LOE JÄRELE: Prantsusmaa alistas Hispaania, võtmeteks suluseisunüanss ja Mbappe meisterlikkus (3)

Prantsusmaa ründaja Kylian Mbappe. Foto: Scanpix / Reuters / Miguel Medina

Mõne aasta eest ellu kutsutud Rahvuste liiga teine võitja on Prantsusmaa, kes pööras San Sirol peetud tulise lõpuga finaalis kaotusseisu võiduks, alistades 2:1 Hispaania.

Hispaania oli lõpetanud poolfinaalis värske Euroopa meistri Itaalia 37-mängulise kaotuseta seeria, prantslased jäänud aga kehva avapoolaja tõttu Belgia vastu 0:2 kaotusseisu ning pööranud selle järgmise 45 minutiga dramaatiliseks 3:2 võiduks. Seekord mängiti esimese kolmveerandtunni jooksul klassikalist finaali stiilis mängu, mille tulemuseks oli kahe peale vaid kolm pealelööki.

Teisel poolajal kestis luuramine samuti mõnda aega, kuid mängu viimane pooltund pakkus kordades rohkem tulevärki kui eelnenud 60 minutit kokku. Esmalt põrutas poolfinaali kangelane Theo Hernandez latti, kohe järgmisel rünnakul viis Mikel Oyarzabal aga hispaanlased ette. Rõõmustada jõuti napilt, sest juba järgmisel rünnakul pani Karim Benzema iluvärav rõkkama hoopis Prantsusmaa fännid.

Kuldse punkti pani finaalile kümmekond minutit enne lõppu Kylian Mbappe, kes sai söödu kaitseliini selja taha, mängis üle ka Hispaania väravavahi Unai Simoni ja saatis palli võrku. Hispaanlased apelleerisid küll suluseisule, aga VAR kinnitas ja telekordus tõestas, et kaitsja Eric Garcia tahtlik pallipuude nullis selle võimaluse.

Prantsusmaa käes on nüüd seega lisaks MM-tiitlile ka Rahvuste karika võidutrofee. Kohtumise parimaks mängijaks nimetas UEFA suurepärase viigivärava autori Benzema.

10. oktoobril kell 21.45 San Siro staadionil (Milanos)

Hispaania - Prantsusmaa 1:2 (0:0)
64. Mikel Oyarzabal - 66. Karim Benzema, 80. Kylian Mbappe

Hoiatused: 86. Aymeric Laporte - 46. Paul Pogba, 55. Jules Kounde, 90. Kylian Mbappe
Peakohtunik: Anthony Taylor
Abikohtunikud: Gary Beswick, Adam Nunn
Neljas kohtunik: Craig Pawson
VAR: Stuart Attwell (kõik Inglismaa)

Hispaania: Simon, Azpilicueta, Laporte, Garcia, Alonso, Busquets, Gavi (75. Koke), Rodri (84. Fornals), F. Torres (84. Merino), Sarabia (61. Pino), Oyarzabal.

Prantsusmaa: Lloris, Kounde, Varane (43. Upamecano), Kimpembe, Pavard (79. Dubois), Pogba, Tchouameni, T. Hernandez, Griezmann (90+2. Veretout), Benzema, Mbappe.