmel aastal järjest – 1982, 1983, 1984 – tehti Lõvidele üleliidulise Nahkpalli turniiriga (ehk nende aastate tippsündmustega) seoses suurt ülekohut. Aastal 1982 Tbilisis, kus enne viimast alagrupivooru olid Lõvid ja kohalik meeskond ühe pulga peal, käskisid sealsed komsomolijuhid eestlastel kuumal päeval neljatunnine linnaekskursioon ette võtta. Aastal 1983, kui turniir toimus Tallinnas, ei lubanud kohalikud võimud vastupidiselt eelnevalt lubatule Lõvidel üldse turniiril osaleda ning Eestit esindasid hoopis Lasnamäe Start ja Narva Energia. Aastal 1984 Užgorodis olid Lõvide otsustavas alagrupimängus armeenlaste vastu kohtunikud ära ostetud. Vastased võitsid ebaõiglaselt määratud hilisest penaltist 1:0 ning kui O. Reim pärast mängu kohtunike ruumi tormas, nägi ta, et seal joodi šampanjat.

"Meil oli alati kastitäis Vana Tallinnat kaasas, et kohtunikud meile liiga ei teeks ja laseks meil oma mängu mängida," mäletas O. Reim. "Oh jumal, kurat, kuidas igal pool Nahkpalli turniiridel peteti vanemate mängijatega! Meie olime alati õiges vanuses ja muide, Moskva ja Leningrad olid ka alati õiges vanuses ja neid me ka võitsime, aga kuradi tšetšeenid ja kasahhid ja armeenlased ja aserbaidžaanlased ja sellised olid absoluutsed petised. Kui meie kümneaastased poisid olid siledad poisid, siis nendel olid püksis juba karvad, see oli täielik naljanumber! Nihuke jama käis kogu aeg seal kommunistlikul Venemaal, ma vihkan seda kuradi Vene komsomoli, kes seda Nahkpalli turniiri korraldas. See oli niisugune pettus, et mine hulluks."

M. Reim ütles pettuste kohta: "See oli väga tavaline üldse sportmängudes. See ei olnud midagi erakordset, et jalgpallis kellelegi eestlastele midagi tehti, kuna vaadati, et liiga ohtlikuks muutuvad ja võivad midagi võita. Ma arvan, et sama oli nii korvpallis kui ka teistel spordialadel või ükskõik, mis elualal. See oli tavaline stiil, et kas siis ametnikud või kohtunikud mingitmoodi sekkusid. Eks seal ikka oli vihastamist ja raevu ja kurbust, aga sealt sai väga hea elukooli. Ega kõik ei ole nii fair play, nagu me spordist räägime. Ka tänapäeval on ju sellist asja ja selleks peab valmis olema ja selle üle elama."

Toorutsenud brasiillased purustati 6:0

"Kui võrrelda Nahkpalli asjadega, siis kohtuniketöö oli aus. See, mis platsil toimus, tõi ka tulemuse. Ma mäletan, et seal oli mänge, kus oli tõesti väga kõvasid andmisi," ütles M. Reim Helsingi Cupi teemal.

1987. aasta turniiril alistasid Lõvid teiste seas Brasiilia võistkonna, kelle treenerit abistas kuulus Roberto Falcao, koguni 6:0. Kahest mängust, mida Ubakivi peab Lõvide läbi aegade parimaks, on üks just see mäng (teine on 3:0 võit Saksa liidumaa Schleswig-Holsteini noortekoondise üle 1988. aasta oktoobris Kadriorus).

"Eks brasiillased läksid üle ookeani Euroopat loputama, aga Lõvid mängisid väga hästi. Nad mängisid tõesti hingega. Kogu meeskond mängis nagu viiulit, nagu orkester. Iga mees tegi, mis ta tegema pidi. Kergelt võit ei tulnud, ega meie tasemete vahe ei olnud selline, et 6:0 võita. Aga seisul 2:0 nad juba hakkasid psühholoogiliselt murduma. Nad hakkasid lõhkuma, mööda jalgu virutama, läksid täitsa endast välja, hakkasid antijalgpalli mängima," meenutas Ubakivi.

Sama mäletas ka M. Reim: "Brasillaste klubi oli hästi mänginud ja arvas, et nad on kõige kõvemad mängijad turniiril. Mul on isegi see mäng videolindil olemas ja on näha, kuidas hakati toorutsema ja jalgadesse sõitma, sest neile ei mahtunud pähe, et mingi võistkond võib neid üle mängida."

"Häid mänge õnnestus teha ka Soome selle aja tugevamate klubide vastu. Kui võrrelda, et praegu oleme käinud oma noortevõistkondadega hästi palju soomlastega mängimas, siis nende tippvõistkondadega on suht keeruline hakkama saada, peab panema paremad poisid kokku mitmest klubist, et vastu saada. Nüüd on vaja kõvasti ja paremini tööd teha, et saada sellele noortetasemele järgi, mis praegu Soomes on," võrdles M. Reim tolleaegset Eesti ja Soome noorte tasemevahet praegusega.

Oma esimeses Helsingi Cupi finaalis võitsid Lõvid Espoo Honkat 3:1 ja teises Finnairin Pallot 2:0. "Kui me mängisime, ma ei mäleta, kas esimesel või teisel aastal, finaalis, siis oli ikka päris palju vaatajaid, see oli üllatus," märkis Olumets.

Ameerikas oli paradiisi tunne

1989. aastal said Lõvid unelmvõimaluse osaleda Dallas Cupi turniiril USA-s. O. Reimi Ameerika-kirjeldused raamatus "Lõvide lugu" on väga ülistavad, luues USA-st tõelise paradiisi kuvandi.

"Seal oli juba õhk teine. Kui läksid lennukist välja, siis oli täpselt selline paradiisi tunne. Me olime muidugi enne ka välismaa õhku nuusutada saanud, aga Ameerika oli ikka hoopis kaugemal kui Soome," kommenteeris Olumets.

"Praegu, 20 aastat hiljem Ameerikasse minnes ei ole see vahe nii suur ja nii hull, aga aastal 1989 olid kõik need korraldus ja võistlused loomulikult väga suursugused ja uhked. Aga jalgpall oli ikka samasugune, kuigi seal võistkondi oli võib-olla veel tugevamaid kui Helsingi Cupil, seal oli mingisuguseid koondiseidki, kellest me jagu ei saanud, aga kogemus oli hea," ütles M. Reim. Lõvid said Dallas Cupil ühe võidu (9:0), ühe viigi (1:1) ja ühe kaotuse (1:2) ning alagrupist edasi ei pääsenud. Kaotus saadi Mehhiko rahvuskoondiselt.

"Ma olin ju elukogenud ja reisinud inimene, ma olin ise profijalgpallur olnud ja pärast treener. Ma ei ütle, et ma nüüd näpu panin suhu ja imestasin, et vau, kuidas küll nüüd inimesed elavad. Ma ei ole kunagi seda rikkuse poolt nii tähtsaks pidanud, et kui sul on suur maja, siis sa oled jõle tähtis ja õnnelik inimene," rääkis Ubakivi, kelle jaoks oli Ameerika-reis kõige tähtsam hoopis perekondlikel põhjustel: "Mul oli isiklikus plaanis väga raske, sest ma olin väga ületöötanud ja ma haigestusin grippi, ma värisesin, külmavärinad olid kogu aeg. Aga mul oli ju isa Ameerikas. Isa oli sunnitud 1944. aastal viimase paadiga Hiiumaalt lahkuma. Kogu pere ei saanud paadi peale, aga tema oli Nõukogude võimu vastu sõdinud ohvitser ja tal oli vaja pääseda ja ta sai kuidagi peale. Suur perekond jäi kõik Hiiumaale maha – minu pere ja mu tädi pere. Mu tädimees oli ka ohvitser, aga ta ei olnud elukutselt ohvitser, ta oli mobiliseeritud ohvitser. Isa oli sunnitud põgenema ja läks Rootsi ja sealt Ameerikasse. Seal sain isaga teist korda elus kokku. Esimest korda kohtusin temaga Helsingi Cupil, kuhu ta tuli vaatama. Teisel korral ma sain juba pikemat aega isaga koos olla."

Dallas Cupi teemal ütles ta veel: "Kohalik eestlaskond, suur tänu neile, võttis meid oma hõlma alla. Halb asi oli seal võistkonna suhtes see, et mängijad jaotati kõik peredesse laiali, meil ei olnud enam meeskond, me ei saanud korralikult trenni teha. Aga noh, alati ei ole sportlik asi peamine."

Trennist äraminek oleks Olumetsast võib-olla narkari teinud

Lõvid astusid 49. Keskkooli spordiklassi 1982. aasta 1. septembril.

Indro Olumets. Foto: Siim Semiskar/ERR Sport"See, et me spordiklassi saime teha, oli jälle esimese põlvkonna teene. Tänu nendele saime me meistermeeskonna, mis tähendas, et avanes võimalus avada spetsialiseeritud jalgpallikool. Katsev sai sinna direktoriks, see oli Oktoobri rajooni baasil. See oli esimene asi, mis ma nõudsin teha, muidu pole üldse mõtet siin jalgpalli arendada. Ja kuna sai avatud spetsialiseeritud jalgpallikool, siis me saime spordiklassi teha," rääkis Ubakivi. "Au ja kiitus 49. Keskkoolile ja nende direktorile, et nad võtsid selle risti enda kanda. Jalgpallurid on ju küllaltki sõjakad poisid ja kui selline seltskond tuleb ühte kooli kokku, siis kujutate ette, see on küllaltki plahvatusohtlik materjal pedagoogidele. Saime ka 49. Keskkooli saali kasutada, tol ajal meil paremat ei olnud."

Hiljem spordiklassi klassijuhatajaks saanud Sõber iseloomustas lõvipoisse nii: "Oli väga vägev sportlik seltskond. Ubakivi oli siis valinud sportlikul printsiibil hästi treenitud vutimängijad ja ma võin ainult positiivselt öelda – väga vinge aeg oli nendega koos möllata ja ka talvelaagrites käia."

"Oli selliseid tõsisemaid poisse nagu [Martin] Reim ja minu meelest super andekas oli tookord Risto Kallaste. Mina kui spordimees, kossumees olen vutist alati lugu pidanud, mulle jalgpall väga meeldib, nii et ma usun, et ma ei olnud nendele seal vale mees. Ma usun, et nad jäid rahule," jätkas Sõber.

"Selles mõttes oli mul nendega tegemist, et ma pidin kooli administratsiooni ja poiste vahel jõlpima kõvasti, sest ega see õppimisevärk nende seas pehmelt öeldes väga populaarne ei olnud."

Raamatus "Lõvide lugu" on kirjas, et konflikt Sõbra ja Ubakivi vahel 1988. aastal üha süvenes, sest esimene nõudis sporditegevuse kõrval ka vaimse arengu tagamist, teine aga pani kõik ühele kaardile. Ubakivi keelas puudumise nii treeningutelt kui ka treeneritöölt (lõvipoisid pidid hakkama uutele pisikestele kasvandikele treeneriks), puudumisele järgnes karistus. Kannatajaks oli kooliskäimine. Sõber kehtestas omakorda treeningukeelu nendele, kes koolist põhjuseta puudusid. Vahepeal kehtestas ta koguni mõnede poiste puudumise eest treeningukeelu kõigile.

"Vahel oli umbes sellist suhtumist, et "ma olen vutimees ja seda koolivärki pole vaja". See käis mulle pinda. Ma olen alati sedameelt olnud, et õppimine peab olema korras, teatud tasemeni. Ühel päeval, kui vutt või korvpall ära lõpeb, on vaja ju ka midagi teha, aga tookord oli kahjuks selline mentaliteet [Olev] Reimil ja Ubakivil, et pole vaja õppida, vaid ainult vutti mängida, ma mingil määral tundsin seda. Aga no see nüüd kõige hullem ka ei olnud, kokkuvõttes oli see aeg rohkem positiivne," kommenteeris Sõber.

"Suurt konflikti polnud, aga natuke ütlemist muidugi oli," sõnas Ubakivi, kes rääkis, et ta saab Sõbrast aru, kuid ta selgitas ka oma arusaama: "Küsimus oli selles, et oli selge, et näiteks Olumetsast ei saa mingit tuumafüüsikut, aga oleks võinud saada väga hea jalgpallur. Ma arvan, et kui ta ei ole mingis asjas andekas, siis jumal temaga, pange see kaks või midagi, aga lapse huvides ei ole mõtet teda karistada sellega, et ta ei saa enam mängida. Siis ta ei saa ju realiseerida seda, milles ta on andekas. See, kui keelata ära asi, mille nimel ta elab, ei pane teda paremini õppima. Jalgpallitrennist äraminek oleks Olumetsast võib-olla hoopis narkari teinud. Kui näiteks mingi geniaalne laulja sünnib järsku Eestis, siis oleks lollus tema elu ära rikkuda ja keelata tal laulmine ära, kui ta matemaatikas ei saa läbi. See on minu loogika. Messi tegutses näiteks ainult jalgpalli peal, keegi ei piinanud teda mingi muu asjaga."

Sõjavägi sai treeningutel läbi käidud

Roman Ubakivi. Foto: Siim Semiskar/ERR Sport"Roman Ubakivi oli karmi käega treener ja võib-olla tuligi tal sellel ajal selline olla. Seal oli nagu sõjaväekord. Olen naernud, et sõjavägi sai juba treeningutel läbi käidud. Kõik reeglid olid paigas, mida võis ja mida mitte, ja karistused olid kogu aeg soolas, kui millegi vastu eksisid," iseloomustas M. Reim Ubakivi treeninguid. "Päris paljudele sai see saatuslikuks, et nad ei suutnud seal vastu pidada, ja läksid kuskile midagi muud tegema. Lõvidest käis hästi palju rahvast läbi, kes tulid ja üritasid, aga ei jäänud püsima. Aga ma arvan, et need, kes seal olid, said mingi elukooli kätte ja ka võimalikult hea jalgpallialase treenituse."

Kas Ubakivi väga range distsipliin ja karistusmeetodid tulid kokkuvõttes kasuks või oleks treener võinud natuke vähem autoritaarne olla? "Eks ta ikka oleks võinud natukene leebem olla, aga ma ei oska öelda, kas see tuli kasuks, ega see kahjuks kindlasti ei tulnud. Tänapäeval ei saa niimoodi teha, ajad on muutunud," vastas Olumets.

"Kõik oleme elus. Nagu näeme, mis ei tapa, teeb tugevaks. Eks see praegu on naljakas. Mõnda asja, mis noorena tundus väga räige või karm, võtad nüüd naljana. Nii mõnelegi tuli mõni range karistus või nõue kasuks, sest sellega sai korra majja," ütles M. Reim.

Raamatus "Lõvide lugu" on kirjas, et pärast 0:1 kaotust Leningradile 1982. aasta Nahkpalli turniiril Tbilisis jättis Ubakivi ära traditsioonilise mängujärgse ujumise, jättis suuremad süüdlased ilma magustoidust ja puuviljast ning sundis pimedas mägedevahelises orus mängijaid läbi ehitatava gaasitoru roomama, mistõttu läksid poiste seljad marraskile.

Sarnaselt M. Reimile võrdles ka Ubakivi ise jalgpallitreeninguid sõjaväega: "Jalgpalli ei saa üldse mängida, kui distsipliini ei ole. Distsipliin on hädavajalik. Jalgpall on ju nagu sõjaväe osa. Kujutage ette sõjaväe osa, kus pole distsipliini! Missugune lahinguvõime sellel oleks? Sama on jalgpallis. Jalgpall on ju kollektiivne mäng, ega see ei ole mingi individuaalne ala, seal peab olema kollektiivne mõtlemine. Kui sul seda ei ole, siis sa pole lihtsalt mängukõlbulik. Nii elementaarne see ongi. Ma ei tea ühtegi suurt meeskonda, kus ei ole distsipliini. Mida kõrgem tase, seda kõvem distsipliin. Meil on praegu selline liberaalne ühiskond ja liberalism ja üksteisevastane konkurents, et jalgpall õpetab teistsugust elufilosoofiat, võrreldes sellega, mis praegu Eestis valiseb ja kuidas praegu noored elust aru saavad."

Laheda seigana Lõvide ajast rääkis M. Reim järgmist: "Käisime sel ajal hästi palju reisimas ja loomulikult ka Venemaal ja üks asi, mille peale tänapäeval ei tuldagi, aga mis Vene ajal oli alati suhteliselt probleemne, oli söömine. Söögid ei olnud igal pool Venemaa pärapõrgus kõige paremad, aga kuna treenerile oli tähtis, et poistel oleksid kõhud täis ja nad jaksaksid trenni teha ja mängida, siis oli käsk taldrikud tühjaks süüa. Selle söömisega sai igasugu nalja tehtud, alates tervelt toitude allaneelamisest kuni toitude peitmisteni. Kui tänapäeval lapsed mõtlevad, et ei sobi, kui muna või kartulid on natuke halvasti praetud, siis seal olid mingid asjad, mida ei saanud suu sissegi võtta, aga pidi kuidagi ära sööma."

Ta lisas: "Üheltpoolt mõistad, et pidi ju midagi sööma ja kui valikut ei olnud, siis pidi sööma seda, mida oli. Mingid asjad olid sellised, mida pidi täiesti tervete tükkidena alla neelama, sest hammastega nendest jagu ei saanud. Siis ei olnud sellist valikut nagu praegu."

Poom alistas males NSV Liidu koondise treeneri

Paljude reiside ajal pani Ubakivi poisid malet mängima. "Tähtis oli nende ajud liikuma panna. Ega see ei olnud minu mõte, see oli Vene jalgpallikoolkonna mõte, kes eelistas intellektuaalset jalkamängu, mis nõuab ajusid. Ma olin võib-olla esmaavastaja Eestis," selgitas Ubakivi.

Mart Poom. Foto: Märt Vassiljev"Mäletan, et Poom mängis väga hästi malet," lausus Olumets. Ubakivi tõi välja ühe Poomi kangelasteo males: "[NSV Liidu koondise olümpiavõitjaks viinud treener Gavril] Katšalin kunagi mängis Poomiga Tbilisis ja oma üllatuseks ta sai Poomi käest peksa. Tal vajus suu lahti, et "tohoh, kuradi eestlased!" Ta ei arvanud, et eestlased üldse jalgpalli mängida oskavad, rääkimata malest. See oli mõnus moment."

"Noorest peast panin poisid malet mängima, A-klassis ei olnud see enam nii tähtis – kel olid ajud, sel olid ajud, ja kellel ei olnud, sellel ei olnud, tuli lihtsalt arvestada sellega. Igal asjal on oma aeg, mida inimeses arendada. Ja kui sa selle aja mööda lased, siis oled ikka lootusetult hiljaks jäänud. Need mängijad, kes preagu on 19 ja mängivad siin Inglise koondisega ja teistega nagu 13-aastased, need ei jõua enam kunagi teistele järele. See on kaotatud põlvkond. See kuus aastat – viis aastat tegi vist sakslane ja üks aasta Hollandi treener seda tööd – on mööda lastud aeg, meie oma treener oleks peajagu parema töö teinud," rääkis Ubakivi.

"Samuti on intelligentsiga – on teatud aeg, kus sa võid seda arendada, ja kui sa oled juba hiljaks jäänud, siis pole midagi teha. Nagu on rääkima hakkamisega – inimest, kes on 30 aastat kuskil džunglis olnud, ei saa enam rääkima õpetada. Minu arust see on erakordne saavutus, kui keegi seda saavutab."

Ubakivi: Reim keeras oma poja karjääri tuksi

Ubakivil on kahju sellest, et lõvipoisid hiljem suurt karjääri teha ei saanud: "Aastal 1968 meil oli absoluutselt äbarik jalgpallijuhtkond, kes laskis jalgpalli üldse välja visata arendamisele kuuluvatest aladest ja likvideerida meistermeeskond. Võiks ju mõelda, et aastaks 1991 oleks võinud midagi ajaloost õppida, aga ajaloost võib õppida alati seda, et ajaloost midagi ei õpita. Aastal 1991 valiti uus juhtkond. Aga seekord ei pressinud mitte teised alad jalgpalli ära, nagu esimene kord juhtus, vaid nüüd, kui meil oli juba suure vaevaga meistermeeskond Spordi näol olemas, tuli juhtkond kokku ja otsustas, et meile polegi vaja üldse profitasemel mängijaid. Kahjuks nad on kõik ise elus ja praegu ka asja juures, nii et mis ma siin ikka räägin, eks nad ise tea, aga see tase oli veel õnnetum, kui oli tase 1968. aastal. Selle peale lihtsalt nuta või naera. Me oleksime pidanud kõik oma paarkümmend mängijat, kes olid profitasemel, välismaale saatma, panema nad palga peale ja korraliku trenni peale, mille jaoks Eestis ei olnud absoluutselt võimalusi. Ma ise pakkusin, et ma hakkan agendiks, kui keegi ei taha, et ma proovin nad oma sidemetega kas või Soomesse saata mängima. Aga siis ma sain nii palju sõimata sealt jalgpalliliidust. Ilma jalgpalliliidu loata ei saa ju ühtegi mängijat välismaale viia. Ega ma loll ei olnud, ma sain aru, et minu võitlus nende vastu oli lootusetu. Minu kohus oli poiste eest viimase padrunini seista ja seda ma tegin, minu südametunnistus on puhas. Jalgpalliliit käis jõuga minust ja minu arusaamadest üle. Andku jumal nüüd armu, et nemad selle südametunnistusega hakkama saaksid."

Ta jätkas: "Kõik need mehed, kes olid korralikult spordiklassi tingimustes paar korda päevas treeninud, pandi Norma tehasemeeskonda kehakultuuri taseme peale. Kui varem oli kuskil 10-12 tundi nädalas, siis nüüd nad hakkasid treenima 5-6 tundi nädalas. See tähendas muidugi, et me suretasime lihtsalt oma professionaalse taseme välja."

Ubakivi sõnul oleks välismaal lõvisid tahetud. "Neile olid kõik profiliigad lahti. Ma ei räägi üldse Soomest, kus oleks iga klubi neid kahel käel vastu võtnud," ütles Ubakivi. "Kui me mängisime Ameerikas Dallas Cupil, siis tuli minu juurde Marylandi ülikooli itaallasest treener ja ütles, et on kohe nõus vastu võtma kogu meie võistkonna oma ülikooli, ilma eksamiteta. Need, kes poleks küündinud tippklubideni, oleksid saanud korraliku ilma rahata Ameerika ülikooli hariduse. Aga meie soss-sepad otsustasid, et teisiti on parem."

"Õnneks oli mees, kes vastuvoolu ujus – Poom, kes ujus välja, nii nagu tal võimed lubasid. Aga teistel jäi karjäär väga mannetuks," arvas Ubakivi.

"Tänaseks on see asi õnneks vajaduse poolt paika sunnitud, nii et nüüd on praktiliselt kõik koondises mängivad mängijad ju välismaal. Ja kõigile on selge, et sellel, kes mängib siin Eesti esivõistlustel, väga head šanssi Eesti koondisesse pääseda ei ole. See on aja jooksul lihtsalt paika loksunud, mitte et keegi oleks teadlikult selle suuna võtnud."

Ühes 2003. aasta Eesti Päevalehe artiklis oli mainitud, et enamik lõvipoistest on elus majanduslikult läbi löönud, aga üks (nime ei avaldatud) sattus kuritegelikule teele. Ka Ubakivi ei pidanud nüüd sobilikuks avaldada, kes see kuritegelikule teele sattuja oli, kuid rääkis: "Ma arvan, et ta poleks sinna sattunud, kui poleks lõigatud ära jalgpallikarjääri võimalust, aga see lõigati ära. Ma oleks võinud ta nädalaga välismaale müüa. Mitte oma kasuks, vaid jalgpalliliidu kasuks muidugi, polnud küsimust. Aga jalgpalliliit oli selle vastu ja mina olin nende silmis kurjategija."

Ubakivi ütles päris karmi väite O. Reimi aadressil: "[Olev] Reim oli ise see mees, kes oma poja karjääri tuksi keeras, kui me oleme ausad. See ei olnud tema poisi pikkus, mida ta kogu aeg hädaldas, vaid see oli tema enda otsus ja arusaam, miks näiteks [Martin] Reim ei mänginud kuskil Inglismaa kõrgliigas ja Poom mängis. Reimi isa oli ka jalgpalliliidu juhatuses ja hääletas selle poolt, et mängijad hakkaksid Eesti koondise tuumikmeeskonnana mängima Norma tehasemeeskonnas Eesti liigat, mitte profitasemel välismaal. See oli tema otsus. Kuidas vana Reimi südametunnistus selle faktiga hakkama saab, ma ei tea. Ma arvan, et ta on nüüd nii targaks saanud, et ta saab aru, mis ta tegi. Selle asemel, et selles eas treeningkoormust tõsta, see ära lõigata tähendab profimängija surma. Ja seda paari aastat, kus peaks panema juurde, pärast enam tagasi ei tee."

O. Reim kommenteeris Ubakivi väidet nii: "Huvitav küll, Martin muide oligi sellel ajal välismaal, ta oli ju aasta otsa Soomes maailma suurimas paberivabrikus Jämsänkoskis tööl ja teenis kõvasti raha. Kui ta tagasi tuli, ostis ta korteri ja auto ja mööbli. Soomlased tahtsid ta veel Tampere ülikooli paberitootmist õppima saata. Ja siis meil oli tõesti väga suur mõtlemine, mida teha: kas teha karjääri töömehena ja saada korralik haridus või jätkata jalgpalliga. Aga jalgpallis koondise esimene treener Uno Piir kutsus kõik poisid tagasi, kes välismaale olid läinud, ja Martin tuli tagasi."

"Meie perekonnas oli niimoodi, et hariduse pead saama. Ja Martin on praegu ainukene lõvipoiss, kes on kõrghariduse saanud. Ta on lõpetanud Tehnikaülikooli. Seda kõik ei suuda, teised olid väga halvad õppijad. Ma ei räägi Poomist, Poom oli klass tagapool ja ta ei käinud spordiklassis, tema sai rahulikult oma tööd teha. Mina tahtsin poisid Pedasse ära peita, et Nõukogude armeest pääseda, see oli Lõvide raamatus ka sees. Ja poisid ei saanud ju sisse Pedasse, sest nad olid halvad õppijad. Nad olid omamoodi hullud jalgpallurid – head jalgpallurid, aga natukene ennasttäis – ja ma võtsin Martini viimasel hetkel ära ja ütlesin, et nende hulka Pedasse sina ei lähe, siis hakkad samuti seal kehvasti õppima. Ta oli alati neljade ja viitega lõpetanud. Sundisin teda minema TPI-sse, lahku lõvidest ja näete – lõpetas poiss. Võttis vahepeal akadeemilise puhkuse, käis Soomes tööl ja oli tehtud mees. Ja Eesti koondis kutsus ta tagasi ja nii ta läks."

"Mina arvan, et mina pole siin küll millegagi eksinud. Ma ei tea, kas ma sain aru, mida Ubakivi väitis, me peaks siis temaga kokku istuma ühise laua taha ja rääkima, minu arust sellist asja pole olnud."

Parimad lõvid läksid lõhkumise liigasse

Üks etteheide on O. Reimil ka Ubakivile. Saanud 1988. aasta lõpus vabariigi esindusmeeskonna Sport peatreeneriks, valis Ubakivi meeskonda kaheksa Lõvide juhtivat mängijat - Mart Poom, Risto Kallaste, Martin Reim, Indro Olumets, Lembit Rajala, Toomas Krõm, Toomas Kallaste, Meelis Lindmaa.

"Mina ei olnud sellega nõus, et panna 16-18-aastased poisid Nõukogude Liidu teise liigasse mängima, et neid lõhkuda. See oli lõhkumise liiga. Samal ajal tuli palju kutseid igale poole välismaa noorteturniiridele. Kui tuli õudselt kihvt kutse suurele-suurele turniirile Prantsusmaale, siis Ubakivi keelas sinna minna. Parimad poisid siis ei läinudki, Toomas Krõm oli neist kõige kuulsam, kes läksid, ja nad said nii kõvasti lüüa, et häbi oli. Mina ka ei läinud sinna, mina hoidsin sellest jamast eemale," selgitas O. Reim.

"Nii et mina ei tahtnud, et nad Nõukogude Liidu liigat mängiksid. Poisid saidki seal vigastada – Olumets sai väga pika trauma ja Rajala lõpetaski seal saadud trauma tõttu mängimise, palun väga. Nõukogude Liidu liigas oli ju niimoodi, et kui nad sõitsid kuskile mängule, siis nad ei saanud meeskonda kokkugi, Ubakivi ja tema abitreener pidid minema ise platsile, selline jama oli kogu aeg, et seda on häbi meenutada," jätkas ta.

"Poisid põgenesid Ubakivi eest välismaale ära. Lõvidest Risto Kallaste, Toomas Kallaste, lisaks Ott Mõtsnik, Tiit Kõmper – kõik jooksid tema eest ära, sellepärast et tema tahtis Nõukogude Liidus nendega liigat mängida ja noori poisse lõhkuda."

Pikka artiklit sobib lõpetama üks O. Reimi jutustatud seik: "Üks põnev asi, mis on raamatus ka sees: Lõvide aja lõpupoole tuli Eestisse Nõukogude Liidu jalgpallijuht Nikolai Koloskov, kes on praegugi kõva koha peal Venemaal. Ta kutsus kõik jalgpallitegelased kokku, mina ja Ubakivi olime ka seal, ja teate, mis ta ütles? Koputas sulepeaga laua peale ja kõva häälega ütles: "Mida ma olen kuulnud, mille pärast ma üldse siia tulin, et kuulda on, et eestlased tahavad teha Tallinna "Huntidest" (me olime Tallinna Lõvid, eks ole, tal läks segamini või ei tulnud talle meelde, kõik hakkasid naerma selle peale) mingit rahvusmeeskonda!" Ja ta hoiatas, et niisugused asjad meie riigis läbi ei lähe, et jätke see jama kohe, mingit rahvusmeeskonda olla ei tohi!"

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

sosku   •  
_"Kui meie kümneaastased poisid olid siledad poisid, siis nendel olid püksis juba karvad, see oli täielik naljanumber!"_

:-D Kas allpool habe ka juba kasvab?
maisi lapsed   •  
Reim vöiks elle Brasiiliaga mängu kuskile vaatamiseks riputada!
....   •  
nojaa... eks see ole see 10 000 treeningtunni teema.
sa ei saa ühelgi alal päris heaks ilma selle 10 000 tunnita.
tänapäeval enam noorteklassis sellise mahuga tööd ei tehta et need tunnid täiskasvanuks saades ära tehtud oleks....
rootsi kunn   •  
Päris pull lugemine aga päris nii nagu papa Reim seal jutustab või siis Ubakivi , pärsi nii kindlasti kõik ei olnud
aga mõnes asjas on neil ka õigus
Nii Tallinna Sporti , Normat ,kui Lõvisid on oma silmaga päris palju mängimas nähtud
Reimi kasvandik   •  
Kõva jutumees on see reimi vanamees... enda noored saavad lutti igast asendist. Ubakivi ei teadnud metoodikatest midagi, enamus lõvidest on tänaseks invaliidid. Aastal 2012 Eestlaste ja Venelaste võrdlust sellisel kujul tuua on minu arust labane! Eestis elavad täna Eestlased!
jansa   •  
..huvitav kes see lõvi-poiss siis kriminaaliks kasvas?
tarkel   •  
ev
.   •  
Tundub nii, et Ubakivi näol on leitud esimene julge härra Eesti jalgpalli õigesti ja ausalt hindama. Praegu on meie poistel mõtet trenni teha mõni esimene eluaasta, siis on vaja juba kähku-kähku piiri taha saada, muidu on edasine täiesti mõttetu. Iga inimene, kes soovib oma pojast teha jalgpallurit, mitte lihtsalt poissi, kes hoiab end trenni tehes vormis, peaks sellesse investeerima ja aitama tal noores eas välismaale minna. Kuni 10-aastased mängivad meil siin veel normaalsel tasemel, edasine on porno. 15-16 aastased teevad juba 2x vähem trenni kui peaks ja veel millistel tingimustel... sealt need invaliidid tulevadki!
Ja lisaks jalgpalliväljakul toimuvale ei suuda meie treenerid noortele ka mõistust pähe panna. Mõni ime siis, et juba 16-aastaselt piimavunts kasvatatakse, et klubisse puusa nõksutama minna.
PALUN VÕTKE END KOKKU, HAKAKE MÄSSAMA, TEHKE MIDAGI ÄRA!!
hipper   •  
mulle ei meeldi laused stiilis "oi küll meie ajal ikka tehti trenni ja võideti, aga praegu on aint sitakotid". lõvide näol me räägime ju põhimõtteliselt eesti u-19 koondisest, kes oli tubli ja andekas ja tegi hullult trenni, sealt ka suht koht head tulemused. reim ja kristal ja poom olid ka 90nendate päris koondise tuumaks ning nende põhjal saab ju enam vähem aimu nende reaaltasemest. jalka noortekoondised on meil eestis ju koguaeg tasemelt viimasel ajal üles-alla käinud...aastakäigud lihtsalt erinevad. pakun puusalt, et kuskil iga 10 aasta lõikes võib vabalt olla sama perspektiivi ja tasemega mansa kui lõvid. jah, vabalt võib olla, et keskmine eesti trenn täna ei ole nii intensiivne kui lõvide oma...aga kas peakski, kui tulemuseks on kõik võidud noorteklassis kuid vigastused hiljem. praegune laia kandepinna loomine tundub mulle siiski loogilisem ja jätkusuutlikum kui ühest kitsast ringkonnast iga hinna eest vee välja pigistamine
kalle   •  
Väga kõva artikkel, et lisaks tavaliselt softile kõigutamisele ka realistlikku särtsu asjaosalistelt sekka sai!
WM   •  
Jagan siis ka veidi enda mõtteid antud teemal:
Kiidan väga põhjaliku lisatöö eest ehk asjaosaliste kommentaarid aitasid väga värvikalt ja mõnusalt edasi anda seda atmosfääri ja olukorda.
Negatiivse poole peale pean lugema aga kohati häirivalt rassistlikud kommentaarid. Nagu ka üks kommentaator siin väga ilusti välja tõi, siis Eestis elavad eestimaalased ja ühte kolmandiku rahvastikust ei saa ühelgi inimlikul moel ära kaotada. Olgu see kui kurb tahes mõnele, aga on suur oskus ühendada mõlema suure rahvusgrupi tugevad omadused (nii palliplatsil kui selle kõrval)
Mis tollast perioodi puudutab, siis treeningmetoodikate üle võib lõputult vaielda ning ma ei näe mõtet sellesse laskuda. Ainsa mõttena tooksin vahest välja, et tõeliselt edukad jalgpallurid on ka vaimsel tasandil edukad, (Eesti näitel kasvõi Poomi ja Kostja näide) aga see jutt kalduks veidi teemast eemale ning jätame selle mõneks teiseks korraks!
Soccerneti toimetusele jõudu ja jaksu :)
never say never   •  
Elu on spiraal, saabuvad uued ajad,ja tulevad uued poomid,reimid jne
Vaja ainult sittad ajad üle elada...
to WM   •  
kus kuradi kohas sa oma rassismust näed, kloun?
to hipper   •  
"lõvide näol me räägime ju põhimõtteliselt eesti u-19 koondises" - ei räägi. tavaline spordikoolisats oli, teistest lihtsalt kordades parem.
metssiga   •  
üldjoontes võib ehk nõustuda antud artiklis kõlanud arvamusega, aga vana Reim on ikka valus enda saba kergitaja. seda on ikka igakord üsna vastik kuulda ja lugeda kuskilt.
Dion Lampson   •  
Mempunyai sifat yang TAHAN terhadap GESEKAN dan TAHAN TEKANAN (IMPACT LOAD). Unsur ini mudah berubah kekerasannya pada kondisi temperatur yang tidak tetap dan juga digunakan untuk membuat alloy mangan tembaga yang bersifat FERROMAGNETIC.http://goo.gl/KV6QIt jual besi baja online http://bit.ly/2dgdljU jualbesibajaonline.com http://jualbesibajaonline.com jualbesibajaonline http://bit.ly/2cCoGtI supplier besi wf http://bit.ly/2cobsEO supplier besi h beam http://bit.ly/2cJlx0u supplier besi cnp http://bit.ly/2cYMHyz supplier besi unp http://bit.ly/2coajgt supplier besi beton http://bit.ly/2d3SPGG supplier besi plat http://bit.ly/2co9UdW supplier besi siku http://bit.ly/2cGNgf4 supplier pipa besi http://goo.gl/wfhCQE agen besi wf http://goo.gl/wkaBJt agen besi h beam http://goo.gl/5kc4ln agen besi cnp http://goo.gl/2lzpkf agen besi unp http://goo.gl/c1znzV harga besi beton http://goo.gl/WQ2Qni harga besi plat http://goo.gl/TCRwwT harga besi siku http://goo.gl/jT6jvU agen pipa besi http://jualbesibajaonline.com/category/besi-baja-wf/ besi wf http://jualbesibajaonline.com/category/besi-baja-h-beam/ besi h beam http://jualbesibajaonline.com/category/besi-beton/ besi beton http://jualbesibajaonline.com/category/besi-kanal-c-cnp/ besi cnp http://jualbesibajaonline.com/category/besi-kanal-u-unp/ besi unp http://jualbesibajaonline.com/category/besi-baja-plat/ besi plat http://jualbesibajaonline.com/category/besi-siku/ besi siku http://jualbesibajaonline.com/category/besi-pipa/ besi pipa https://goo.gl/NZhLU0 Jual besi baja plat astm a 283 grade a 285 grade c 70 c a 516 grade 70 harga distributor jakarta surabaya
https://goo.gl/dl1az7 Jual Harga Distributor Wear Plate Tahan Gesek Hardox 400 450 500
https://goo.gl/mk7G3e Jual Harga Distributor Wear Plate Tahan Gesek Abrex 400 450 500 https://goo.gl/lHtUYu Harga Jual Distributor Plat Boiler Tahan Panas Astm A 516 GR 70 https://goo.gl/S7LktC Jual Harga Distributor Plate Boiler Tahan Panas Astm A 283 Gr c https://goo.gl/NPXxOU Distributor Plat Boiler Tahan Panas astm a 285 gr c Harga Jual Murah https://goo.gl/Ctv3wF Disini Distributor Plat Tahan Gesek Waear Plate Creusabro 4800 8000 Harga Jual murah https://goo.gl/adPjP7 Harga Jual Distributor Pipa Boiler DIN 17175, EN 100126 P235 GH Vallorec, Sumitomo dan Benteler
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja per m2 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kapal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi cakar ayam http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ contoh konstruksi baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan beton http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan 2 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan simple
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gedung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja rumah 2 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan gantung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk rumah tinggal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan sederhana http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bertingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di bali http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf untuk gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja per kg http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja berat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tahan gempa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan beton sederhana http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi besi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja per meter http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kapal baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi gudang baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gedung bertingkat rendah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi tangga baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sarang walet http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sederhana http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi dermaga http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi besi wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kapal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf untuk rumah tinggal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gedung bertingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi pelabuhan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja untuk gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kuda kuda baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi basement http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja 2 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan 3 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
https://goo.gl/FEppdU jual laptop asus https://goo.gl/FEppdU jual laptop asus
https://goo.gl/QD6q3C jual laptop asus murah https://goo.gl/QD6q3C jual laptop asus murah
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja iwf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai 2 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi crane http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan layang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bambu http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja vs beton bertulang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tinggi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf untuk rumah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ menghitung konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sipil http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi rumah baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk rumah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan ruko 2 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi h beam http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja cnp http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ standar konstruksi bangunan indonesia http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja gedung bertingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bentang lebar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ contoh konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja rumah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan masjid http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan beton http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi lantai baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi bangunan per m2 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan minimalis http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ kontraktor konstruksi baja jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan jembatan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja h beam http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan ruko http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan walet http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ kontraktor konstruksi baja surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja jembatan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja semarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan hotel http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja tangerang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sekolah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja gedung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja adalah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja jawa timur http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kuda-kuda baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ biaya konstruksi baja lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bali http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kolam renang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ pemasangan konstruksi atap baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan baja sederhana http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konsultan konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ harga jasa konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konsultan konstruksi bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ industri jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi.net http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi indonesia http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ harga jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ iklan jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja tangerang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa non konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa pembuatan konstruksi billboard http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja ringan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja bangun pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi malang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi logam http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi stainless steel http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi tangki http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi pipa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi stainless steel jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi kapal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan baja sederhana http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja yogyakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bergelombang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja atap http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja atau beton http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap baja konvensional http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ ahli konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bogor http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bangunan tinggi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bangunan pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja bekasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja berat surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi balok baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jual konstruksi baja bekas http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja pada bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ kontraktor konstruksi baja bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja cikande http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja cikande pt http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di cirebon http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja kanal c http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di bogor http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di palembang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja denpasar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di batam http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di yogyakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di banyuwangi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di medan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di jogja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja dan beton http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di malang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di bekasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja di semarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi dinding baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di banyuwangi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ ereksi konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ engineer konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja gedung futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ biaya konstruksi baja futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja gudang surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja gable http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi gudang baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja tahan gempa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ perhitungan biaya konstruksi baja gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja harga http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja honeycomb http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja hanggar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja rumah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja untuk rumah tinggal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja untuk pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja indonesia http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ perusahaan konstruksi baja di indonesia http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja jogja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jalan baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja pada jembatan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ bengkel las konstruksi baja jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja semarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja berat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja kastela http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kolom baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kapal baja 1 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi kabel baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ kontraktor konstruksi baja di surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ kegagalan konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja lantai 2 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja lengkung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja lanjut http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja lift http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap baja lengkung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja murah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja masjid http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja medan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja minimalis http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja menara air http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja malang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja per m2 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja makassar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja nganjuk http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ ongkos konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja palembang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja pada bangunan bertingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja pekanbaru http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja pipa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja rumah tingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja siku http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja solo http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja sederhana http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja stadion http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja sambungan baut http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja samarinda http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi sambungan baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ bengkel konstruksi baja surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja teknik sipil http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ perusahaan konstruksi baja surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja tangga http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi turap baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja batang tekan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ teknologi konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ tahapan konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk ruko http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja untuk pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ sistem konstruksi baja untuk struktur bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja vs beton http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf 300 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf bentang 20 meter http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi baja wf 150 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja wf bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ rumah konstruksi baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi baja di yogyakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di yogyakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan dari baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi bangunan baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap baja siku http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi atap baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap baja bentang lebar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap pipa baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap rangka baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi rangka atap baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan besi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap besi kanal c http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan yang aman http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan atap http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan atas http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan apartemen http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan atas kapal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap bangunan bertingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi atap bangunan gedung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kandang ayam broiler http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kandang ayam http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tahan api http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bertingkat rendah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bertingkat 2 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bertingkat tinggi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan beton tahan gempa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bentang lebar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bawah tanah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan berlantai banyak http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan bagian atas http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan berkelanjutan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan berlantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ www.konstruksi bangunan.com http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan dua lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
https://goo.gl/GaKHyC undangan pernikahan
http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan dermaga http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ biaya konstruksi bangunan lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ biaya konstruksi bangunan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gedung bertingkat tinggi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gedung pencakar langit http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan gedung sekolah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan hanggar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ harga konstruksi bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan irigasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan industri http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan jalan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kapal tanker http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kantor http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kolom http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kandang sapi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kapal penumpang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kaca http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kelas 1 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan kubah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lepas pantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai 3 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai 1 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lima lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan laut http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai dua http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai 4 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan lantai 5 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tiga lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan ramah lingkungan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan 10 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan mall http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan modern http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan mushola http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan menara masjid http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan murah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan musholla http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan menara http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bahan bangunan murah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bangunan malang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan pantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan pendopo http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan pabrik kelapa sawit http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan pencakar langit http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan pelabuhan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan rawa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi rangka bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan septic tank http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sekolah bertingkat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan statis tertentu http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan spbu http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sekolah 2 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan smk http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan stadion http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan semi permanen http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sipil adalah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan stasiun kereta api http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan stasiun http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan sekolah 3 lantai http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan terapung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan terkuat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan transportasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan terbaru http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tradisional http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan terbesar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan tertinggi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan teknik sipil http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan umum http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi bangunan unik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ umur konstruksi bangunan air http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ upah konstruksi bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ www.konstruksi bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan apung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan beton bertulang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi jembatan yang kuat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi online http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi oil and gas http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi offshore http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi rangka atap gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi waduk http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ konstruksi wire mesh http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi terintegrasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi orang pribadi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di indonesia http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi jogja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi asing http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi besi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bali http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja semarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja bekasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bogor http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja berat http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di banyuwangi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bangunan malang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi billboard http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi banten http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bangunan di bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja medan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja makassar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi cikarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi.com http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ cv jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di cirebon http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di medan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi dari luar negeri http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di makassar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di jogja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di malang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di semarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi di bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi epc http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi final http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi lapangan futsal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi gudang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi gedung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi grade 5 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi gudang surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi grade http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ tarif jasa pelaksana konstruksi gred 3 http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ kak jasa konstruksi pembangunan gedung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi holcim http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi hotel http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi hartoyo http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa hitung konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ harga jasa konstruksi baja wf http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ harga jasa konstruksi besi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi jalan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi luar negeri http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi listrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi lampung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa las konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi medan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi makassar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi migas http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi manado http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa non konstruksi migas http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi nasional http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa pemborongan non konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi oleh orang pribadi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi pabrik http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi pma http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi psak http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa perhitungan konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa pembuatan konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa pemasangan konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi reklame http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi semarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi sipil http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi spbu http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ sni jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bangunan surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi tower http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi tarif http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi terbesar di indonesia http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi tanpa npwp http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi jawa tengah http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja wf bandung http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ website jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ www.jasa konstruksi.net http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ www.jasa konstruksi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi yogyakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di yogyakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi berapa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi besi di solo http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja di surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi baja denpasar http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa borongan konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi atap baja ringan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ harga borongan jasa konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa pekerjaan konstruksi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi bangunan jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ biro jasa konstruksi dan bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa konstruksi dan bangunan http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi besi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi baja di jakarta http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ fabrikasi struktur http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi metal http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi surabaya http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi cikarang http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi pipa http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://goo.gl/TLJKhQ harga jasa fabrikasi baja http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan
http://goo.gl/TLJKhQ harga jasa fabrikasi http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi
http://goo.gl/TLJKhQ jasa fabrikasi tangki http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi besi baja
http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gudang
http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi gedung
http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi baja wf
http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi jembatan
http://bit.ly/2bgLGS7 jasa konstruksi bangunan

link12

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
PÕNEVAT
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
EESTI JALGPALL
MM KATARIS
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11