Menüü
Veebisait

Lionel Scaloni: finaalis ei kohtu Messi ja Mbappe, vaid Argentina ja Prantsusmaa (0)

Lionel Scaloni peab Argentina treeneritooli unistuste töökohaks. Foto: Scanpix / EPA / RONALD WITTEK

Argentina koondise peatreener Lionel Scaloni rõhutas päev enne Prantsusmaa vastu peetavat MM-finaali, et kahe koondise duellis tuleb valmis olla erinevateks stsenaariumiteks, sest kohtumine võib võtta ootamatuid pöördeid.

"Prantsusmaa suudab mängida väga mitmel moel. Nad suudavad vastasele värava lüüa nii pikemalt palli vallates kui ka kontrarünnaku tulemusena. Vahepeal võib prantslastele lausa meeldida ja sobida, kui vastane pikalt palli valdab. Peame kohtumist minut-minutilt võtma ja vajadusel muutunud olukorraga kohanema.

Arvan, et finaal on ennekõike meeskondlik, mitte individuaalne pingutus. Kohtuvad Argentina ja Prantsusmaa, mitte Lionel Messi ja Kylian Mbappe. Lõpuks määrab tulemuse just kõigi väljakul viibivate mängijate ühine pingutus. Kõik ei sõltu ainult Messist, vaid selle mängu võivad ära otsustada ka paljud teised mängijad," rääkis Scaloni.

Kuigi terve Argentina vaatab päev enne MM-finaali peatreeneri suunas nõudliku ootusega, nimetas Scaloni oma tööd parimaks mõeldavaks. "See on iga argentiinlase unistuste töökoht, mida ma pean suure uhkusega. Naudin praegust olukorda, sest juba homme õhtul ootab meid MM-finaal. Kui neid hetki nautida, siis on võimalik neist ka maksimum välja pigistada.

Nelja aasta jooksul oleme andnud koondises võimaluse paljudele uutele mängijatele ja tulemuseks on suurepärane meeskond, mis jätab iga kord endast kõik väljakule. See on meie edu suurim pant. Võita on alati väga tore, aga ka 2019. aastal, kui me edukad polnud, jäime oma põhimõtetele kindlaks. Mängijate pühendumuses pole kunagi mingit kahtlust olnud," rääkis Scaloni.

Argentinas ollakse endiselt veendunud, et 2014. aasta MM-finaalis tegid kohtunikud neile liiga, kuigi valdkonna eksperdid seda hinnangut ei toeta. Igatahes uuriti Scalonilt ka tema arvamust finaali vilistava poolaka Szymon Marciniaki osas. "Ta vilistas meie mängu Austraaliaga ja tegutses väga hästi. Kohtunikke aitab nüüd ka VAR ja ma arvan, et tähtis on lasta neil oma tööd teha."

MM-finaal Argentina – Prantsusmaa algab Lusaili staadionil pühapäeval kell 17.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?