Zahovaiko: tahtsime kõik paika panna, aga asjad ei ole üldse halvasti (0)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ütles pärast 2:2 viiki FCI Levadiaga, et kuigi tulemus polnud päris see, mida sooviti, pole kurtmiseks põhjust. Võiduga kindlustanuks Paide hõbemedali ja eurosarjakoha.

"Häälestus oli selline, et tahtsime tänase mänguga kõik paika panna. Selles osas oleme küll pettunud, aga meie vaatevinklist ei ole asjad ju üldse halvasti. Kõik on endiselt meie endi kätes, nagu ka enne tänast mängu Levadiaga," sõnaz Zahovaiko.

Kui esimese poolaja võitis Paide 2:1, siis vaheaja järel läks initsiatiiv Levadiale, kes lõi peagi viigivärava ja oli lõpuni välja üritavam pool. "Levadial ei olnud teisel poolajal midagi kaotada ja nad panid rünnakule jõudu juurde ning hakkasid riskima. Meie pidasime surve all vastu. Oli paar head tõrjet ka väravavahtidelt, aga see on sellises olukorras loomulik mängu kulg.

Meil olid omad variandid kiirrünnakutel, aga seal jäi asi kas otsuse või söödu taha. Näitasime ikka ka hambaid. Aga initsiatiiv oli teadlikult ära antud, sest soovisime Levadiat kiirrünnakuga nõelata. Eeldasime, et nad peavad rohkem jõudu rünnakufaasi rakendama ja kaitsefaasis natuke järgi andma. Kahjuks teise poolaja strateegia meie kasuks väga ei töötanud," rääkis Zahovaiko.

83. minutil oli Paide sunnitud tegema väravavahivahetuse, kui Mait Toom ei saanud jätkata ja teda asendas 19-aastane Mattias Sapp, kellele see oli alles teiseks Premium liiga mänguks. Kui toom ei parane, mängib Sapp ka nädala pärast FC Flora vastu. "Maidul juhtus juba eilsel mängu-eelselt treeningul väike asi. Sapp on väga tubli, jõudsalt arenenud mängija. Kui on vaja, siis saab ta selle ülesandega väga hästi hakkama," märkis Zahovaiko.

Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN