Memo | Samba alaku ja horvaadid värisegu! Brasiilia astus tantsusammul üle Lõuna-Korea (0)

Peatreener Tite tõmmati samuti tantsuringi keskele. Foto: Scanpix / REUTERS / Pedro Nunes

MM-i suurimaks soosikuks peetav Brasiilia õigustas seda staatust ning andis konkurentidele tõelise tormihoiatuse, lüües 1/8-finaalis Lõuna-Korea puuri juba avapoolajal palle täis.

Brasiilia ei alustanud teab mis ründavalt, kuid realiseeris oma kaks esimest võimalust ära ja sealt edasi läks juba lustimiseks. 7. minutil tegi Raphinha paremal äärel särava eeltöö ja saatis terava palli trahvikasti teise poolde, kus ihuüksinda jäänud Vinicius Junior realiseeris külma rahuga - 1:0!

Neli minutit hiljem teenis Brasiilia penalti, kui Richarlison edestas kaitsjat ning Woo-Young Jungi klaarimisüritus tabas ründajat. Neymar istutas penaltilöögil väravavahi petetega kohapeale kinni ning kõksas palli enesekindlalt posti kõrvale - 2:0!

Lõuna-Korea ähvardas kauglöökidega, aga Alisson oli väravajoonel valvel ega lasknud ennast üllatada. 29. minutil sahises taas asiaatide võrk, kui Richarlison kõksis kasti taga palliga ning algatas siis kiire kombinatsiooni, mis viis ta väravavahiga silmitsi, ja edasine oli vaid vormistamise küsimus - 3:0.

See polnud veel kõik, sest 36. minutil leidis Vinicius Juniori pehme tõste penaltipunkti juurest Lucas Paqueta, kelle ühepuutelöök põrkas posti kõrvale - 4:0. Ning avapoolaja lisaminuteil võinuks veel lisa tulla, aga Paqueta ja Richarlisoni seekordsetele üritustele vastas väravavaht Kim Seung-gyu heade tõrjetega.

Lõuna-Korea käegalöömisest polnud siiski põhjust rääkida ning 47. minutil sai Son Heung-min ka hea variandi üks tagasi lüüa, aga kapteni löök põrkas Alissoni õla kaudu napilt väravast mööda. Brasiilia jätkas samas lustimist ning vaid Kimi suurepärased tõrjed ei lubanud Richarlisonil ja Raphinhal vahet suurendada. Head valmisolekut näitas 68. minutil taas ka Alisson, kes tõrjus Hwang Hee-chani ohtliku löögi.

Auvärava said lõunakorealased 76. minutil ikkagi kätte, kui Seung-ho Paik tulistas karistuslöögi järel kastist välja tulnud palli pommlöögiga ristnurka - 4:1

Veerandfinaalis ootab Brasiiliat ees nelja aasta tagune finalist Horvaatia, kes alistas täna lisaaja ja penaltiseeria järel Jaapani. Selle paari vastase poolfinaalis selgitavad Argentina ja Holland. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Viimane grupivoor. Lõuna-Korea pääses sõelmängudele üle noatera, pigistades reedeses viimases grupivoorus endast kõik välja, sest kaotusseisust tuli iga hinna eest alistada Portugal. Brasiilia oli samal ajal juba grupivõidu saavutanud ning mängitas Kameruni vastu teist koosseisu. Sisuliselt kogu Lõuna-Korea põhikoosseis astus täna väljakule kahe puhkepäeva pealt, samas kui ainsa Brasiilia algkoosseisumehena kuulus ka reedel põhikoosseisu Eder Militao.

Brasiilia olnuks selles paaris suur soosik igal juhul, aga füüsilise valmisoleku vahe muutis selle mängu Lõuna-Korea jaoks sisuliselt võimatuks missiooniks.

Üllatus | Sambajalgpall. Brasiilia läbis küll grupifaasi probleemideta, aga siiamaani ei viidanud miski sellele, et nad sambajalgpalli käima võiks lükata. Serbia ja Šveitsi vastu alustasid nad rahulikult kontrollides, küpsetasid vastased tasasel tulel läbi ning vormistasid napid võidud alles lõpu eel. Kameruni vastu jäädi sootuks kuivale. Ka täna olid avaminutid rahulikud, aga kui kaks esimest varianti lõppesid mõlemad võrgusahinaga, siis järgnes kogu meeskonna vabanemine, tants ja trall.

Staar | Richarlison. Neymar naasis väljakule, realiseeris stiilselt penalti ja sai kirja ka väravasöödu, kuid kõige säravama esituse pakkus ikkagi Tottenhami ründaja, kes ongi kujunenud senise turniiri jooksul Brasiilia ründeveduriks.

Brasiilia kolmas värav oli tõeline sambajalgpall. Alagrupiturniiril käärlöögiga hiilanud Richarlison jätkas vaatemänguliste sooritustega, žongleerides kasti taga viis-kuus korda palliga ja murdes siis kiire söödukombinatsiooniga kaitseliinist läbi nagu nuga sulavõist. Et sambafestival oleks täielik, võeti väravajärgsel puntratantsul punti ka 61-aastane peatreener Tite.

Ilus hetk | Kolmas kinnas platsile. Mängu lõpp kujunes nii pingevabaks, et Tite pakkus vahetusest mänguminutid ka oma kolmandale väravavahile Wevertonile. Teine number Ederson oli saanud oma võimaluse viimases grupimängus Kameruni vastu ning nüüd saabus 34-aastase Palmeirase kindamehe tähetund. Ühtlasi tähendas see, et kõik MM-ile kaasa võetud Brasiilia mängijad on juba ka väljakul käinud.

Tsitaat | "Saadan suure kallistuse Peléle, kes vajab meilt palju jõudu, ja see võit on temale. Mingu kõik hästi, ta suudab sellest olukorrast välja tulla ja meie suudame tema jaoks meistriks tulla," vahendas Vinicius Juniori tervitussõnu Terra.