Tunjov säras noorte karikasarjas, eestlasele terendab laenuperiood kolmandas liigas (1)

Georgi Tunjov. Foto: spalferrara.it

Eesti koondise poolkaitsja Georgi Tunjov ei ole sel hooajal SPAL-i esindusmeeskonna plaanidesse mahtunud ega Itaalia esiliigas mänguaega teeninud. Paari nädala eest kirjutas sealne meedia, et SPAL soovib eestlase laenule anda. Täna teenis Tunjov mänguaega SPAL-i noortemeeskonna eest.

Itaalia Primaveras, kus mängivad klubide U19 meeskonnad, oli koroonapaus ning kõik mängud alates oktoobri lõpust lükati edasi. SPAL naasis murule noorte karikasarjas, kui kolmandas ringis alistati võõrsil Frosinone 5:0. Mäng oleks pidanud algama kell 12.00, aga pall pandi mängu 25 minutit hiljem, sest kohtunikud hilinesid, kirjutab mondoprimavera.com.

SPAL-i algkoosseisu kuulunud ja kõik 90 minutit mänginud 19-aastane Tunjov oli osaline kolmes väravas. Ta andis resultatiivse söödu teisele ja tegi eeltöö viiendale väravale - mõlemal korral andis eestlane standardolukorda, mis kulmineerus väravaga. Lisaks realiseeris Tunjov meeskonnakaaslase teenitud penalti, kui suurendas SPAL-i eduseisu neljaväravaliseks.

Itaalia ajaleht Il Resto del Carlino kirjutas eile, et SPAL soovib Tunjovi ja 20-aastase kaitsja Riccardo Spaltro laenata kolmandasse liigasse. Paide Linnameeskonna 19-aastane ründaja Kristofer Piht, kes mängib SPAL-is laenulepingu alusel, karikamängus koosseisu ei kuulunud.

SPAL-i U19 meeskond kohtub noorte karikasarja kaheksandikfinaalis võõrsil Empoliga ning edu korral veerandfinaalis kodus Genoa või Parmaga. Liigahooaeg läheb edasi esmaspäeval, kui SPAL mängib kodus Roma eakaaslastega. Seni on SPAL nelja mänguga kogunud kaheksa punkti.