Menüü
Veebisait

Anthony Taylor avas Erikseni õnnetuse osas suu: sain kohe aru, et midagi on väga valesti (0)

Anthony Taylor. Foto: Scanpix / Catherine Ivill / AFP

EM-finaalturniiri alagrupimängu Taani ja Soome vahel ohjanud inglasest peakohtunik Anthony Taylor andis BBC-le intervjuu, milles meenutas antud mängus Christian Erikseniga juhtunud õnnetust ja sellele järgnenut.

"Sain kohe, kui see juhtus, aru, et midagi on väga valesti. Christian oli üksinda, ainus objekt tema lähedal oli pall," meenutas Taylor. "Ma vaatasin kukkumise ajal tegelikult täpselt tema poole ja nägin ta nägu. Mõistsin kohe, et midagi on väga valesti."

Mis sai edasi? "Minu esimene prioriteet on mängijate turvalisus. See tähendab, et kui mängija saab vigastada või juhtub temaga midagi muud, vajab ta arstiabi. Ja see oligi kõik, mida ma tegin - kutsusin arsti väljakule. Tegelikult olid kangelasteks Taani koondise kapten (Simon Kjaer - toim.) ja meedikud, kes tegid Eriksenile südamemassaaži ja viisid läbi defibrillatsiooni."

"Ma pidin Christianit aitama, nii palju kui see minu võimuses oli. Jalgpall oli sel hetkel teisejärguline ja täiesti tähtsusetu, tähtis oli vaid inimelu," kinnitas Taylor. "Seejärel kogunesid mängijad, treenerid ja teised meeskondade liikmed mu juurde ja küsisid, et mida me edasi teeme? Kas mäng jätkub või ei? Kui kaua me ootame? Mis üldse edasi saab? See oli keeruline olukord, kus kõigi emotsioone kontrolli all hoida."

"Langetasime UEFA delegaadiga koos otsuse, et katkestame mängu, kuniks saame infot Christiani olukorra kohta. Me ei tahtnud enne, kui teame, et temaga on kõik korras, ühtegi mängu jätkamist puudutavat otsust vastu võtta. Tahtsin lihtsalt kindel olla, et Christianiga saab kõik korda."

Taylori sõnul ta ise Erikseniga vestelnud ei ole. "Saatsin talle sõnumi mõni päev pärast intsidenti ja rääkisin Taani väravavahi Kasper Schmeicheliga pärast mängu lõppu. Taani mängijad olid selleks hetkeks juba Christianiga rääkinud ja Kasper tuli mulle ütlema, et tema olukord on stabiilne."

"See õnnetus tuletas kõigile meelde, et pole vahet, kui noor või vana, vormis või mitte, sa oled, selline õnnetus võib igat üht tabada. Olen kindel, et defibrillaatorid peaksid olema palju laialdasemalt kättesaadavad kui praegu," on Taylor veendunud.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti