Menüü
Veebisait

UEFA president: EM-i korraldusviis oli meeskondade suhtes ebaõiglane (0)

UEFA president Aleksander Ceferin. Foto: Scanpix / David Klein / Zumapress

UEFA president Aleksander Ceferin teatas BBC taskuhäälingus "The Sports Desk", et tänavuse EM-finaalturniiri ebatraditsiooniline korraldusviis tundus alguses positiivne, kuid täna ta enam seda ei toetaks.

Nimelt toimub tänavune EM-finaalturniir, kus on jäänud pidada veel vaid finaalmäng Itaalia ja Inglismaa vahel, 11 erinevas riigis üle Euroopa. Kui varasemalt on turniir toimunud ühes või maksimaalselt kahes erinevas riigis, siis tänavu muudeti suurvõistlus eelkõige linnapõhiseks, et võimalikult paljud suured staadionid jalgpallipidu võõrustada saaksid.

"Reisimiste distantsid kujunesid nii fännide kui meeskondade suhtes ebaõiglasteks," tõdes Ceferin. Näiteks Šveitsi koondis sõitis EM-i jooksul maha 15 485 kilomeetrit, kuid Šotimaa vaid 1108. Erinevus on märkimisväärne.

"Enam ma seda plaani ei toetaks," lisas Ceferin. "Selline formaat on väga raskesti ellu viidav. Pole õiglane, et osad meeskonnad reisivad teistest pea kümme korda rohkem. Mõistan ka fännide pettumust - kui meeskond mängib ühe mängu näiteks Roomas ja teise Bakuus, siis mõlemale mängule meeskonda toetama jõuda ongi väga keeruline."

"Paraku kinnitati see formaat juba enne seda, kui mina ametisse astusin. See on põnev idee, kuid keeruline ellu viia. Ma ei usu, et me seda enam kunagi kordame."

Walesi koondise kaitsja Chris Gunter nimetas turniirilt väljakukkumise järel formaati naljaks, kuna nende fännid ei saanud Suurbritannia poolt kehtestatud reisipiirangute tõttu oma meeskonda toetama reisida. Mõlemad finalistid Inglismaa ja Itaalia pidasid aga kõik oma alagrupimängud koduväljakutel ehk vastavalt Londonis ja Roomas.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti