Eestlased võõrsil: kuidas läheb teistel? (0)

Kaimar Saag paneb palle võrku Norras. Foto: Nybergsund

Tänavu saime Poola meedia vahendusel kaasa elada Konstantin Vassiljevi üleminekusaaga igale liigutusele, mullu aga Ragnar Klavani siirdumisele Liverpooli. Paljude koondislaste tulemustega hoitakse iganädalaselt kursis. Kuidas läheb aga neil, kes suurelt radarilt kadunud?

Soccernet.ee väliseestlaste kaarti vaadates näeme, et  Euroopas võib sinisärke leida enam kui kümnest riigist. Üha suuremaks on läinud ka esindus teisel pool Atlandi ookeanit, kus mitmed mehed ja naised ülikoolivutiga tegelevad. Ühtekokku on üle maailma laiali ligi 50 Eesti jalgpallurit.

Kuidas läheb neil meestel, kelle igat liigutust ei valvata ragnarklavanlikult?

Norra kolmandal liigatasemel valmistuvad Kaimar Saag (28) ja Nybergsund hooaja teiseks pooleks, hiljutises kontrollmängus testiti aga näiteks Newcastle Unitedi tähe Ayoze Perezi venda Samueli. Saag sekkus siis vahetusest, aga on järgnenud kontrollmängudes ka algkoosseisu kuulunud. Mullu viiendale liigatasemele pudenenud Stryn ja Tanel Melts (28) on poole hooaja peal oma gruppi juhtimas. Nii Saag kui Melts on sel kevadel korra ka skoori teinud.

Siim Tenno (26) mängib 2016. aasta jaanuarist Saksamaa MTV Gifhornis, kus Eesti vutifännidele Tammekast tuttava Uwe Erkenbrecheri käe all valmistutakse uueks hooajaks. Juulis on ta võrku sahistanud nii kontrollmängus kui kohaliku regiooni karikasarjas.

Noortest on välismaal Kaarel Usta (17), kes mullu suvest Kotkan Työväen Palloiljatis mängib. Poole hooaja peal juhitakse Kakkoneni ehk Soome kolmandat liigataset, Usta saldos on kaheksa mängu. Lisaks on Eesti pass taskus Taanis sündinud Michael Schjönning-Larsenil (16), kes kuulub Hellerup IK süsteemi.

Aastaid tagasi Eestimaa tolmu jalgadelt pühkinud Siksten Kasimir (37) riputas juba mõnda aega tagasi putsad varna, aga jätkab tööd Rootsis Hudiksvallis - poolkaitsja lootus jätkata klubi abitreenerina täitus.

Märten Pajunurm (24) ja Rasmus Tauts (20) jätkavad õpingute ja jalgpalli kombineerimist Ameerika Ühendriikides, kus Pajunurm alustab Longwood Lancersis neljandat ja Tauts Maryville Saintsis teist aastat. Lancers kuulub ülikoolisüsteemi esimesse, Saints teise divisjoni.

Õppimise ja jalgpalli on ühendanud ka mitmed meie naispallurid: Liisi Vink-Lainas (20) ühendab kahte USA-s Penn State'is ja Tiina Trutsi (23) South Alabamas. Tänavu Essexi ülikoolis õppinud ja West Hamis mänginud Anett Vilipuu (20) Inglismaa suurklubis ei jätka.

Liis Pello (29) lõpetas oma esimese hooaja Malta kõrgliigas Kirkop Unitedis, kellega valmistub ka uueks hooajaks.

Teadmata on Stanislav Goldbergi (24) ja Saskia Sonnbergi (26) saatus - kui esimene on väidetavalt Iisraeli kõrgliigas mängivast FC Ashdodist pärast esimest hooaega lahkunud, siis teine mängis viimati teadaolevalt Taanis Ballerup-Skovlunde Fodboldis.

Kui tead midagi, mida meie ei tea, võta ühendust uudised@soccernet.ee! 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Gibraltari perspektiiv – kas ja kuidas erineb Eesti koondise olukord Pehrssoni ametiajast?
KOONDISTEPAUS
Joonas Tamm naasis koondise juurest Kielce Korona treeningutele  (Kivisild tagasi)
EESTI TIPPKLUBID PIIRI TAGA
SUPERKARIKAS TEIST AASTAT FLORALE
PÕNEVAT
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID