Menüü
Veebisait

Löw kaitses andestamatu eksimuse teinud Wernerit: ta süüdistab end ise kõige rohkem (0)

Eksimuste jada painab Timo Wernerit juba mõnda aega. Foto: Scanpix / AFP / Thilo Schmülgen

MM-valikmängus üllatuslikult Põhja-Makedooniale kaotanud Saksamaa koondise peatreener Joachim Löw pidi kohtumise järel kaitsma eelkõige ründajat Timo Wernerit, kes luhtas mõned minutid enne külaliste võiduväravat kuldse võimaluse Saksamaa juhtima viia.

Kuna Löw teatas hiljuti, et paneb pärast suvist EM-finaalturniiri koondise juhendaja ameti maha, oli tema jaoks tegu viimase MM-valikmänguga, ent seejuures alles esimese kaotusega niisugustes mängudes. Löw on ametis alates 2006. aastast, Saksamaa sai aga läbi aegade MM-valiksarjas alles kolmandat korda lüüa. "Pettumus on muidugi suur. Mõjusime väsinuna, värskust ei olnud ja sellest tingituna tulid ka eksimused. Mängisime liiga palju palliga, aga olime samas liiga aeglased. Kiirema tegutsemise korral oleksime suutnud ohtlikumad olla," leidis Löw mängujärgsel pressikonverentsil.

Kui Põhja-Makedoonia võiduvärava lõi 85. minutil Elif Elmas, siis 80. minutil luhtas Timo Werner väravavahiga silmitsi olles sakslaste parima võimaluse, lüües pallist peaaegu mööda. Ründaja tugijalga tabanud pall veeres väravaposti kõrvalt otsaauti, pikendades veelgi Werneri ahastamapanevat hooaega: möödunud suvel Chelseasse siirdunud ründaja on viimastel kuudel enesekindluse ja ühes sellega ka resultatiivsuse täielikult minetanud.

"Muidugi peab sellised pallid sisse lööma. Timo teab ise ka, et sellise koha peal tuleb palli tabada. Ta ise süüdistab ennast kõige rohkem, pole küsimustki. See oli mängu otsustav hetk ja seetõttu tohutu pettumus, et nii läks," tõdes Löw. Samas polnud Werner ainus sakslane, kes võimalusi raiskas - kui põhjamakedoonlased suutsid oma neljast pealelöögist väravaraamide vahele saata kolm ja neist kaks maandus ka väravas, siis Saksamaa proovis õnne 11 korral, kuid raamidesse õnnestus neil suunata vaid kaks lööki.

"Ega siin mingit salapärast valemit ole. Realiseerimist võib ju trennis harjutada, aga see pole võistlusolukord," nentis Löw. "Kõhklesime, enesekindlust nappis. Oleksime pidanud laskma pallil enda eest natuke rohkem tööd teha, puudu jäi innukusest ja tempost. Vastased kaitsesid madalalt, aga teadsime, et nad mängivad vaid kahe ründajaga ja nii läheb."

Mängu võtmehetk: Timo Werner ei taba värava ees palli. Foto: Scanpix / Pool via AP / Thilo Schmülgen

Seetõttu valis Löw ka kahest eelnevast valikmängust erineva taktikaga, otsustades kolmemehelise kaitseliini kasuks. Mängudes Islandi ja Rumeenia vastu jõuti vastavalt 3:0 ja 1:0 võitudeni neljamehelise liiniga, kus äärekaitsjatena tegutsesid Lukas Klostermann ja Emre Can, kuid Põhja-Makedoonia vastu nihutati Can tagumisse kolmikusse Mathias Ginteri ja Antonio Rüdigeri kõrvale, vasaku wing-back'ina võttis aga kohe sisse Robin Gosens.

"Oli selge, et Gosens peaks püsima võimalikult kõrgel ja rünnakut toetama. Neljameheline liin ei toimi tavaliselt kahe ründajaga mängiva meeskonna vastu üleliia hästi. Seekord osutus aga probleemiks asjaolu, et kaitseliin tegutses ebastabiilselt," põhjendas Löw taktikalisi otsuseid.

Mängu teleeksperdina jälginud Uli Höness tõdes, et ei saanud siiski aru, miks peatreener otsustas kahes eelmises kohtumises hästi töötanud asetust muuta. "Neist kohtumistest saadud hea hoog tulnuks siia kaasa võtta. Klostermann pidanuks jälle alustama, sest Gosens ... nojah.  Can oli ju vasakkaitses kaks korda hästi hakkama saanud. Esimesel paarikümnel minutil oli sellegipoolest kõik hästi. Kui sul ka ei õnnestu rünnakut tööle saada, siis pead vähemasti tagama, et kaitses oleks kõik kindel. Aga meile löödi mõlemad väravad keskelt, kaitse oli seal liiga avali. Kaitseliiniga ei ole mõtet mängida, seal on tähtis tasakaal," leidis Höness.

Et kaitse kärises, andis mõista ka penaltist sakslaste ainsa värava löönud Ilkay Gündogan. "Niisuguseid asju ei tohiks juhtuda. Jäi tunne, et vastased jõudsid mängu jooksul kaks korda meie värava alla ja mõlemal korral maandus pall võrgus. Kõik käis kuidagi liiga lihtsalt, mõlemal puhul oli nende mängija värava all täiesti vaba. Selliseid asju on raske selgitada. Kaotus on seda valusam, et nüüd ei saa me vigu kahe järgmise kuu jooksul parandada. Maikuu lõpuks peame olema jälle tippvormis, et EM-iks valmistuda," viitas Gündogan suvisele suurturniirile.

Saksamaa peab juuni alguses kaks maavõistlust Taani ja Lätiga ning läheb siis 15. juunil EM-il vastamisi Prantsusmaaga. Samasse alagruppi kuuluvad veel Portugal ja Ungari.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?