Arsenal ja City, lava on teie! Liverpooli tiitliunistus löödi haamrite abil kildudeks (0)

Kui ei juhtu mõni ime, piirdub Jürgen Klopp viimasel aastal vaid liigakarika trofeega. Foto: Scanpix / Shaun Brooks / Action Plus Sports via ZUMA Press Wire

22. vooru järel Inglismaa kõrgliigat viie punktiga juhtinud Liverpool mattis tiitliunistuse 35. voorus pealinna, kus mängiti West Hamiga 2:2 viiki.

Haamrid asusid kohtumist koduplatsil juhtima 43. minutil, kui Jarrod Boweni karistusala tagant teele pandud löögi lükkas Alisson näppudega üle otsajoone. Sellele järgnenud standardolukord mängiti kiiresti lahti, Mohammed Kudus tsenderdas karistusalasse ning Bowen koksas selle palli võrku - 1:0.

Teisele kolmveerandtunnile saabusid Jürgen Kloppi hoolealused suure tuhinaga ning see kandis koheselt vilja. 48. minutil karistusalasse söödu saanud Andrew Robertson lõi kaitsjate vahelt peale nii, et Alphonse Areola oli selle virutuse peale võimetu - 1:1.

Külaliste kõva surve kandis vilja ka 17 minutit hiljem, kui Jarell Quansah suunas nurgalöögist tulnud palli värava suunas, kus kera läks Angelo Ogbonna, Tomaš Souceki ja Areola puudetest lõpuks üle joone - 1:2.

Siiski ei saanud Liverpooli fännid kaua rõõmustada sest 77. minutil viigistas seisu Michail Antonio, kes Boweni pehme tõste edasi Alissoni selja taha toimetas - 2:2. Kuna Liverpooli võidukohustus oli nii suur, hakkasid pinged kruvima isegi küljejoone taga, kui 82. minutil vahetusest sekkumiseks valmistunud Mohamed Salah läks Kloppiga sõnasõtta.

Liverpoolil on selja taga ülikeeruline aprillikuu, kui Euroopa liigas langeti Atalanta vastu konkurentsist ning koduses Premier League'is võideti kuuest kohtumisest vaid kaks. Tiitlirallis on nüüdsest keeruline rääkida kolmikust, sest 75 silma kogunud Liverpoolil on laual veel üheksa võimalikku punkti, 76 silmaga City võib saada 15 punkti lisaks ja 77 silmaga Arsenalil on võimalik koguda 12 punkti juurde.

Uues voorus võõrustab Liverpool Tottenham Hotspuri, kelle hooaja esimene omavaheline mõõduvõtt lõppes pealinlaste 2:1 võiduga.

West Ham United - Liverpool 2:2 (1:0)
43. Jarrod Bowen, 77. Michail Antonio - 48. Andrew Robertson, 65. ov. Alphonse Areola