Menüü
Veebisait

Ott Järvela on näinud Kataris 17 päeva jooksul ainult ühte selgelt purjus inimest (0)

Foto: Scanpix / Robert Michael / DPA

Kataris kohapeal viibiv ajakirjanik Ott Järvela avaldas Soccernet.ee lugejate küsimustele vastates, et on seal näinud 17 päeva jooksul ainult ühte selgelt purjus inimest.

"Õllevaba MM. Kahe nädalaga nii ära harjunud, et kui USA - Iraan mängul sattus mu kõrvale üks täiesti jommis iraanlane, oli see väga ootamatu, sest sellist vaatepilti pole siin lihtsalt näinud. Ta on ka ainuke selgelt purjus inimene, keda siin 17 päeva jooksul olen näinud. Õllevaba MM tundub siin loomulik. Samamoodi nagu on loomulik, et MM Euroopas on õllega," kirjutas Järvela.

Ta sõnas, et araabia keelt pole Kataris vaja läinud: "Kataris valitseb sisuline kakskeelsus, sest pea kõik räägivad inglise keelt ja pöörduvad välismaalaste (sh minu) poole selles. Seega araabia keelest pole seni mitte midagi külge jäänud."

Järvela selgitas ka, et spordiajakirjaniku lähetus ei ole mingi puhkusereis: "Puhkus on puhkus. Lähetus pole puhkus, vaid töö. Selgitan natuke oma tegemisi. Soccernet.ee-le ma päris iga päev lugu ei kirjuta, aga mõnel päeval kirjutan see-eest mitu. Lisaks teen MM-ilt iga päev Kuku Raadiole podcasti "Telegramm Katarist", mis tuleb ette valmistada ja sisse lugeda. Vahel soovib minult videoklippe ka ETV (varsti lähengi tänaseks õhtuks ühte filmima). Lisaks mängud, erinevate sihtpunktide vahel liikumine, olmega tegelemine (üleeile oli vaja pesumaja külastada, sest puhtad riided said otsa). Aega üle ei jää, pigem ikka puudu. Kataris on mu senine keskmine uneaeg olnud 5-6 tunni vahel. Ja see pole kurtmine, vaid nii asjad käivadki, kui on kõva tööaeg. Ja MM-ist kõvemat tööaega pole. See on maailma kõige tähtsam ja kaalukam jalgpallivõistlus ning siin peavad tippvormis olema mitte ainult sportlased, vaid ka ajakirjanikud."

"Viibin Kataris MM-finaalturniiri lõpuni ehk naasen 19. detsembril. Praegu olen kajastanud kohapeal 23 mängu ja kui kõik sujub, kujuneb turniiri lõpuks selleks numbriks 32," lisas Järvela.

Täispikad küsimused ja vastused:

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?