Menüü
Veebisait

Rahvuspühaga kombineeritud MM-finaal vallandas Dohas liikluskaose ja ummikud (0)

Argentina koondise buss saabus Lusaili staadioni juurde alles poolteist tundi enne avavilet. Foto: Ott Järvela

Katar tähistab 18. detsembril rahvuspüha, mille MM-finaal Argentina – Prantsusmaa muudab seekord vägevamaks kui kunagi varem. Kahe suure sündmus on aga (mõnevõrra ettearvatavalt) toonud kaasa suuremat sorti liikluskaose ja ummikud.

Finaal algab kohaliku aja järgi kell 18.00. Nähes kell 16.28 Argentina koondise bussi alles staadionile lähenevat, märkis meediabussis Soccernet.ee kõrval istunud Hispaania jalgpalliajakirjanik Guillem Balague: nad on hiljaks jäänud, poolteist tundi enne mängu peaks meeskond kindlasti staadionil olema.

Pressikeskuses liikusid ringi jutud, et mitmed ajakirjanikud on mängule jõudmisega suurtes raskustes, sest Doha kolme metrooliini (roheline, punane, kuldne) ühendav Msheirebi jaam on ülerahvastatuse tõttu suletud, mistõttu kõik ühendused ei toimi. Kahtlemata tähendab see raskusi ka pealtvaatajatele.

Ummikuid suurendab tõik, et finaal on Katari enda kodanike seas populaarsem kui kõik muud kohtumised peale MM-i avamängu Katar-Ekuador. Nemad aga reeglina ühistransporti ei kasuta, vaid sõidavad igale poole isiklike autodega, mis Lusaili staadionit ümbritsenud ummikutes tooni andsidki.

Liikluskaost võimendab tõik, et Lusaili staadioni lähistele on saabunud ka rohkesti piletita pealtvaatajaid, kelle mahutamiseks on mitmed seni ühesuunalised jalakäijate koridorid täielikult avatud. Tulemuseks kõvemat sorti tunglemine ja segadus.

Kokkuvõttes võib tõdeda, et täpselt nagu talv saabub Tallinna linnavalitsuse jaoks alati ootamatult, on ka MM-finaal osutunud Dohas ootamatult populaarseks sündmuseks! 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?