Menüü
Veebisait

EM-STUUDIO | Anname välja auhinnad, mida UEFA teha ei taibanud. Itaalia jääb ilma, Inglismaa mitte (3)

16. Euroopa meister on turniiri alguses kõige paremat jalgpalli näidanud, vahepeal raugemise märke ilmutanud, aga viimases kahes mängus raudseid närve demonstreerinud Itaalia. Nende vastasele Inglismaale sai taas saatuslikuks penaltiseeria. Aga seekord alles finaalkohtumises, kus nad polnud mänginud pärast 1966. aasta MM-i.

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) andis finaalkohtumise järel, nagu ikka, välja mõned auhinnad. Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Itaalia väravavaht Gianluigi Donnarumma ning parima väravaküti auhind läks Cristiano Ronaldole. EM-finaalturniiri sai UEFA tituleerida kõigi aegade resultatiivseimaks, sest 2,78 väravat mängu kohta on näitaja, kuhu ükski EM varem küündinud pole.

Aga mitmed auhinnad jäid välja andmata. Soccernet.ee viimane EM-stuudio (koosseisus Ott Järvela ja Rasmus Voolaid) paikab selle vea ning toob välja EM-finaalturniiri ootamatuima staari, parima treeneri, suurima mõjutaja, peamise põruja, võimekaima vanameistri, kaalukaima otsuse, parima mängu (arvamused lahknevad), lahedaima auhinna ning suurima üllataja (laureaate on kolm).

Etteruttavalt võib öelda, et Itaalia ei saa mitte ühtegi auhinda. Küll aga saavad pärjatud nii Inglismaa, UEFA, Cristiano Ronaldo, vikerkaarevärviline auto, Kevin de Bruyne kui ka surmagrupp. Mööda ei saa vaadata ka Raheem Sterlingu kasuks poolfinaalis määratud penaltist. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Boii   •  
Vikerkaarevärviline auto??? Klge lugege natuke ajalugu, tunnetage loodust ja kaevake sügaval enda sees, kas see on SEE, mille eest te tahate seista? Jeesus, kui ahastamaajavalt idiootne.
INCE   •  
Inglismaale jäi kahjuks välja andmata Euroopa Parima Põlvitava Koondise Auhind ! Sellele pühendumine võttis inglastelt tähelepanu jalgpallilt mõnevõrra ära, aga tühja sellest, jalgpalli mängimise porobleemi lahendasid itaallased ;)
itaalia1982   •  
Masendav on kuulata, et EM võetakse kokku selliselt kus pm võitja riigist ei räägita pm mitte midagi. Kui suured saavad olla Järvela Inglismaa/Ronaldo prillid, need on enam kui roosad.
Kokkuvõttes ei mainita ära seda, millise töö on teinud ära Roberto Mancini, kes võttis üle Itaalia koondise juhendamise, kui Itaalia polnud pääsenud MM-ile ning oli FIFA rankingus rekordiliselt madalal kohal. On olnud nüüdseks 34 ilma kaotuseta ning ehitanud üles meeletult ühtse koondise (tõsi Itaalia koondise ühtsusest räägiti 2 lausega, aga oleks ka veider kui seda nad ka märganud ei oleks). Lisaks millist kiitust teenis Inglismaa koondise mäng, et nad mängivad head jalgpalli. Vastupidi nad ei mänginud head jalgpalli, aga nad mängisid effektiivset ja pragmaatiliselt. Aga kindlasti mitte head jalgpalli.

Ootaks endiselt konstruktiivsed ja võimalikult erapooletut ekspertiisi. Kuigi pean tõdema, seda on raske leida, sest kõigil meil on ju omad lemmikud.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti