Menüü
Veebisait

3 parimat: pingipoisist mängumuutjaks, Prahast staaripidurdajaks ja venna varjust kangelaseks (0)

Kasper Dolberg oli Taani purustustöö arhitekt. Foto: Scanpix / Chine Nouvelle / SIPA

EM-finaalturniiril on peetud küll juba kuus kaheksandikfinaalkohtumist, kuid esmalt võtame ette esimeses neljas madinas esile kerkinud mängumehed.

Tähed ei ole esitatud paremuse järjekorras. Nimekiri kaasab pigem mehi, kes ületavad ennast ja üllatavad vaatajaid, kelle jaoks on tegu võimaliku läbimurdega.

Täht #1: Kasper Dolberg (Taani)

23-aastase ründemängija alagrupiturniir möödus varumehe rolli täites, platsile sai ta esimest korda alles kolmandas kohtumises Venemaaga, kui talle usaldati viimane pooltund. Ilmselt ei oleks igapäevast jalgpalli Prantsusmaal Nice'i klubis palliv ründaja tõele näkku vaadates ka siis tegelikult platsile pääsenud, kuid mis ühele halb, see teisele hea - nimelt vigastas koondise raudvara Yussuf Poulsen tuharalihast ning peatreener Kasper Hjulmand usaldas väljakule just Dolbergi.

Kui kõnealuse pooltunni jooksul Dolberg millegi säravaga veel silma ei paistnud, siis kaheksandikfinaal Walesiga kujunes täielikult tema peoks. Kuna Poulsen on endiselt vigastatud, alustas noor ründaja taas põhirivistuses ning õigustas valikut täielikult - 48. minutiks juhtis Taani just tema väravatest 2:0 ja purustas Briti saarte meeskonna lõpuks koguni 4:0. Kas Taani koondises on varsti algamas Dolbergi-ajastu? Potentsiaali on igal juhul kõvasti.

Praha Slavia mees Tomaš Holeš keeras Hollandi staarid ümber sõrme. Foto: Scanpix / Darko Bandic / AP

Täht #2: Tomaš Holeš (Tšehhi)

Mees, kellest laiem avalikkus turniiri eel õieti midagi kuulnudki polnud. Kogu karjääri kodumaal pallinud ja hetkel Praha Slavia särki kandev 28-aastane keskväljamees tegi suure ja kuulsa Hollandiga seda, mis ise tahtis ja aitas oma ülihingestatud esitusega Tšehhi koondise veerandfinaali.

Kui Patrik Schick on senise turniiri jooksul endale juba kõvasti nime teinud, siis Tšehhi koondises on nüüd Holeši näol olemas ka teine mängumees, kes matše oma meeskonna kasuks kallutada suudab. Tema töövõime ja pingutus kogu kohtumise vältel olid imetlusväärsed - hingestatud võitluse krooniks sai just tema enda nimele kohtumise avavärava ja andis hiljem suurepärase eeltöö järel söödu Schicki 2:0 tabamusele. Ei juhtu just tihti, et kontrollivad poolkaitsjad mänge otsustavad, aga Holeši-sugune mees on selleks kahtlemata võimeline. Taani peab veerandfinaalvastast igal juhul kartma.

Thorgan (vasakul) pääses lõpuks Edeni varjust välja. Foto: Scanpix / Jose Manuel Vidal / AP

Täht #3: Thorgan Hazard (Belgia)

Tänaseks 28-aastane Thorgan on kogu karjääri veetnud suure venna varjus. Chelsea, Mönchengladbach ja Dortmund oleks iga jalgpalluri CV-s suurepärased ja aplausi väärt näitajad, kuid mis rõõmu sa sellest ikka tunned, kui vend on alati parem? Kui Thorgan Chelseas alles tuure kogus, tegi kaks aastat vanem Eden sealsamas juba mehetegusid. Kui Thorgan Dortmundis põhimeheks tõusis, oli Eden juba otsaga Real Madridis.

Kaheksandikfinaal Portugaliga tõi Thorgani aga (vähemalt natukeseks) venna varjust välja. Mängu eel vangutasid nii mõnedki tugitoolisportlased pead teemal, et kas äärepoolik peaks üldse algkoosseisu kuuluma, kuid noorem Hazard vaigistas nad ühe liigutusega. Thomas Meunier'lt karistusala joone taga palli saanuna kontrollis ta seda ühe puutega ning teisega lajatas juba Rui Patriciole püüdmatult tagumisse nurka, kerkides sellega 1:0 võidumängus belglaste kangelaseks.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti