Menüü
Veebisait

Holland, Hispaania ja Saksamaa ikkagi finaalis! EM-i viimast lahingut teenindab rahvusvaheline brigaad (0)

Björn Kuipers on rahul - temast saab esimene EM-i finaali vilistav hollandlane. Foto: Scanpix / Valentin Ogirenko / Reuters

UEFA teatas värskelt pühapäevase Inglismaa - Itaalia EM-finaali kohtunikud. Õigusmõistjate brigaad koosneb väga rahvusvahelisest seltskonnast.

Finaali peakohtunik on 48-aastane Björn Kuipers, kellest saab esimene EM-i finaali vilistav hollandlane. Alates 2006. aastast rahvusvahelise kohtunikuna töötav Kuipers on sel finaalturniiril eelnevalt vilisanud Taani - Belgia 2:1 ja Hispaania - Slovakkia 5:0 alagrupimatše ning Taani - Tšehhi 2:1 tulemusega lõppenud veerandfinaali. Neljas kohtunik oli ta Inglismaa - Horvaatia 1:0 alagrupimängus.

EM-i finaal saab Kuipersi jaoks olema seitsmes finaal, mida ta UEFA egiidi all teenindab: 2018. aastal vilistas ta Euroopa liiga finaali Marseille - Atletico Madrid, 2014. aastal Meistrite liiga finaali Real Madrid - Atletico Madrid, 2013. aastal Euroopa liiga finaali Benfica - Chelsea, 2011. aastal UEFA superkarikafinaali Barcelona - Porto, 2009. aastal U21 EM-i finaali Saksamaa - Inglismaa ja 2006. aastal U17 EM-i finaali Tšehhi - Venemaa. Suurturniiridel on ta vilistanud järjepidevalt alates 2012. aasta EM-ist.

Kuipersit abistavad pühapäeval äärtel kaasmaalased Sander van Roekel ja Erwin Zeinstra. Neljas kohtunik on aga hispaanlane Carlos Del Cerro Grande. Varuabikohtunik on hispaanlane Juan Carlos Yuste Jimenez.

VAR on sakslane Bastian Dankert, VAR-abilised Pol van Boekel (Holland), Christian Gittelmann ja Marco Fritz (mõlemad Saksamaalt).

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti