Menüü
Veebisait

Tšiili ja Peruu ei jäta jonni: tüli MM-pileti pärast jõudis kõrgeimale tasemele (0)

Praeguse seisuga sõidab Ecuadoriga MM-ile Byron Castillo (keskel), aga Tšiili pole lootust kaotanud. Foto: Scanpix / Reuters / Marcelo Hernandez

Tšiili ja Peruu ei taha kuidagi leppida sellega, et Kataris peetavale MM-ile sõidab nende asemel Ecuador. Kuigi FIFA on juba korra andnud õiguse viimasele, nõuavad kaks esimest Byron Castillo kasutamise eest ikkagi Ecuadori MM-pileti tühistamist. Nüüd kaevati FIFA otsus edasi Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži (CAS).

23-aastane paremkaitsja Castillo tegi Ecuadori 18 MM-valikmängust kaasa kaheksas, kuid kahtlustatakse, et ta pole tegelikult riigis sündinud ega tohiks neid esindada. Juunis otsustas FIFA, et Castillol on selleks siiski täielik õigus, ehkki Tšiili alaliidu esitatud kaebuses väideti, et mees on esiteks sündinud Kolumbias ja teiseks valetanud oma tegeliku vanuse kohta.

Nüüd nõuab Peruu alaliit CAS-ilt, et MM-koht antaks hoopiks neile, Tšiili tahab aga Castillo osalusel peetud valikmängude eest tehnilisi võite. Ecuador lõpetas Lõuna-Ameerika valiksarja neljandana ja pääses Peruu ees automaatselt MM-ile. Seal kuulutakse samasse alagruppi Senegali, Hollandi ja võõrustajamaa Katariga.

Kui CAS peaks tõesti otsustama, et Ecuador saab kõigi Castillo osalusel peetud mängude eest tabelisse tehnilise kaotuse ja vastased seeläbi kolm punkti, tõuseks esialgu seitsmendaks jäänud Tšiili ise Kolumbiast ja Peruust mööda, neljandale kohale. Nii Tšiili kui ka Peruu alaliit on palunud, et CAS teeks lõpliku otsuse 10. novembriks. MM-i alguseni jääks siis täpselt kümme päeva.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
ENNUSTAMINE
Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal