Tormihoiatus? Uue peatreeneri saanud Serie A põhjakoristaja lülitas Napoli karikasarjast välja (0)

Charles Pickel tõmbas peo käima juba 18. minutil. Foto: Scanpix / Alessandro Garofalo / LaPresse / ZUMA Press

Itaalia karikavõistluste kaheksandikfinaalis lahkas Serie A põhjasats Cremonese tõelise üllatuspommi, tarides Napoli lisaajale ning pannes nad penaltiseerias kummuli. Sealjuures mängis hiljuti uue peatreeneri saanud õhtu staar viimased 20 minutit vähemuses.

Õhtu algas Napoli jaoks nigelalt, sest ambitsioonika alguse järel leiti end 18. minutil kaotusseisust, tabamuse autoriks Charles Pickel. Serie A liider võttis end kiirelt kokku ning veerand tundi hiljem õnnestus Juan Jesusel väravaesine segadus ära kasutada ning seis taas viiki lüüa. Kolm minutikest hiljem sahistas võrku ka Giovanni Simeone.

Vihmane õhtu veel lõppu ei saanud: väljakul vaid viie minuti jagu olla saanud Luca Zanimacca keerutas palli tagumisse posti ning Felix Afena-Gyan vajutas ära - 2:2. Napoli ja Cremonese läksid lisaajale.

Et Cremonese ja pühapäeval ametisse nimetatud peatreeneri Davide Ballardini muinasjutt veelgi uskumatum tunduks: 100. minutil jäädi vähemusse teise kollase kaardi võtnud Leonardo Sernicola võrra. Sellest ei lastud end oluliselt häirida, kuigi Napoli surve kasvas, ning ka lisaaja lõpuks oli skoor endiselt viigis.

Penaltiseeriat alustas Napoli ning mõlema satsi esimesed kolm meest saatsid palli kindlalt võrku. Esimene ning ka ainus patustaja Stanislav Lobotka virutas Napoli neljanda mehena palli väravast mööda. Teised mehed peale teda olid täpsed ning seega võttis Cremonese penaltiseerias 5:4 võidu.

Ajaloos alles kolmandat korda Itaalia karikavõistlustel kaheksandikfinaalist edasi pääsenud Cremonese kohtub veerandfinaalis Romaga. Tegemist oli ka Cremonese esimese võiduga Serie A meeskonna üle käimasoleval hooajal.

Napoli - Cremonese  2:2 (2:1; 2:2; 2:2), penaltitega võitis Cremonese 5:4