Inglaste vastu domineerinud Eesti jäi napilt punktita (galerii!) (6)

Pavel Dõmov lõi oma esimese koondisevärava. Foto: Brit Maria Tael

Teisipäeva õhtul Lillekülas International Challenge Trophy raames Inglismaa C-koondist võõrustanud Eesti U-23 rivistus domineeris küll mängu, kuid jäi sellest hoolimata napilt kaotajaks.

Väga lahtiselt alanud mängus haarasid inglased juba seitsmendal minutil eduseisu, kui Sander Puri endine meeskonnakaaslane York City päevilt võrku sahistas. Nimelt suunas Elliott Whitehouse uhkes üksinduses peaga võrku James Hardy tsenderduse.

Vaid hetk hiljem oli seis aga viigis. Eesti kapten Brent Lepistu alustas rünnakut hea diagonaalsööduga Maksim Gussevile, kes keskele murdis ja peale uhas, ent inglaste puurilukk Brandon Hall tõrjus. Hall tõrjus ka järgnenud Martin Milleri löögi, kuid siis saatis Infoneti keskpoolkaitsja Pavel Dõmov kasti keskelt mänguvahendi väravasse.

13. minutil kaotas Eesti pallikaotuse järel kaitses kergelt oma struktuuri, mis lubas Hardyl sööduga leida Jamal Lowe'i, kes enne Marko Meeritsa sekkumist palli üle väravavahi võrku tõstis - 2:1.

Eesti võttis ohjad omale

Alates kaotusseisu jäämisest domineeris aga Eesti mängu ja kontrollis seda, mis platsil toimus. Trevor Elhi otsis kauglöögiga väravat, Dõmov otsis standardolukordadest meeskonnakaaslasi, kuid korra vihises pall kõigist mööda ning korra ei suutnud Lepistu nahkkera peaga väravale suunata.

Pooltunni täitumise järel oli kuldne võimalus Andreas Raudsepal, kui Gussev hea tsenderdusega liini taha avanenud Levadia poolkaitsja leidis, ent Hall sai Raudsepa löögile näpud vahele ja pall veeres postist mööda.

Eesti kapten Brent Lepistu oli platsil sedavõrd hea, et teiseks poolajaks pani inglaste treener ühe mängija konkreetselt just teda markeerima. Foto: Brit Maria Tael

Teist poolaega alustas veidi teravamalt Inglismaa, kuid võõrustajad kohanesid kiirelt. Vahetult täistunni täitumise järel tuli Meeritsal siiski üks korralik tõrje teha. Pärast seda oli inglastel veel üks lühike periood, kus mitu standardolukorda järjest teeniti ja sellega mäng Eesti värava lähedal hoiti, kuid üldiselt tegelesid külalised kaitsmisega.

Teise poolaja keskel leidis Raudsepp hea tsenderdusega vahetusest sekkunud Rauno Sappineni, kelle pealöök aga paraku üle raamide lendas. Eesti otsis tihedalt seisnud inglaste selja taha korduvalt läbisööte, ent paaril korral tõusis suluseisulipp.

Kohtumise lõpus pani Eesti külaliste väravale peale veel korraliku turmtule, kuid Hall tõrjus nii Svjatoslav Jakovlevi kui ka Andreas Raudsepa löögid. Seejuures viimasel oli eriti hea koht, mille mängis välja Sappinen, kuid Hall oli Inglismaa väravasuul mees omal kohal. Seega jäigi Eestil hoolimata pallivaldavast mängust ja hea teravuse ning mitmekülgsusega toimunud rünnakutest viigivärav löömata ja punktid saamata.

Inglased pääsesid võiduga ühtlasi International Challenge Trophy nimelise turniiri finaali, kus ootab ees Slovakkia U-21 koondis. Eesti saagiks jäi antud võistluselt septembrikuine 3:3 viik Ukrainaga.

Eesti U-23 - Inglismaa 1:2  (1:2)