Menüü
Veebisait

Sterling penaltist: läksin kasti ja vastane sirutas jala välja. Kui pall on võrgus, pole muu tähtis (7)

Raheem Sterling. Foto: Scanpix / EPA / Pool / Carl Recine

Inglismaa koondisele Taani vastu lisaajal penalti teeninud ning nad 2:1 võiduni ja finaalikohani aidanud Raheem Sterling lausus pärast kohtumist, et edu võti oli kannatlikkus.

"Läksin karistusalasse ja vastane sirutas parema jala välja. Kuniks pall võrgus lõpetab, ei ole muu tähtis," kõlas Sterlingu lühike kokkuvõte palju poleemikat põhjustanud penaltiolukorrast BBC vahendatuna.

Inglaste üldise esituse võttis Sterling aga kokku kui suurepärase. "Pidime kannatama. Lasime endale sel turniiril esmakordselt värava lüüa, aga vastasime hästi. Teadsime, et meil jagub vastupidavust ja agressiivsust. Nüüd peame pühapäevale keskenduma - ikka samm-sammult edasi nagu seni. Õhustik Wembleyl oli ülim. Tähistame natuke ja siis tuleb Itaalia."

 Sterlingu teenitud penaltil eksinud, ent jätkulöögi väravasse saatnud Harry Kane tõdes, et tal oli õnne. "Kiitus Taanile, milline mäng! Valisin löögiks väravanurga, aga ei olnud parim penalti. Vahel juhtub, õnneks oli selline päev, kus pall uuesti mulle ette jäi," sõnas Kane.

Inglaste peatreener Gareth Southgate ütles ITV-le, et ei ole veel penaltist kordust näinud, aga kiitis Sterlingut. "Taanlased olid Raheemiga terve mängu jooksul hädas. VAR on olemas ja jäi kohtuniku otsuse juurde. Ma ei saadaks iial Harry asemel kedagi teist lööma, aga tema vastas oli ka väga hea väravavaht. Õnneks ei oma see tõrje mingit tähtsust."

Southgate tõi normaalaja teisel poolajal sisse Jack Grealishi, kuid võttis ta lisaajal uuesti pingile, et minna üle viiemehelisele kaitseliinile. "Jack sai kenasti aru, millest selline otsus. Ta sekkus suurepäraselt ja andis meie mängule hoogu juurde, aga teadsime, et Taani on kaotusseisu jäädes teinekord neli meest rünnakule viinud, seega vajasime veel ühte kaitsjat. Tahtsin ühtlasi, et meile jääks alles Raheemi kiirus, see tähendaski, et pidin ühe vahetusest tulnud poisid jälle ära võtma," selgitas Southgate ebahariliku käigu tagamaid.

Inglaste juhendaja kiitis Taanit, kes on tema arvates väga alahinnatud meeskond, ent Inglismaa ihkas tema arvates võitu veel rohkem. "Kui oled nii kaua poolfinaalist edasi pääsemist oodanud (55 aastat - K. J. K.), siis tuleb eriti osade mängijate nappi koondisekogemust arvestades öelda, et nad tegid imelist tööd. Hea, et suutsime fännide hingele kolme aasta taguste Moskva kannatuste järel palsamit pakkuda," viitas ta 2018. aasta MM-i poolfinaalile, kus Inglismaa Horvaatiale lisaajal alla vandus.

Mida oodata Itaalialt ja finaalilt? "Olen juba mitu aastat rääkinud, et Itaalial on väga hea meeskond. Neil on kaitsesõdalased, kes on karjääri jooksul kõike kogenud. Tuleb kõva mäng. Oleme kolm meeldejäävat kohtumist järjest pidanud ja oma riigile mälestusi loonud. Aga pidin just noortele Bukayo Sakale ja Jude Bellinghamile rääkima, et Inglismaal ei käi asjad tavaliselt niimoodi!" naeris Southgate.

"Finaalid on võitmiseks. Kogume end ja valmistume korralikult. Vajame taastumisaega, oleme endast vaimselt ja füüsiliselt väga palju andnud," lisas Southgate. "Jah, Itaalia oli samas seisus, aga neil on finaali eel taastumiseks üks päev rohkem."

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Oliver Oeselg   •  
Tuletan meelde Kasper Elissaare sõnu turniiri alguses, Inglismaa ei võida 100%. Väga nõrk suhtumine ma ütleks.
A. Polõnski   •  
Kui palju Sterling sukeldus või kui tugevalt talle sisse sõideti on siiski kohtunike otsustada. Tegelikult kui võhmal taanlased lisaajal olid ja kui värskelt inlgased palli liigutasid, siis Inglismaa võit on adekvaatne tulemus. Jäi isegi arusaamatuks, miks Inglise koondis selle asemel, et Taanlaste kirstu viimane nael lüüa harrastas hoopis Taani kasti ümber söödumängu, vedas palli küljejoonte või nurgalippude juurde jms. kuigi oleks saanud asja Schmeicheli kastis teravaks ajada.
humorist   •  
Viimasele.

Argpüksid. Petuga finaali.
stranglers   •  
Sterling isegi ei eita sukeldumist, sest tema meelest on see normaalne, peaasi et pall lõpuks väravas.
footsoccer   •  
Nagu ametnikud, või poliitikud...kui nendel endil on hästi, siis ei koti kas altkäemaks või debiilne käsk ülevalt - lihtsalt tehakse, nii nagu peab (väärikus ei oma mingit kaalu)
Boii   •  
Mõttetu daiver.
Lauri Kriìsk   •  
Väga jesuuitlik käitumine Sterlingilt -"eesmärk pühendab abinõu". Mis eeskuju ta sellega Inglise (ja ka ülejäänud maailma) väikestele vutifännidele annab? Kas hakkavad Inglismaa norotetreenerid poisse õpetama, et kui trahvikasti jüuad ja kaitsja on sul kõrval, siis viska maha ja tõmble ?!😡

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti