Menüü
Veebisait

UEFA jättis Emersoni mainekast staatusest ilma ja pärjas sellega vaid Jorginhot (0)

UEFA arvates ei võitnud Emerson samal aastal Meistrite liigat ja EM-i. Foto: Scanpix / John Sibley / EPA

Eile õhtul Euroopa meistriks kroonitud Jorginhost sai kümnes mängija, kes on ühel aastal pea kohale tõstnud Euroopa jalgpalli kaks prestiižseimat karikat. UEFA vaatas oma artiklis aga mööda Emersonist, kel ette näidata samad saavutused.

Mainitud karikateks on EM-tiitel ja UEFA Meistrite liiga, mida saabki korraga võita ainult iga nelja aasta tagant. Seekord oli paus veelgi pikem, sest Euroopa meistrivõistlusi lükati koroonaviiruse tõttu aasta võrra edasi.

UEFA avaldatud nimekirja esimesed üheksa liiget olid Luis Suarez (1964 Milano Inter & Hispaania), Hans van Breukelen, Ronald Koeman, Berry van Aerle, Gerald Vanenburg (1988 PSV & Holland), Fernando Torres, Juan Mata (2012 Chelsea & Hispaania), Cristiano Ronaldo ja Pepe (2016 Real Madrid & Portugal. Kümnendana kuulutati välja Jorginho.

Seejärel anti siiski ka põhjendus, miks ei olnud nimekirjas 1988. aastal sama saavutusega hakkama saanud Wim Kiefti ja 2000. aastal Euroopa meistriks kroonitud Nicolas Anelkat ning Christian Karembeud. Kuigi Kieft tegi klubisarja finaalis Benfica vastu kaasa kõik 120 minutit, siis EM-i finaalis ta platsile ei pääsenud. Anelka jäi välja samuti seetõttu, et ei käinud Prantsusmaa eest 2000. aasta finaaIis Itaalia vastu väljakul. Karembeu aga vaatas mõlemat mängu pingilt. 

Et UEFA silmis duubli võitjateks kvalifitseeruda peab käima mõlema sarja finaalis platsil. Emerson piirdus aga ainult Itaalia koondisega, Meistrite liiga finaali Manchester City vastu vaatas Chelsea vasakkaitsja pingilt.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti