Menüü
Veebisait

Gareth Southgate rõhutas, et penaltite üle otsustas tema ja vastutab tema (0)

Inglismaa peatreener Gareth Southgate lohutab Bukayo Sakat. Foto: Scanpix / Reuters / Andy Rain

2018. aasta MM-il Inglismaa koondise poolfinaali juhtinud peatreener Gareth Southgate suutis meeskonna seekord finaali viia, aga otsustav samm jäi astumata ja jalgpalli sünnima 55 aasta kestnud ootus rahvusvahelise tiitli järele jätkub.

EM-finaalis kodusel Wembleyl mindi Itaalia vastu küll 2. minutil Luke Shaw väravast juhtima, aga 1:1 lõppneud normaal- ja lisaaja järel kaotati penaltiseeria 2:3. Inglismaa alustas kahe tabamusega, aga siis eksisid järjest Marcus Rashford, Jadon Sancho ja Bukayo Saka. Jordan Pickfordi kahest tõrjest polnud tolku.

"Oleme väga pettunud. Aga esiteks tahan rõhutada, et mängijat väärivad suurt kiitust, nad andsid endast kõik. Finaalis samamoodi - nad jooksid end ribadeks. Vahepeal mängisime tõesti hästi, siis ei saanud jällegi palli valdamisega hakkama. Eriti teise poolaja alguses. Nendega koos töötamine on olnud suur rõõm ja oleme jõudnud kaugemale kui Inglismaa koondis pika aja jooksul. Ent muidugi on tunne riietusruumis väga valus," rääkis Southgate pärast finaalkohtumist.

Miks pani peatreener lööma noored mehed (Rashford on 23, Sancho 21 ja Saka 19 aastat vana) ning mida ütles ta kaotuse järel otsustava penaltiga eksinud Sakale? "Et juhtunu eest vastutan mina. Mina langetasin treeningul nähtu põhjal otsused penaltilööjate osas ja keegi ei pea oma murega üksi olema. Võidud oleme saavutanud meeskonnana ja selle eest, et me täna võita ei suutnud, vastutame samuti meeskonnana. Mis aga puudutab penalteid, siis see on puhas minu vastutus."

Mis oli tema sõnum meeskonnale pärast kaotust? "Kuigi oleme andnud Inglismaale unustamatuid mälestusi, siis tänane õhtu on väga keeruline. Pettumust on võimatu mitte tunda, sest võimalusi meistritiitli võitmiseks avaneb elus väga vähe. Aga kui saavutatule tagasi mõelda, siis peaksid mängijad uhked olema."

Southgate on teine peatreener, kes suutnud Inglismaa tiitlivõistluste finaali viia. Esimene oli Alf Ramsey, kelle juhtimisel tuldi 1966. aastal maailmameistriks. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti