Bulgaaria tituleerituima klubi võõrsil pikali pannud Botev liikus karikafinaalile lähemale (0)

Joonas Tamm aitas Botevi kuuenda järjestikuse nullimänguni. Foto: Plovdivi Botev / Facebook

Joonas Tamme ja Matvei Igoneni koduklubi Plovdivi Botev liikus sammu võrra lähemale Bulgaaria karikavõistluste finaalile, kui poolfinaali avamatš võideti 1:0.

Botevit võõrustas vihmasel õhtupoolikul Bulgaaria hiid Sofia CSKA, kes on 21-kordne karikavõitja. Kohtumise ainus tabamus sündis 48. minutil, kui külaliste poolelt oli täpne Umeh Emmanuel. Pärast 63. minutit jätkasid mõlemad tiimid mängimist kümnekesi, kui punase kaardiga saadeti duši alla CSKA kaitsja Brayan Cordoba ja Botevi ründaja Ivelin Popov.

Tamm sai kirja kõik 90 minutit, aidates Botevi kuuenda järjestikuse nullimänguni, ning Igonen jälgis võitu pingilt. Kordusmadin leiab aset 1. mail Botevi kodus. Enne seda külastab kõrgliigas kaheksandal kohal paiknev eestlaste leivaisa Sofia Lokomotivi, kes on 14. real.

Botev on karikavõistluste trofee pea kohale tõstnud kolm korda - 1962, 1987 ja 2017. Viimati jõuti finaali viis aastat tagasi, kui 0:1 skooriga alistuti linnarivaal Lokomotivile.