Valus! Hästi alustanud saalikoondis alistus Küprosele viimase minuti väravast (0)

Eesti saalikoondis alustas EM-valikturniiri eelvooru napi kaotusega. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti saalijalgpallikoondis jäi EM-valikturniiri eelvoorus napilt kaotajaks. 2:1 võidu teeninud Küpros lõi matši otsustanud tabamuse viimasel minutil.

Jalgpall.ee kirjutab, et kohtumise esimesel poolajal oli pallivaldamise ja ohtlike võimaluste tekitamise protsent kindlalt Eesti koondise kasuks. Eesti sai kirja ka kohtumise esimese pealelöögi, kui teisel minutil ohustas väravaalust Ervin Stüf. Viimsi FC Qarabagi palluril tekkis 16. minutil veelgi parem variant viia omad ette, kui Küprosel täitus vigade arv ning eestlased teenisid penaltilöögi. Paraku oli vastaste väravavaht pallil vahel. Kuigi esimese poolajaga oli pealelöökide arv 18:5 Eesti kasuks, muukisid eestlased Küprose väravasuu lahti alles 19. minutil, kui küljesisselöögi järel läks löögile Denis Vnukov.

Küpros alustas teist poolaega ründavamalt ning Eesti puurilukk Mark Boskin pidi tegema mitmeid otsustavaid tõrjeid, et enda seljatagune puhtana hoida. Viigivärav sündis kohtumise 35. minutil, kui küljesisselöögi järel mängiti oskusliku söödukombinatsiooni tulemusel löögile Andreas Savva. Teisel poolajal oli mängupilt ja pealelöökide arv meeskondade vahel võrdne. Küpros otsustas mängutulemuse 30 sekundit enne matši lõppu: Taha El Kebbe kasutas eestlaste eksimuse ära ning saatis palli võrku. Nii tuli Eestil vastu võtta 1:2 kaotus.

Koondise peatreener Mikko Kytölä sõnul valmistab mängutulemus küll pettumust, kuid Eesti tekitatud olukordadega võib rahul olla. "Mängisime kolme erineva koosseisuga, olime energilised ning proovisime igal võimalikul juhul avaldada vastasele kõrget survet, samal ajal neid mitte enda värava alla lastes. Järgisime enda strateegiat ning saime hästi hakkama – hoidsime kaitses asjad korras ja olime Küprose väljaku poolel ohtlikud, lüües seejuures ka värava, mis on väga positiivne. Küll aga ei suutnud me eduseisu hoida ja vastane karistas meid kiire rünnakuga ära," rääkis ta.

Kytölä lisas, et homme on koondisel uus võimalus ning kaotuse järel pead norgu lasta ei tasu. "Peame rahulikult mängu analüüsima, kiiresti taastuma ja säilitama positiivset meelt. Tänases mängus oli nii mitmeidki häid asju, mida Andorra vastu kaasa võtta. Vaatame veel tänase Andorra ja Põhja-Iirimaa omavahelise kohtumise ära, et saada veel paremat ülevaadet vastaste hetkeseisu kohta ning sellest lähtuvalt enda ründe- ja kaitsemomendid paika panna," ütles peatreener.

Teises alagrupikohtumises ootab Eesti saalijalgpallikoondist eest Andorra, kellega minnakse vastamisi kolmapäeval, 10. aprillil Eesti aja järgi kell 15.30.