Enesekindel Kožuhhovski: oleksime võitnud ka siis, kui mängituks 11 vs 11 lõpuni välja (1)

Nõmme Kalju peatreener Roman Kožuhhovski. Foto: Brit Maria Tael

Nõmme Kalju peatreener Roman Kožuhhovski pole endiselt pidanud Premium liigas ainsatki kaotust vastu võtma. Täna teeniti hooaja teine võit meistrisarja liidri FC Flora üle, kui Hiiu staadionil jäädi peale 2:1 tänu Sander Puri väravatele.

"Olen väga rahul poistega ja sellega, kuidas meeskond sütitas pealtvaatajaid. Nad olid meile täna suureks toeks. Justkui 12. mängija. Rõõmu valmistasid nii mäng ise kui ka tulemus," sõnas Kalju peatreener.

Kožuhhovski ei nõustunud, et pärast Henrik Pürgi 13. minuti eemaldamist ja enne Erik Sorga 68. minuti väravat ei suutnud Kalju vaatamata arvulisele ülekaalule kohtumist kontrollida ja Florale raskusi valmistada.

"Mul on teine arvamus. Initsiatiiv kuulus ikkagi meile ja kohtumist domineeris Nõmme Kalju. Tõsi, kohtumise esimesed minutid olid meie jaoks mõnevõrra keerulised, aga usun, et oleksime võitnud ka juhul, kui mäng kulgenuks lõpuni täiskoosseisudes," rääkis Kožuhhovski.

Kalju sangariks osutus kaks meisterlikku väravat löönud kogenud poolkaitsja Sander Puri. "Sander on Eesti koondise jalgpallur ja kuulub meie meeskonda juht põhjusel, et teha resultaati tasavägistes ja tähtsates mängudes," märkis peatreener.

Seitsmenda järjestikuse võidu võtnud Kalju hoiab kolm vooru enne Premium liiga hooaja lõppu tabelis kolmandat kohta, ent enne liigahooaja jätkumist ootab neid kolmapäeval ees karikasarja 1/8-finaal FCI Levadiaga.

"Mõlemad võistlused on meie jaoks tähtsad. Homme on kerge taastav treening ja teisipäeval mänguks ettevalmistav treening. Seega praeguse seisuga mõtleme ainult karikasarja kohtumisele.

Meie edu ei tulene õnnest, sest õnn tuleb alati ära teenida. Kõige taga on raske ja suur töö, mida poisid on läbi terve hooaja teinud. Juhin tähelepanu, et tippmeeskondadest on just meie mängugraafik olnud kõige keerulisem, mille üle me aga ei virise, vaid teeme tööd. Kui vaadata meie tulemuste rida, siis oleme saavutanud väga palju üheväravalisi võite. See on selge märk, et meeskond on justkui üks perekond," ütles Kožuhhovski.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL