Menüü
Veebisait

Horvaatiat edasi esindav Modric: me pole enam must hobune, vaid suurjõud (Regragui: tuleme tugevamana tagasi) (2)

Luka Modric ja Zlatko Dalic. Foto: Scanpix / picture alliance / firo Sportphoto / Sebastian EL SAQQA

Horvaatia koondise 37-aastane sangar Luka Modric teatas MM-pronksi võitmise järel, et vähemalt esialgu ei kavatse ta koondisesärki varna riputada.

Modric avaldas pärast pronksimängu 2:1 võitu Maroko üle erilist heameelt selle üle, et medalikohale jõuti teist MM-i järjest. "Horvaatia ei ole ime, mis sünnib iga 20 aasta tagant. Ma ei näe meid enam musta hobusena, vaid suurjõuna," vahendab esimesi mängujärgseid reaktsioone Index.hr.

"Noored mängijad on viimastel aastatel oma kvaliteeti näidanud ja uut energiat toonud. Meie jalgpalli tulevik on helge. Osad on siin esimest korda ja võitsid juba medali, samas kui minul kulus selleks kaksteist aastat," lisas Modric ning ütles enda tuleviku kohta: "Plaanin jätkata ka Rahvuste liigas. Pärast seda vaatame edasi."

Horvaatiat ootavad UEFA Rahvuste liigas ees kohamängud, kuhu nad kvalifitseerusid tugevaimal liigatasemel oma alagrupi võitmisega. Märtsis algab ka uus EM-valiksari, kuid selle kohta Modric veel lõplikku sõna ei andnud.

"See on kullaläikeline pronks. Mäng oli raske ning see medal on tervele Horvaatia rahvale, kõigile kes meile kaasa elasid," ütles Horvaatia peatreener Zlatko Dalic, kelle mänguplaan nägi ette ründamist äärelt, kus olid vastas Maroko suurimad tähed: "Täna mängisid need, kes olid terved. Teadsime, et vastastel on paremal äärel probleeme. [Hakim] Ziyech ei suutnud [Ivan] Perišicil kannul püsida ja Orša (Mislav Oršic - toim.) tegi palju pahandust." 

"Olen pettunud teise järjestikuse kaotuse pärast, aga me andsime endast kõik ja ma olen neljanda koha üle rõõmus. Füüsiliselt oli raske, mängijatel oli taastumiseks vähe aega. Me tahtsime tuua rahvale rohkem rõõmu, aga me õpime sellest MM-ist, teeme tööd ja tuleme tagasi isegi tugevamana," ütles Maroko peatreener Walid Regragui. "Horvaadid olid kogenumad ja võitsid teenitult, ma õnnitlen neid selle eest."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

raudidas   •  
ma ei saa ikka aru, et kuidas horvaatiat peeti mitte suureks? kes ei pidanud?
stranglers   •  
Mida see Lovren teeb neil seal? tropid

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?