Menüü
Veebisait

Võidukas Mancini avaldas kaastunnet Inglismaale ja andis Itaalia osas tormihoiatuse (0)

Itaalia peatreener Roberto Mancini. Foto: Scanpix / Reuters / Facundo Arrizabalaga

53-aastase pausi järel Euroopa meistriks tulnud Itaalia koondise peatreener Roberto Mancini nentis pärast penaltiseerias Inglismaa üle saadud võitu, et kuigi finaalkohtumise algus oli tema meeskonna jaoks keeruline, saadi asjad seejärel kontrolli alla.

"Mingil hetkel oli EM-tiitlist mõtlemine võimatu, aga kutid oli imelised. Mul ei jagu nende kiitmiseks sõnu, tegu on võrratu meeskonnaga. Mäng oli keeruline ja Inglismaa varajane värav muutis selle meie jaoks veel raskemaks. Aga kui algfaas välja jätta, olime meie domineeriv pool.

Penaltiseerias on ikka natuke õnne ka vaja. Tunnen Inglismaale natuke kaasa, sest ka nemad tegid vägeva finaalturniiri. Meie meeskond on küpsenud ja ma arvan, et parandamisruumi jagub veelgi." Oleme õnnelikud kõigi itaallaste üle," rääkis Mancini.

Vasakkaitsja Emerson: "Imeline õhtu. Oleme sellest hetkest unistanud. Võitsime EM-tiitli, mille nimel oleme tööd teinud alates esimesest päevast, kui meeskonnana treeningutel kokku saime. Nüüd on meie kohustus seda võitu Itaalia nimel tähistada.

Me ei andnud alla pärast Inglismaa varajast väravat. Mäng kestis 120 minutit, aga me ei andnud kordagi alla. Selles peitubki Itaalia jõud! Võitlesime ja valasime viimase minutini higi ning penaltiseerias suutsime taas peale jääda. Olen õnnelik nii meeskonna kui ka kõigi fännide pärast."

Penaltikangelane Donnarumma: "Saatsime korda midagi erakordset ja oleme õnnelikud. Me ei loovutanud vastasele millimeetritki. Oleme fantastiline meeskond ja väärime seda võitu. Vastaste kiire avavärav võinuks meid hukutada, aga Itaalia meeskond ei anna alla. See polnud lihtne mäng, aga esinesime suurepäraselt."

Neljakordse maailmameistri Itaalia ainuke varasem EM-tiitel pärineb 1968. aastast. Sel aastatuhandel olid nad kaotanud kaks finaali (2000 ja 2012). 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti