Liidermeeskond oli lähedal viiendale viigile, ent 90+5. minutil löödud värav tõi lõpuks võidu (0)

Milano Inter sai võõrsilt ülimagusa võidu. Foto: Scanpix / IPA / SIPA

Itaalia kõrgliiga 31. voorus noppis esikohal laiutav Milano Inter hooaja 26. võidu, kui võõrsil alistati Udinese 2:1.

Kui lähtuda statistikast, kuulus avapoolaeg ülisuuresti Interile, ent pärast 45 minuti täitumist ja kohtuniku vile kõlamist olid tablool numbrid 1 ja 0, mis andsid märku, et Udinese juhib. 40. minutil läksid võõrustajad juhtima, kui Lazar Samardzic otsis madala tsenderduse abil kaaslasi, ent vastase puutest hoogu juurde saanud pall veeres vasakusse alla nurka nii, et Yann Sommer jäi seda silmadega saatma.

Teise kolmveerandtunni algul jätkas Inter surumist ning ühel hetkel kandis see vilja, kui Federico Dimarco tsenderduse ajal lendas kodumeeskonna kindamees Maduka Okoye sisse Marcus Thuramile, mistõttu määrati Simone Inzaghi tiimile penalti. 55. minutil lõi Hakan Calhanoglou 11 meetri karistuslöögi kindlalt vasakusse alla nurka.

Pärast külaliste esimest õnnestumist hakkas Udinese peaasjalikult keskenduma vaid kaitsetööle, et viigipunktist kinni hoida. Siiski soosis õnn lõpuks tugevamat, kui viiendal üleminutil tabas Lautaro Martinezi kauglöök posti, kuid tagasipõrganud palli saatis võrku Davide Frattesi, kelle jaoks polnud see tänavu esimene kord oma meeskond sellisel hetkel võidule viia.

Interil on tabelis 82 punkti, edestades lähimat jälitajat Milani 14 silmaga. Järgmisena ootab Milano klubi ees Cagliari. 28 punktiga 15. kohal istuv Udinese võõrustab nädala lõpus Romat. Serie A hooaja lõpuni on seitse vooru.

Udinese - Milano Inter 1:2 (1:0)