LOE JÄRELE: Arsenal, Bayern, Real ja City näitasid, kui ilus mäng on jalgpall, aga selgeks ei saanud midagi (0)

Inglismaal heitlevad Arsenal ja Manchester City hoiavad palli mängus ka Meistrite liigas. Foto: Scanpix / EPA / Peter Powell

Meistrite liiga on omadega jõudnud veerandfinaalidesse. Esimesel mängupäeval jagasid maid Arsenal ja Müncheni Bayern ning Real Madrid ja Manchester City. Selgeks ei saanud midagi - Londonis lepiti 2:2 ning Madridis 3:3 viiki, mis tähendab, et edasipääseja selgub mõlemas paaris kordusmängus.

Arsenal läks 12. minutil Bukayo Saka väravast juhtima, aga vaid kuus minutit hiljem lubati Serge Gnabryl kaitseprohmaka järel viigistada. 32. minutil kukutati jooksu pääsenud Leroy Sane alles karistusalas ja Harry Kane realiseeris kindlalt penalti. Ent veerand tundi enne mängu lõppu tõid Arsenalile edu vahetusmehed, kui Gabriel Jesus tegi eeltöö ja Leandro Trossard lõi 2:2.

City avas Madridis tänu Bernardo Silva nutikale karistuslöögile skoori juba teisel minutil. Tosin minutit hiljem oldi aga kaotusseisus, sest Eduardo Camavinga löök muutis Ruben Diasest suunda ja lipsas võrku, kohe seejärel realiseeris Rodrygo kiire vasturünnaku. Teisel poolajal haaras City ohjad ja lõi ise viie minuti sees kaks väravat - esmalt keerutas palli ristnurka Phil Foden ja siis sekundeeris talle peaaegu sama ilusa kauglöögiga Joško Gvardiol.

Võitu City siiski kätte ei saanud, sest viimane sõna jäi Realile. Federico Valverde lajatas 79. minutil otse õhust posti kõrvale nng 3:3 seis tähendab, et ka selles paaris jääb kõik teise mängu otsustada. Korduskohtumised peetakse juba järgmisel nädalal vastavalt Münchenis ja Manchesteris.

Arsenal - Müncheni Bayern 2:2 (1:2)