Poola hiiu viivitamine viis Turi proovima Bulgaaria klubi juurde (mis saab Paide testitavatest?) (1)

Tur on Paidet esindanud kahel viimasel hooajal, tal on klubiga kehtiv leping. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskonna äärekaitsja Edgar Tur (22) oli lähedal liitumisele Poola suurklubi Chorzowi Ruchiga, kuid on nüüd juba testimisel Trevor Elhi leivaisa Vratsa Botevi juures.

14-kordne Poola meister Ruch oli veel neli aastat tagasi mõne minuti kaugusel Euroopa liiga alagrupiturniirist, kuid sattus sarnaselt paljudele teistele Poola tippklubidele rahamurede küüsi ja langes kahe hooajaga kaks astet allapoole.  Nüüd võideldakse tugevuselt kolmandas liigas tabeli keskel.

Tur käis Chorzowis testimisel detsembris koos Maardu Linnameeskonna poolkaitsja Nikita Brõliniga. Kui viimasest pole hiljem sealses meedias juttu olnud, siis Turi liitumisest kirjutati vahepeal juba sisuliselt kindlas kõneviisis.

 "Meil oli [2019] hooaja eel mõte, et Edgar võiks olla üks mängijatest, kes ideaalis võiks end välisliigas proovile panna ja andsime rohelise tule," selgitas Paide tegevjuht Jaanus Pruuli. "Ruchile ta väga meeldis ja kuna jutt käis pooleaastasest laenust, oli kõik meie kontrolli all."

"Tundus hea võimalus - kui seal hästi mängida ja silma paista, oleks suvel võibolla saanud teha sammu edasi näiteks Poola esiliigasse, aga siis jäi asi venima. Poola meedia kirjutas, aga meiega ei olnud kokku lepitud. Küll oli omanik ära ja ... Mõned päevad tagasi ütlesime neile, et selle teemaga on kõik."

Ruchi-variandi ära kukkumine oli siiski vaid väike tagasilöök, sest sel nädalal sõitis Tur juba Türki laagerdama koos Trevor Elhi uue koduklubi Vratsa Boteviga. Sinna jääb ta vähemalt nädalaks. "See ei ole nii, et läks turismireisile ja äkki saab lepingu, vaid huvi oli nendepoolne," rääkis Pruuli. "Edgari vastu on huvi veel mitme klubi poolt ja hetkel käib töö selle nimel, et mängija vähemalt suveni liituks välisklubiga."

Üks põhjuseid, miks Turile nõnda vabalt välisklubi otsitakse, on rahulolu noore Gambia äärekaitsja Muhammed Sannehiga. Nii Sanneh, hispaanlasest keskkaitsja Mikel Gurrutxaga kui Kevin Kauber pälvisid Pruulilt kiidusõnu.

"Rohkem praegu ei hakka ütlema - mängud mängudeks, seal ongi praeguses ettevalmistusfaasis eesmärk teha 45 minutit korralik pingutus, aga just treeningute põhjal on kogu kolmik väga hea mulje jätnud. Lähiajal on uudiseid kindlasti tulemas," lubas Pruuli.

Tur on FC Infoneti kasvandik, Paidega liitus ta 2017. aastaks. Teismelisena rohkem ääreründajana tuntud pallur tegi just Kesk-Eesti meeskonnas läbi rollivahetuse kaitsjaks ja murdis Eesti U21 koondisesse. Paidet on ta esindanud 56 Premium liiga mängus, kus löönud kaks väravat ja andnud kuus resultatiivset söötu.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Valimisintervjuu | Riigikogu esimees Eiki Nestor: tean valemit, kuidas Eesti koondis jõuab EM-ile!
TÄHTSAT VÄLISMAALT
EESTLASED VÕÕRSIL
POLIITPRAADIMISTE AVALÖÖK
Valimisintervjuu | Juhuslik jalgpallivaataja Jaak Madison: EKRE olukord sarnaneb Bayerni omaga
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID