Luup peale | Paide näitas värsket minekut ja jättis Tartu kohale tumedad pilved (galerii!) (1)

Kõrvetava päikese all alanud mäng lõppes äikese ja mürinaga. Foto: Imre Pühvel

Paide Linnameeskond naasis ligikaudu neljanädalaselt mängupausilt kindla esitusega Tartus, kus alistati kohalik JK Tammeka kahe vastuseta väravaga.

Mäng algas 26-kraadises kuumuses, mida teravdas avapoolajal oluliselt ka kõrvetav päike. Sellest tulenevalt kannatas mängutempo, kuid Paide sai siiski kiiresti enda tahtmise ja kontrollis sündmuseid.

Henri Anier realiseeris 11. minutil mängu esimese reaalse väravavõimaluse, otsides Andre Frolovi söödu järel endale trahvikastis sobiva positsiooni ja saates palli postipõrkest võrku - 0:1! 22. minutul võinuks Karl Mööl teise lüüa, aga Kevor Palumetsalt suurepärase söödu saanud poolkaitsja ei suutnud 11 meetrilt palli Karl Johan Pechterist mööda lüüa. 35. minutil kerkis keskkaitsja Abdul Razak Yusif Frolovi nurgalöögi ajal kõige kõrgemale, aga saatis palli napilt väravast mööda.

Teiseks poolajaks varjus päike pilve taha, mis muutis väljakul tegevuse selgelt elavamaks. Mida aeg edasi, seda süngemaks taevas muutus, millalgi saabus müristamine ja välgunooled ning vahetult lõpuvile eel ka vihm.

Tammeka jõudis korra lähedale viigistamisele, kui Tristan Koskor pääses 52. minutil mööda vasakut äärt jooksu, murdis trahvikasti ja lõi terava nurga alt peale, kuid Mihkel Aksalu oli valvel ja tõrjus. Neli minutit hiljem juhtis Paide juba kahega, kui Hadji Drame röövis palli Kevin Aloelt, tõusis karistusalani välja, möödus vastu tulnud Igor Dudarevist ning lõpetas soolorünnaku löögiga 15 meetrilt ristnurga lähistele - 0:2!

Paide oli jätkuvalt ohtlikumaks pooleks, olgugi et nende oht avaldus nüüd pigem kauglöögiürituste ja kiirete ületulekute läbi. 79. minutil sai aga Koskor hea võimaluse vahe vähendamiseks, astudes vastaste kastis Ishaku Konda ja Frolovi vahelt läbi, kuid löögi suutis jällegi Aksalu tõrjuda. Kaks minutit hiljem ragistas juba Drame efektse välisküljelöögiga Tammeka ristlatti. Kohtumise üleminutitel jõudis Koskor kolmandat korda lähedale, saates kastijoonelt palli lati alla, aga Aksalu suutis ka selle ürituse tõrjuda. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Paide näitas lubavaid märke

Maikuu möödus Paide jaoks üle kivide ja kändude, kuid tänane esitus andis märku sellest, et meeskond on raskused ületanud ning valmis peagi taas tipptasemel esinema. Kuigi on selge, et tänase mängutempoga ei ole Wroclawi Slaski vastu midagi peale hakata, siis paljuski oli see tingitud ka erakordsest kuumusest ning teatav rabedus on selgitatav pika võistluspausiga.

Tervikuna kontrollis Paide täna mängukäiku peaaegu täielikult, olles ise alati väljakul ohtlikumaks pooleks ja lubamata Tammekale erilist sõnaõigust. Kaitsefaasis tuli küll ette ka sundimatut praaki, iseäranis kehv päev juhtus sisse Kondal, kuid suures plaanis mängiti Tammeka igakülgselt üle ning nii mitu väravat kui ka nullimäng olid igati teenitud.

Nüüd on vaja kibekähku optimaalne võistlustoonus saavutada, sest ees ootavad võõrsilmäng FC Floraga ning seejärel euromängud Poola neljanda klubi Slaskiga.

2. Tammeka nutused seeriad kisuvad rekordilisteks

Tammekal täitus täna kaks soovimatut juubelit korraga, sest klubi on nüüd võiduta kümme liigamängu järjest ja samuti ollakse võiduta täpselt kümnes kodumängus järjest.

Kümme järjestikust võiduta kodumängu liigas tähistab klubi rekordi kordamist, sest Tammeka jäi kodus sama pikalt võiduta ka aastatel 2012, 2013-2014 ja eelmisel aastal, aga 11 kodumängu järjest ei ole tartlased veel kunagi võiduta jäänud. 4. juulil ootab ees järgmine kodumäng TJK Legioni vastu ning kui seda võita ei suudeta, osutubki see negatiivses mõttes rekordiliseks.

Kümme järjestikust võiduta liigamängu tähistab Tammeka ajaloo kolmanda pikima võidupõua kordamist. Viimati ei suutnud Tammeka 10 mängu järjest võita 2018. aastal, sama pikk seeria tehti ka 2017. ja 2013. aastal. Rekord pärineb 2012. aastast, mil jäädi koguni 23 liigamängu järjest võiduta. 2005. aastal kõrgliigasse tõustes koges Tammeka ka 13-mängulist võiduta seeriat.

3. Vahetused tähendasid halba ja head

Tammeka sai veelgi halbu uudiseid, kui meeskonna nimekaim mängija Taijo Teniste avapoolaja järel Karl Läänelaiu vastu välja tuli vahetada. Esialgu täpsem teave tema olukorra kohta puudub, kuid ilmselgelt pidi põhjus olema seotud tervisega.

Premium liiga sai aga selle mänguga juurde kaks debütanti. 17-aastane Matrix Einer sekkus 73. minutil Paide keskväljale, 20-aastane itaallane Giacomo Uggeri vahetas 78. minutil välja Tammeka ründaja Kevin Mätase.

4. Mängu parim - Hadji Drame

20-aastane Mali ründav poolkaitsja ei ole suutnud kinnitada kanda Paide põhikoosseisus, kuid täna tegi ta sellele kohale küll korraliku avalduse. Mängu algusest peale oli ta üks elavamaid ja teravamaid mehi väljakul ning teisel poolajal realiseerus see ka värava ja latiraginana.