Pikk ootus lõppes: Kanada jõudis teistkordselt MM-finaalturniirile (0)

Kanada mängib teist korda ajaloo jooksul MM-il. Foto: Scanpix / Zou Zheng / Xinhua via ZUMA Press

Ööl vastu esmaspäeva toimusid Põhja- ja Kesk-Ameerika kvalifikatsioonimängud, kus selgus, et Kanada mängib 36-aastase pausi järel taas MM-finaalturniiril.

Kanadal oli võimalus lunastada pääse juba kolm päeva tagasi, kuid siis kaotati võõrsil Costa Ricale 0:1. Kohtumise järel leidis kanadalaste loots John Herdmann, et edasipääsu on magusam teenida kodupubliku ees. Jamaika vastu mängitigi kodus ja ei vääratatud, sest juba 13. minutil asus Kanada Cyle Larini väravast juhtima. Minut enne poolajavilet suurendas Tajon Buhcanan eduseisu veelgi ning teisel poolajal olid täpsed Junior Hoilett ja Adrian Mariappa.

Viimati mängis Kanada MM-il 1986. aastal Mehhikos, kus kaotati alagrupifaasis kõik mängud ning ei suudetud kordagi skoorida.

Kaks teist pääset suurturniirile on veel lahtised, sest enne viimast vooru on USA-l ja Mehhikol 25 ning Costa Rical 22 silma. Panamast teerulliga üle sõitnud ameeriklased kohtuvad viimases mängus võõrsil Costa Ricaga, Hondurase alistanud Mehhiko võõrustab El Salvadori. Alagrupi neljas koondis mängib maailmajagudevahelise play-off'i raames Okeaania tsooni tšempioni ehk Uus-Meremaa või Saalomoni saarte vahelise finaali võitjaga.

Kanada - Jamaika 4:0 (2:0)