Naiste Meistrite liiga finaali jõudsid eelmiste hooaegade võitjad (0)

Wendie Renardi 83. minuti tabamus tegi Lyoni finaalipääsu selgeks. Foto: Scanpix / Franck Fife / AFP

Naiste Meistrite liiga finaali jõudsid tiitlikaitsja Barcelona ja eelnevalt viis hooaega järjest võidutsenud Lyon. Mõlemad olid oma poolfinaali vastasest paremad koondskooriga 5:3.

Barcelona oli teinud avamängus suure edu sisse, kui oli alistanud Wolfsburgi koduväljakul 5:1. Korduskohtumises vähendas Wolfsburg tänu Tabea Wassmuthi ja Jill Roordi madalatele kauglöökidele vahe 60. minutiks poole väiksemaks, aga enamat ei suutnud. Senisel Meistrite liiga hooajal ainult võite tunnistanud Barcelona kaotas seega nüüd võõrsil 0:2, kuid sai lõpuvile järel ikkagi rõõmustada.

Lyon oli Prantsusmaa klubide duelli avavaatuses alistanud PSG 3:2. Kordusmängus oli seis 82 minuti täitudes veel lahtine 1:1, aga siis lõi Lyon 2:1 võiduvärava. Võitjate mõlemad tabamused sündisid peaga Selma Bacha tsenderdustest, esimese lõi Ada Hegerberg ja teise Wendie Renard. PSG naistest oli väravaesises saginas täpne Marie-Antoinette Katoto.

Finaal Barcelona ja Lyoni vahel peetakse 21. mail Torinos.

Wolfsburg - Barcelona  2:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes 3:5