Menüü
Veebisait

Tšiili jäi tühjade kätega: FIFA ei hakanud Ecuadorilt MM-i piletit ära võtma (0)

FIFA president Gianni Infantino. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui hiljuti protesteeris Tšiili jalgpalliliit Ecuadori kolleegide vastu ning soovis, et nad MM-ilt eemale jäetaks, siis täna teatas FIFA, et protest lükati tagasi. Kuigi Tšiilile jäeti võimalus otsus edasi kaevata, siis suure tõenäosusega nad mandrikaaslaste piletit endale ei saa.

Aga mida siis Ecuador valesti tegi? Nimelt esindas neid 23-aastane Byron Castillo, kes Tšiili advokaatide arvates on tegelikult pärit Kolumbiast ning ei tohiks La Tri'd aidata. Väideti, et äärekaitsja võltsis oma dokumente ja on tegelikult sündinud 1995. aastal Tumacos (linn Kolumbias, mis asub Ecuadorist umbes 50 kilomeetri kaugusel). Seeläbi sooviti kõikide matšide, millest Castillo osa võttis, tulemus tühistada ehk potentsiaalselt oleks niimoodi novembris-detsembris toimuvale MM-ile saanud hoopis Tšiili.

FIFA distsiplinaarkomisjon ei olnud aga Tšiili esindajatega nõus: "Oleme analüüsinud kõikide osapoolte esitatud dokumente ning otsustanud menetluse lõpetada. Teatasime tänasest otsusest kõiki osapooli. Vastavalt FIFA distsiplinaarkoodeksile on osapooltel järgmise kümne päeva jooksul õigus vaidlustada tehtud otsust."

Seega võib otseloomulikult Tšiili jalgpalliliit otsuse edasi kaevata, kuid reaalsuses ei pruugi nad isegi Ecuadori eemaldamise korral Katari vutipeole pääseda. Mäletatavasti lõpetasid ecuadorlased neljandal ning Tšiili seitsmendal kohal ehk nende vahele jäid veel viiendana lõpetanud Peruu ja kuuendaks jäänud Kolumbia.

Tšiili fännide jaoks oleks parim, kui tühistatakse ainult need mängud, millest Castillo osales. Sellisel juhul saaksid Tšiili pallurid viis lisapunkti (omavahelistest duellidest Ecuadoriga saadi esialgu ainult üks punkt), mis kergitaks nad otse neljandaks ja kuna otse MM-ile saavad Lõuna-Ameerika neli parimat, siis oleks sellega teoreetiliselt ka töö tehtud.

Kui aga Ecuador visatakse valikturniirilt välja, siis tõenäoliselt kerkiksid kõik tiimid ühe koha võrra kõrgemale ehk otse MM-ile saaks Peruu ning Austraaliaga madistaks hoopis Kolumbia. See variant oleks aga logistliliselt keeruline, kuna peruulased on hetkel juba Kataris ning valmistuvad sõelmängudeks.

2022. aasta maailmameistrivõistlused algavad tänavu 21. novembril, mil Dohas lähevad vastamisi Senegal ja Holland. Turniir kestab pisut vähem kui üks kuu ning juba 18. detsembril selgub Katari Lusaili väljakul uus valitsev maailmameister.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?