Levadia U21 otsustas mängu Paide eakaaslaste vastu ära seitsme minutiga, Käblik lõi kübara (0)

Henri Käblik tegi Paide U21 vastu kübaratriki. Foto: Katariina Peetson / Jalgpall.ee (arhiiv)

Tallinna Levadia U21 alistas Esiliiga kuuenda vooru kohtumises 3:0 Paide Linnameeskonna duubli. Kõik väravad lõi eelmise hooaja eel Tartu Tammekast pealinna siirdunud Henri Käblik, esimest korda oli ta täpne juba 42. sekundil.

2022. aasta hooaja lõpus Tammeka eest 14 kõrgliigamänguga neli väravat löönud Käblik liikus seejärel Levadiasse, kus pääses eelmise hooaja avavoorus väljakule kaheks minutiks. Pärast seda pole ta Premium liigas mänginud.

Paide U21 vastu näitas 18-aastane ründaja, et kvaliteeti tal jagub. Juba avaminutil sai Käblik vastase karistusalas palli, keeras Robin Kane pealt maha ja paigutas palli kindlalt võrku. Teist korda skooris tartlane seitsmendal minutil, kui tekitas trahvikasti otsas Kane vastu endale ruumi ja virutas mänguvahendi vasakusse alanurka.

Käblik vormistas kübaratriki 79. minutil, mil mängis esmalt kiirusega mööda Kanest, seejärel väravavaht Rando Isakarist ning veeretas palli rahulikult postide vahele. Minut hiljem vahetati ründaja välja.

Levadia U21 hoiab Esiliigas 10 punktiga neljandat kohta. Kohe nende ees oleval Welcol on silmasid sama palju. Mullu kõrgliigas mänginud Harju Laagri on 12 punktiga teine ning liider Tallinna Flora U21 meeskonnal on 14 silma. Paide U21 seisab nelja punktiga eelviimasel kohal. Ainsana on nende taga Tabasalu, kellel on kaks punkti.