Vana kamraadi üle kavaldanud Kristal: publikut nagunii ei ole, kellele jalgpalliilu mängida - piisas võitlusest (0)

Eile oma 47. sünnipäeva tähistanud Marko Kristal sai Premium liiga viiendas voorus oma vanalt kamraadilt Martin Reimilt ja ka oma võistkonnalt kätte kingituse, kui Nõmme Kalju alistas kodus 2:0 FCI Levadia.

"Meeskond eile lubas, et annavad kingituse üle täna - andsid. Rohkem pole midagi vaja. Väga hea!" rääkis Kristal lõpuvile järel. Ta polnud kõrgliigas kaheksa aastat treenerina oma lapsepõlvesõbra Reimiga vastamisi läinud, ent mängis nüüd kolleegi üle. "Ta polegi mulle kingitust teinud, nüüd täna tegi."

Kristal ütles, et edu tõi neile täna tulemuslikkus duellides: "Jalgpall algab võitlusest ja siis tulevad sinna juurde igasugused muud asjad. Täna võitlusest piisas. Teadsime, et see mäng tuleb niisugune. Publikut nagunii ei ole, kellele jalgpalliilu mängida - nali naljaks. Võitlus on kõige alus ja täna tegime selle perfektselt ära.

Häälestuse koha pealt polnud midagi ette heita. Niisugune mäng annab meeskonnale väga palju enesekindlust juurde. Selle peale on veel mida ehitada.

Mulle meeldis täna just see võitlus ja häälestatus, millega mängule läksime. Teine poolaeg oli raskem, aga teadsime, et Levadiale meeldib väga palju palliga olla. Kui me 2:0 juhtisime, siis tegelikult neil sellist ideed ei olnud, kuidas midagi luua. Jah, vajusime madalalale, mis teha. Asi on nagu on. Meil oli vaja kolm punkti saada. Olen meeskonnaga väga rahul."

Pärast üle-eelmises voorus TJK Legionilt saadud kaotust on Kalju näidanud kindlat minekut, kui Levadia ja Tulevik on alistatud koondskooriga 8:0. Kalju peatreener tõdes, et kaotusele reageeriti õigesti. "Üht-teist tegime [võistkonna juures]. Harjumuspärane rütm muutus ja tuleb välja, et on kasu olnud," lausus ta. Kas kaitse lukku saamise põhjus peitub keskkaitsja Ivan Lobai põhikoosseisu ennistamises? "Te panete midagi tähele ka! Jah. Taga on null. Taga on kindlus."

Rünnakul taas Amir Nathot ja Igor Subbotinit kasutanud Kristal selgitas, et Peeter Klein on veel laatsaretis, kuna tal on bronhiit. "Odilavio on terve ja ootan teda väga tagasi, aga on teatud asjad, mille järgi tuleb vaadata, millal ta tuleb," sõnas Kristal. Kas see asi on välismängijate piirang? "No näed, jälle sa tead asju. Nii on."