Menüü
Veebisait

EM-STUUDIO | Peakohtunik Kaasik: VAR püsib taustal ja sekkumise tase on kõrge, mis tuleb jalgpallile ainult kasuks (0)

Soccernet.ee EM-stuudio võtab pärast alagrupiturniiri esimest ringi luubi alla 25. võistkonna ehk kohtunike tegevuse, mis on senise 12 kohtumise jooksul jäänud üpris nähtamatuks. Näiteks videomonitori juures pole seni käinud veel ükski väljakukohtunik.

Stuudiokülaline on Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik Hannes Kaasik, kellega räägime esmalt Prantsusmaa - Saksamaa kohtumises palju kõneainet pakkunud intsidendist, kus Mats Hummels selja tagant Kylian Mbappelt palli ära, aga ühtlasi ka mehe maha võttis. Miks sealt ei tulnud penaltit? Miks ei läinud kohtunik monitori juurde? Aga kui kohtunik oleks penalti määranud, siis kas see olnuks õige või vale otsus? Kas siis oleks monitori juurde mindud?

Samuti käsitleme pikemalt EM-finaalturniiri avamängus palju kõneainet pakkunud Türgi kaitsja Zeki Celiki käega mängu episoodi, millel on potentsiaali kujuneda maamärgiliseks sündmuseks. Kuigi käega mängu puudutav reegel muutunud ei ole, siis kohtunikele on Rahvusvahelise jalgpallinõukogu (IFAB) poolt antud veidi suurem tõlgendamisruum, mis võimaldas Hollandi brigaadil tolles episoodis mitte penaltit määrata.

Mida UEFA kohtunike komisjon eesotsas itaallase Roberto Rosettiga tollest otsusest arvab, saame aimu edasise turniiri jooksul, sest kui Danny Makkelie brigaadi määramised jäävad pigem tagasihoidlikeks, siis on peamiseks põhjuseks ilmselt just Celiki osas langetatud otsus. Vaata siit IFAB-i põhjalikku esitlust, mis käsitleb muuhulgas ka käega mängu.

Soccernet.ee EM-stuudio ilmub finaalturniiri jooksul igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Stuudios saab näha nii portaali enda toimetajaid kui ka külalisi mujalt. 18. juunil juhib juttu Rasmus Voolaid, kelle külaliseks on mõtlikku juttu ajada armastav habemega mees.

Osalege kindlasti ka Soccernet.ee EM-i erilehe Coolbeti ennustusmängus, kus saate koos sõpradega end proovile panna ja vingeid auhindu võita!

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti