Menüü
Veebisait

Pikk ette (ja MM-ile) | Lootku Infantino mida tahes, jalgpall ei võõpa ebaeetilist Katari kaunimaks (3)

Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" muudab MM-finaalturniiri ajal nii sisu kui ka vormi, võttes ajutiselt uueks nimeks "Pikk ette (ja MM-ile)". Lisame helile videopildi ning kutsume stuudiosse külalisi eri elualadelt, kelle tegemisi MM ühel või teisel moel puudutab. Turniiri aegsed osad on märksa lühemad, aga ilmuvad see-eest kõvasti tihedamini ehk iga paari-kolme päeva tagant! Avaepisoodis arutlevad MM-i korralduslike, eetiliste ja sportlike tahkude üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Mitte kunagi varem ei ole MM-finaalturniir toimunud nii väikesel maa-alal. Räägitakse küll viiest linnast, kuid tegelikult mahuvad kaheksa staadionit Dohas või selle lähistel ära 55-kilomeetrise raadiuse sisse. Kataril on kahtlemata olemas kõik rahalised vahendid ja valmisolek neid kasutada, lisaks on piiri tagant sisse ostetud palju oskusteavet. Peamiseks küsimärgiks on palavus - kuidas näiteks Euroopa koondised seda taluvad?

FIFA eesotsas presidendi Gianni Infantinoga on korduvalt rõhutanud, et turniiri ajal tuleks keskenduda jalgpallile. Kui silmakirjalikuks sellist juttu pidada, kui võtta arvesse, et inimõigusi on Kataris jalge alla tallatud nii enne MM-i kui ka MM-iks valmistumise ajal ning puudub põhjus uskuda, et asjad pärast suurturniiri kuigivõrd muutuksid? Millise nüansi lisab Infantino avaldustele FIFA enda taust?

Sportliku poole pealt võib üsna kindlalt ennustada vaid seda, et uut riiki seniste maailmameistrite hulka pigem ei lisandu. Kes aga võiksid sellele saavutusele siiski kõige lähemale jõuda? Miks mängib tavapärasest rohkem rolli vigastustetont, mis on nõuks võtnud rappida paljusid võistkondi, aga mõnda kohe eriti?

Järgmine "Pikk ette (ja MM-ile)" on eetris juba homme ehk esmaspäeval ning siis tuleb juttu millestki väga olulisest, ilma milleta poleks ühelgi jalgpalli suurturniiril võimalik pidada mitte ainsamatki mängu!

Kommentaarid

raudidas   •  
kas vestil ja ottil sama stilist või on vest uus mood?
INCE   •  
Sõbrad, kas teil endil ei hakka juba imelik.! MM on alanud, keskenduge nüüd ikka jalgpallile ka , kasvõi natukene !
trk   •  
MItte et Infantino mulle kuidagi sümpaatne oleks, aga mida oleks lugupeetud saatejuhid tema asemel teinud?
Öelnud, et (juhtumisi ühe elaniku kohta maailma rikkaim) riik mis meid võõrustab, on ilge saast? Või oli tal mingi võimalus omaaegne otsus ümber vaadata?

Sisene
KOLMAS RING ALAKU
Senegal ammutab inspiratsiooni Marokost, Inglismaale piisab isegi kolmeväravalisest kaotusest, USA mängis Iraaniga juba sotsiaalmeedias
TEISE RINGI LÕPP
MM-PÄEVIK
Laura Jaansen | Mida ma nüüd siis Robert Lewandowski ja Poolaga teen?
OTSE DOHAST
Louis van Gaali šõu! Kui küsimus on loll, tulistatakse see irooniakahuriga puruks!
MM TÄIES HOOS
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MM-I KAHEKSAS PÄEV
Memo | Suures duellis möllasid vahetusründajad. Viik sobis hetkel mõlemale
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal