Viimasel pulgal tiksuv Sheffield tutvustas Chelseale oma üleajasangarit ning rebis silma omalegi (1)

Sheffield United teenis punkte sel hooajal alles kümnendat korda. Foto: Scanpix / Jason Cairnduff / Reuters

Londoni Chelsea ei suutnud eelmises voorus teenitud võidu kõrvale teist õnnestumist kirjutada, kui võõrsil tuli viimasel kohal paikneva Sheffield Unitediga saaki jagada. Tottenham ületas 60 punkti piiri.

Kuigi Premier League'i 20. kohal istub Sheffield United näib täiesti kahjutu, õnnestus Chelseal ikka koperdada. Õnnetus kohe ei hüüdnudki, sest 11. minutil viis vanameister Thiago Silva omad ette. Mida aeg edasi, seda võimsamalt survestas Sheffield vastu, kuniks 32. minutil sihile jõuti. Skoorijaks 23-aastane Jayden Bogle, kes mänguvahendi paremalt äärelt sisse tormates terava nurga alt väravasse põrutas.

Kuigi Chelsea sai juhtohjad 66. minutil taas enda kätte, püsisid kodused kogu aeg mängus sees. Dorde Petrovici värava suunas tehti terve matši jooksul 11 lööki, neist kuus ohustasid raami. Üks neist tõi Sheffieldile veel korra rõõmu: 90+3. minutil jõudis justkui sihitute peakõksude järel löögile üleajasangar Oli McBurnie, kellel polnud kavaski eksida. Lõppseisuks 2:2 ehk Sheffield tõusis 16 punktile.

Kes on üleajasangar? Näiteks McBurnie, kes on Sheffieldi kaheksast üleajaväravast löönud neli. Neist kolm tõid meeskonnale viigi. Näiteks 21. jaanuaril kurvastas ta West Ham Unitedit, 2019. aastal sai vastu näppe Manchester United.

Esimese hooga mängisid viigiliselt ka Tottenham Hotspur Nottingham Forest, kellest esimene teise kolmveerandtunniga siiski ette rebis. Seda lühikese aja jooksul: 52. minutil skooris Micky van de Ven, kuus minutikest hiljem oli täpne ka Pedro Porro. 3:1 võit tõstis Tottenhami 60 punkti peale, mis annab hetkel neljanda tabelirea.

Sheffield United - Chelsea 2:2 (1:1)