Menüü
Veebisait

Inglased tahtsid viimasel hetkel finaalieelset programmi muuta, UEFA pani käe ette (0)

Inglismaa koondise fännid. Foto: Scanpix / AFP / Oli Scarff

Inglaste mitteametliku jalgpallihümni "Kolm lõvi" esitaja Frank Skinner avalikustas, et UEFA lükkas tagasi plaani, mille kohaselt ta oleks koos David Baddieliga saanud menukat pala enne tänaõhtust Inglismaa ja Itaalia vahelist finaali Wembley staadionil esitada.

1996. aastal Inglismaal peetud EM-iks valminud laul, millest pärinev fraas "Football's Coming Home" ehk "Jalgpall tuleb koju" läks uuesti lendu juba 2018. aasta MM-i aegu, on koondise paranenud esituste abil jälle moodi läinud ning edetabelites tõusnud. Tänaseks päevaks on sisuliselt tegu Inglismaa fännihümniga ning inglased lootsid, et neil õnnestub seda ka mängueelsel tseremoonial esitada.

Jalgpallijuhid teatasid aga, et nii ei lähe. "Nad selgitasid, et see on liialt lahingulaulu moodi ning oleks ebaõiglane, kui itaallastel poleks oma fännide ergutamiseks samasugust võimalust," kurtis Skinner telesaates "The Last Leg". Aga avamängus, kus Itaalia võõrutas Türgit, sai Andrea Boccelli küll enne mängu Nessun Dormat laulda," asus ta seejärel siga ja kägu võrdlema.

UEFA kinnitas, et selline palve neile tõepoolest reedel laekus, kuid eitav vastus tuli kiirelt ja põhjus oli lihtne. "Sellisel hetkel ei saa enam mängu avatseremooniale ühtegi elementi lisada, sest mängueelne ajakava on ülitihe ja korralduslikud asjaolud keerukad," selgitas UEFA kõneisik Reutersile.

Küll aga lohutati inglasi, et nad ei jää oma lemmiklaulust suure finaali eel päris ilma. "Et tegu on Inglismaa Jalgpalli Liidu valitud ametliku fännilauluga, kõlab see mängijate soojenduse ajal, täpselt nagu kõigi eelnevate Inglismaa koondise kohtumiste puhul," märkis UEFA esindaja.

Itaalia ja Inglismaa vahelisele EM-finaalile antakse avalöök täna õhtul kell 22.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti