Menüü
Veebisait

Soccernet.ee ennustab: kas MM-il põrub Inglismaa, Prantsusmaa või mitte keegi? Kumb on suurem soosik, Messi või Neymar? (0)

Kahest suurest saab võita vaid üks. On selleks Neymar või Lionel Messi? Või mitte kumbki? Foto: Scanpix / AFP / Carl de Souza / Nelson Almeida

Kes võidab? Kes põrub? Kes üllatab? MM-i lävel on kõik need küsimused veel õhus ja tagumine aeg käia välja oma kõige julgemad ennustused. Soccernet.ee toimetus võttis ette kolm kõige põletavamat punkti ja püüdis aimata, mis järgmise kuu aja jooksul finaalturniiril juhtuma hakkab.

1. Milline on MM-i alagrupiturniiri suurim üllatus?

Kasper Elissaar: Oma sisemise Igor Mangi otsimine ja leidmine ei ole üldse nii hõlbus ülesanne kui esiti tundub. Lubades omale väheke uljust, siis suurim üllatus on see, et eelmise MM-i finalist Horvaatia jääb alagruppi pidama ning Luka Modric sõidab koju.

Heiti Heli: Vara öelda. Kipun kahjuks arvama, et suured võtavad oma ja midagi väga üllatavat ei juhtu. Üllatus võib olla ka see, et Prantsusmaa ei pruugi maailmameistrite "needust" kogeda ehk võita MM ning järgmisel turniiril juba alagrupis välja kukkuda.

Kris Ilves: Keegi suurtest jääb alagruppi pidama. Kuna E-alagrupis on kaks suurt (Hispaania ja Saksamaa), võib asjade kokkulangemisel juhtuda, et emb-kumb koperdab ja edasi läheb hoopis Jaapan või Costa Rica. Lisaks tundub H-alagrupp väga ühtlane ja seal võib kõike juhtuda. Kui Portugal jääks alagruppi pidama, siis see oleks kahtlemata suurim üllatus.

Laura Jaansen: Pakun, et Inglismaa, Prantsusmaa ja Belgia teatav lagunemine ning häda favoriidikoorma kandmisega. Vähemalt üks neist jääb alagruppi pidama.

Ott Järvela: Üllatus on, et tõsiseid üllatusi ei sünni ehk ükski suurfavoriit alagruppi toppama ei jää. Nagu FIFA tehnilise uuringugrupi liige Jürgen Klinsmann märkis, on mängijad keset klubihooaega värsked ja näljased. Tippkoondistel peaks oma kvaliteedi realiseerimine õnnestuma hõlpsamalt kui muidu.

Kristjan Jaak Kangur: Lähen teadlikult välja avantüürile, aga pakun, et Inglismaa langeb alagrupis. Inglastel on olnud kõvasti probleeme nüri mängupildiga ja nad ei ole pärast septembrit pidanud ainsatki kontrollkohtumist. Samal ajal on alagrupikaaslastest Iraanil kogenud ja kaval peatreener Carlos Queiroz, USA-l nooruslikult uljas koosseis ja Walesil inglastega põhimõtteline duell pidada. Libastumiskohti seega leidub.

Mullusuvise MM-i poolfinaalis oli inglastel viimati põhjust südamest juubeldada. Edasine tee on kulgenud üle kivide ja kändude. Foto: Reuters / Scanpix / Laurence Griffiths

Otto Kase: Kuigi viimaste turniiride jooksul on juba alagrupifaasis mõned suured riigid välja kukkunud, ei usu ma, et tänavu nii juhtub. Suuremaks üllatuseks nimetaksin hoopis seda, et nii Inglismaa kui ka Prantsusmaa lõpetavad oma alagrupis teise kohaga ehk saavad seetõttu kaheksandikfinaalis tunduvalt keerulisemad vastased.

Mikk Hendrik Kelder: Suuri üllatusi grupifaasis juhtumas kahjuks ei näe. Siiski katkeb üks omapärane ehk seitse turniiri kestnud seeria - pakun, et Mehhiko koondis jääb Argentina ja Poola järel edasipääsuta ning sõidab alagrupiturniiri järel koju. Viimased kaks paistavad hetkel vastavalt selgelt ja nõksu võrra tugevamad olevat. Samuti katkestab Prantsusmaa MM-võitjate needuse ehk nende puhul usun jällegi alagrupist edasipääsu.

Siim Pulst: Ma usun, et üllatavaid edasipääsejaid tuleb päris palju. Näiteks Katar, Iraan ja mitu Aafrika koondist. Klimaatiline eelis võib olla tähtsam kui eeldatud ja ühtlasi võib see tähendada väravavaesemaid mänge.

Marko Susi: Alagrupiturniiri suurim üllatus on Prantsusmaa varisemine D-grupis. Viimased neli võitjat on pihta saanud MM-i võitjate needusega ehk nad on järgmisel turniiril jäänud alagrupi viimaseks. Identne saatus tabab ka prantslasi, kes on kimpus vigastustega.

2. Kes on edukaim koondis, kui välja jätta Euroopa ja Lõuna-Ameerika?

Elissaar: Kamerun tuleb ja teeb! Brasiilia, Šveits ja Serbia annavad neile alagrupis hea sparringu ning selle pealt purjetatakse kaugele. Andre Onana hoiab taga asjad puhtana, keskel dirigeerib Andre-Frank Zambo Anguissa ja ees möllavad Bayernis praegu ulmelise hoo leidnud Eric Maxim Choupo-Moting ja kapten Vincent Aboubakar. Lustlik jalgpall vajab edulugu!

Heli: Nädal tagasi oleksin öelnud, et Senegal, sest valitsev Aafrika meister on väga vinge pundi kokku pannud ja mängida osatakse küll. Nüüd ollakse aga olukorras, kus meeskonna vedur Sadio Mane on vigastatud. Eks näis, kuidas ilma temata hakkama saadakse. Kuna Mehhiko oli viimasel kümnendil tihe külaline play-off'is, siis arvan, et nemad võivad võrdlemisi kaugele jõuda. Kehv valik pole ka USA.

USA on peale pausi tagasi MM-il, nooruslikuma koosseisuga kui eales varem. Foto: Scanpix / Julio Cortez / AP Photo

Ilves: Senegal või USA, sest nende puhul on arvestatav võimalus, et nad lähevad kaheksandikfinaalis omavahel vastamisi ning siis pääseb neist üks veerandfinaali. Kaheksa parema hulka on väljastpoolt Euroopat ja Lõuna-Ameerikat keeruline jõuda, kuid arvan, et Senegalil ja USA-l on see võimalus suurem kui teistel.

Jaansen: USA. Neil on põnevat talenti (näiteks Yunus Musah, Weston McKennie ja Giovanni Reyna) ning mingisugune uus usk ning hingamine ka.

Järvela: Ameerika Ühendriigid. Aafrika ja Aasia meeskondade edusse mul liialt usku pole. Osaliselt ka põhjusel, et enamikel neist alagruppide moodustamisel loosiõnne ei olnud. USA meeskonnal tuleb edasipääsuks edestada Walesi ja Iraani (eeldusel, et Inglismaa ikkagi alagrupi võidab), mis võiks olla jõukohane, ning siis mängida 1/8-finaalis üle mõni A-alagrupi liige. Kui vastaseks tuleb Holland, on see muidugi keeruline. Aga kui keegi teine, siis vägagi võimalik.

Kangur: Kaldun USA poole. Neis on musta hobuse potentsiaali, samas kui näiteks Aafrika ja Aasia koondistel see x-faktor praegu puudub.

Kase: Pakun, et ainsad kaks koondist, kes MM-i tiitlita kontinentidelt alagrupist edasi saavad, on Mehhiko ja Senegal. Kuna põhja-ameeriklased on juba ei tea kui mitu korda kaheksandikfinaali jõudnud, siis ma seda liiga suureks üllatuseks ei pea. Seega nimetaksin MM-i edukaimaks senegallased, kes suudavad isegi Sadio Mane abita kaheksa parima sekka murda.

Kelder: Arvan, et USA koondis suudab teha võrdlemisi eduka turniiri. Koosseisus on mitmeid kogenud, aga ka talendikaid mängijaid. Kindlasti teeb viimasest kategooriast mõni endale järgnevate nädalate jooksul veel rohkem nime. Eelkõige on aga alagrupp igatpidi mängitav, kui just ise midagi ära ei rikuta. Kõik see kokku annab USA-le head eeldused kenasti esineda.

Pulst: Mehhiko või Maroko. Esimeses punktis mainitud kliimafaktori kaasabil, aga mõlemal jagub ka koosseisus kõvasti sisu.

Susi: Edukaim koondis, kui välja jätta Euroopa ja Lõuna-Ameerika meeskonnad, on Senegal. Tõsi, nende tähtmängija Mane on vigastatud, aga nimekaid mängumehi on teisigi. Näiteks pallivad Senegalis Londoni Chelsea' väravavaht Edouard Mendy ja keskkaitsja Kalidou Koulibaly ning Evertoni hingekirja kuuluv Idrissa Gueye. Samuti räägib nende heaks fakt, et tegu on valitsevate AFCON-i võitjatega.

3. Kes tuleb maailmameistriks ja miks?

Elissaar: Brasiilia, sest eurooplased on liiga kaua järjest võitnud ning Lionel Messi ei suuda taagast vabaneda. Sambameeste koosseis on tummine ja tugev nagu "Tõe ja õiguse" viis köidet, mis lauanurgale üksteise otsa asetatud - liiga rasked, et uus tulija neid liigutada suudaks ja liiga keerulised, et ka vana olija need ühe kuuga läbi suudaks töötada.

Heli: Argentina või Brasiilia. Mõlemad meeskonnad kubisevad staaridest, ent neist tähtedest on moodustunud ühtne löögirusikas, mis teoorias peaks teistest üle olema. Samuti on mõlema koondise suurima staari - Messi ja Neymari - jaoks tegu viimase võimalusega kuldne karikas pea kohale tõsta ehk lisamotivatsioon tuleb alati kasuks.

Ilves:  Prantsusmaa, sest minu ülejäänud soosikud on Argentina, Hispaania ja Brasiilia. Teisisõnu, kui kõik neli lähevad oma alagrupist esimesena edasi, siis Prantsusmaa eraldub ülejäänud kolmest play-off'is päris kaugele ja saab neist kellegagi vastamisi minna alles finaalis. Tõsi, Prantsusmaal on probleemid - paljud põhimehed vigastatud -, aga usun, et Didier Deschamps saab asjad kontrolli alla.

Jaansen: Argentina. Neil on olnud pikalt hea hoog sees, sama kehtib ka argentiinlaste toimetuste kohta koduklubides. Juba ka Finalissima oli hea näide, et Argentina on omadega väga heas kohas. Miks mitte ka maailma tipus? Veerandi oma panustest tahaks siiski ka Saksamaa peale panna.

Palju võitnud Lionel Messi jahib MM-karikat. Seda tal veel pole. Foto: Brit Maria Tael

Järvela: Argentina. Tõsi, nende suurimaks soosikuks pidamine tähendab endiselt, et nende MM-tiitel on ebatõenäoline. Parimal juhul on suurima soosiku võidušanss 17-18% kandis, ülejäänud protsendid jaotuvad teiste eksmaailmameistrite ning veel mõnede riikide vahel. Aga Argentina on valmis, neil on hea meeskond, väga hea peatreener, Lionel Messi ning mullune Copa America võit leevendas survet. Võib toimida küll.

Kangur: Argentina, sest nad on mõneti "nüüd või mitte kunagi" seisus. Messi-faktor mängib niikuinii rolli ja viimasest MM-tiitlist on ka nende mõõdupuu järgi juba terve igavik möödas.

Kase: 2022. aastal tuleb üle pika aja taas maailmameistriks Argentina. Tiimis on leitud väga hea tasakaal kvaliteedi ja ühtsuse vahel ning ma ei näe, et keegi neid takistada suudaks. Messi on ju sel hooajal hoo jälle üles saanud ja eelmise aasta Copa America võit koos 36-mängulise kaotusteta seeriaga viivadki lõuna-ameeriklased jälle maailma tippu.

Kelder: Brasiilia. Meeskonnas on korralikult staare ning üle 20 aasta suudetakse see üheks korralikuks tervikuks muuta. Pakun, et alagrupist minnakse suuremate probleemideta läbi ning kui soe on juba sees, ei vaata lõuna-ameeriklased enam tagasi, tuues niimoodi Sambamaale kuuenda maailmameistritiitli.

Pulst: Brasiilia. Nende koosseis paistab lihtsalt tugevaim olevat, kõik on paigas ja tasakaalus.

Susi: Maailmameistriks tuleb Argentina. Neil on käsil 36-mänguline seeria, mille jooksul pole tunnistatud ühtegi kaotust. Samuti on tegu Lionel Messi viimase MM-iga - tõenäoliselt on meeste motivatsioon äärmiselt kõrge. Lisaks eelpool mainitule on argentiinlased valitsevad Lõuna-Ameerika meistrid. See ja asjaolu, et Euroopa koondised on tänavuse turniiri eel kas lihtsalt nõrgemad või kimpus vigastustega, annab minu hinnangul neile parimad šansid.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?