Mets ja St. Pauli kaotasid väravaterohke lahingu järel liidrikoha (0)

Karol Metsa ponnistused ei suutnud St. Paulit kaotusest päästa. Foto: Scanpix / Lobeca / IMAGO

Eesti koondise keskkaitsja Karol Metsa koduklubi St. Pauli vandus tõelises trilleris 3:4 alla Elversbergile.

Kuivõrd St. Pauli suurkonkurent Kieli Holstein alistas eile 4:0 punase laterna Ösnabrucki, vajas Metsa leivaisa 2. Bundesligas liidrikoha säilitamiseks tänasest kohtumisest kindlasti võitu. Ehkki avapoolaeg võideti 1:0, tegi Elversberg minutitel 70-83 kiire spurdi 1:2 kaotusseisust 4:2 eduseisuni ning röövis sellega St. Paulilt võimaluse esikohal jätkata. Mets mängis tavapärasel kombel kaasa kõik 90 minutit.

Seni esimesse Bundesligasse pääsemise suurfavoriidiks olnud St. Pauli jaoks on kaotus seda valusam, et Elversbergi näol on tegemist pesuehtsa tabelikeskmikuga: võidu järel on nende kanda 18 meeskonna konkurentsis kümnes koht. Sügisene omavaheline mäng oli lõppenud St. Pauli 2:0 võiduga, kuid paraku ei suudetud teisel katsel head tulemust korrata.

Õnneks on kõrgliigapääsme lunastamine St. Pauli jaoks endiselt ülimalt tõenäoline, sest 2. Bundesligast pääsevad otse kõrgemale tasandile lõpptabeli kaks esimest. Ehkki Holstein läks St. Paulist nüüd mööda, on Metsa meeskonna edu kolmandal kohal asetseva Düsseldorfi Fortuna ees endiselt viis punkti.

Ja kolmaski koht ei tähenda veel katastroofi: selle pälvijal on au astuda murule üleminekumängudes, kus vastaseks esimese Bundesliga 16. meeskond ehk praeguse seisuga Mainz. Kõrgliigaski võib aga kõik veel muutuda, sest kuigi Darmstadt on lootusetult tabelipõhja vajunud, on näiteks kohad 13-16 neljapunktise vahemiku sees. 17. kohal asetuv Kölngi pole püsimajäämislootust veel minetanud.