Teist mängu järjest skoorinud Anier: eeldasin, et vastased on veel suuremad, kiiremad ja tugevamad (1)

Foto: Kasper Elissaar

Eesti koondise ründaja Henri Anier on Sinisärgis leidnud hea hoo, kui mees skooris täna teist mängu järjest, aidates sedapuhku Eesti 2:0 võiduni Fidži üle. Väravakütt tunnistas, et eeldas, et vastased on füüsiliselt veelgi tugevamad, kui nad reaalsuses olid.

Ründaja kõneles mängu järel: "Me ei osanud ju väga ette kujutada, mis meeskonnaga tegu on. Ausalt öeldes eeldasin isegi, et nad on veel suuremad, kiiremad ja tugevamad, aga saime oma mängu algul käima ja taga null, ees õnnestus kaks ära lüüa - arvan, et olime tublid. Sest tõesti kahe päevaga ei ole olnud lihtne selle 11-tunnise ajavahega harjuda. Olime professionaalsed ja suutsime hästi alustada."

Ta tunnistas ausalt, et ilm oli põhjamaalaste jaoks erakordselt raske, ent veelgi enam valmistas probleeme suur ajavahe Eestiga, millega ei ole lihtsalt veel kohaneda jõutud. "Lihtne ei olnud, jah. Juba soojenduse ajal isegi. Sa ei pea liigutamagi, kui juba keha läheb higiseks. Ja see õhuniiskus just hingamise ajal ... teine poolaeg tuli õnneks natuke tuult ja hakkas sadama. Ei olnud lihtsad tingimused, aga huvitav ja saime hästi hakkama. Kõige hullem oli just see ajavahe, eelkõige mentaalselt - mängisime ju Eesti aja järgi kell neli öösel. See oli vast kõige suurem faktor," rääkis Anier.

Ründaja avaldas ka headmeelt, et väravapõud koondises lõppenud on: "Jah, see on positiivne loomulikult. See on tore, et sain teine mäng järjest värava kirja. Kaks mängu on ees, loodame, et see jätkub. Aga see ei ole peamine. Lõin küll värava ja alati on hea meeskonda aidada nendega - loomulikult on see mulle hea boonus -, aga tähtis on, et on tulnud kahest mängust kaks võitu."

REKLAAM

Kuigi Anier on kõigest 26-aastane, on ta hetkel Okeaania turneel üks kogenumaid koondislasi. Noortele ja eelkõige tänasele viiele debütandile jagus tal vaid kiidusõnu: "Meil on kaasatud siia tõesti palju noori, oleme nagu teise ešeloniga. Tublid poisid kõik! Neil on ju ka pikk reis seljataga ja esimesed mängud pidada siin, Eestist nii kaugel - tublid, et said A-koondise mängud kirja ja arvan, et kõik esinesid hästi. Osad, kes mängu ei saanud, saavad kindlasti oma võimaluse järgmistes mängudes. Ainult kiidusõnu ütleks kõigile! Nii neile, kes alustasid, kui ka neile, kes vahetusest sisse tulid." Samuti soovis Anier tänada fänne, kes nende pärast olid ette võtnud reisi maailma teise otsa.

SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
ÜLLATUS! Levadiast üle parda heidetud Dõmov maandus Floras
PREMIUM LIIGA
Heinaga ollakse Arsenalis rahul, ka Jürgens sihib välismaale
EUROOPA LIIGAS
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi
EESTLASED VÕÕRSIL
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi (0)