Menüü
Veebisait

EM-STUUDIO | Sporti ja poliitikat ei sega kokku vikerkaar Neueri käel, vaid orbanistlikud riigivalitsejad (9)

Soccernet.ee EM-stuudios arutasid Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela seekord, kas jalgpalli ja poliitikat on üldse võimalik lahus hoida. Ning mis on ikkagi poliitiline ja mis üldinimlik teema?

Millise nipiga on Viktor Orban teinud jalgpallist Ungari positiivse kuvandi? Kas UEFA ähvardust viia EM-i lõppvaatus Londonist Budapesti tasub võtta tõsiselt või on tegu väikest viisi väljapressimiskavaga?

Saksamaa koondise kapteni Manuel Neueri vikerkaarevärviline käepael tõi kaasa kaebuse, mida UEFA menetles, aga uurimist ei alustatud. Kas see, et sportlastel lubatakse ühiskondlikke sõnumeid varasemast vabamalt väljendada, märgib paradigma muutust?

Soccernet.ee EM-stuudio ilmub finaalturniiri jooksul igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel, aga seda mõningate eranditega. Nii olemegi jaanide tõttu uuesti eetris juba homme, teisipäeval. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Vask   •  
Pole seal Ungaris asi nii hull midagi. Mõned aastad tagasi oli Ungari demokraatia taset näitavates edetabelites nii mõnestki Lääne-Euroopa riigist ees. Halvasti oli neil ainult liberaaldemokraatia näitajatega, aga demokraatia pole ühe ideoloogia valduses. See, et Orbani parteil on Ungari parlamendis enamuses, on demokraatia paratamatus. Vähemalt ma pole kuulmud miskit, mis nende legitiimsust kahtluse alla seaks.
Boii   •  
Hahaha, vähe sellest et Delfi ja Postimees homopropagandat teevad, on nüüd siis alustanud ka Soccernet :D Tase! Aga poisid, tasub lugeda rohkem ja ajalooga tutvuda. #soodomjagomorra
humorist   •  
Järvelale:
Võiks rääkida Qatari, Vene ja Hiina sponsoritest. Me kõik teame, et need riigid on jäänud viimasel ajal silma väga suurte rahvusvaheliste seaduste ja inimõiguste rikkumisega.

Kardan, et sel teemal ei räägita, sest raha ei haise ning see on okei, et Vene riiklik Gazprom promob ennast UEFA üritusel samal ajal kui riiklikud väed okupeerivad Krimmi ja Ida-Ukrainat. Qatari rahvuslik lennufirma - Qatari MM'i korruptsioon (kõrge suremus objektidel ning orjastatud Aasia tööjõud) ning Qatari seotus terrorismiga seotud isikutega. Hiina erinevate ettevõtete koos hiina-mandariini keelsete reklaamidega. Mitte ainult uiguuride tagakiusamine / genotsiid, aga ka lisaks veel Hong-Kongi demokraatia mahasurumine, üleriigililine dissidentide tagakiusamine jne.

Aga kui sportlased reaalselt nendele probleemidele viitaksid, siis oleksid suured trahvid jne. Aga siis tuleb mingi pride ning BLM ja kõik on järsku lubatud kuigi tegu on 5nda järgu probleemidega võrreldes nendega, mida ma eelnevalt ülesse loetlesin.
Raigo Pärnpuu   •  
Sai soccerneti lugema/kuulama hakatud kuna siin kajastati ainult jalkat ja igasugu poliitiline jutt või mõni propaganda oli suhteliselt välistatud aga tundub et Ott Järvela lisandumisega on paradigma muutunud ja nüüd on jalgpalli leheküljel igati tervitatav nii propaganda kui ka poliitika. Jäägem ikka oma liistude juurde ja rääkigem siiski jalkast kuna muidu peab otsima uusi alternatiive ja kui huvi teha propagandat või rääkida poliitikast siis ma arvan et delfi lubab teil seda lahkesti teha.
Boii   •  
Huvitav, kas OJ on ka Sorose palgal?
trk   •  
Jõud, kes kasutavad "vikerkaare" propagandat enda tööriistana, on rahvusriikide vastu ning lisaks ka riikidevaheliste võistluste vastu. Sest jalgpall, va kurinahk, tekitab patriotismi, annab inimestele kuuluvustunde jpm.
Küll aga meeldib neile Superliiga, mis on küll jalgpall, aga lõhub jõhkralt traditsioone. Sellised on tegelikud seisud kallid kommentaatorid ja reporterid.
P.S. Inetu on väärikat ja väärika ajalooga Ungari rahvast solvata, nad oskavad ilma teie eeskosteta valmiskastide juures otsustada.
w1   •  
Ma saan aru, et Ungari uus seadus keelas lasteaedade ja koolides vikerkaare propaganda ära . Ma ei saa hästi aru miks socerneti jaoks on oluline lastaedases vikerkaare propagandat teha. Minu loogika ütleks, et lasteaedase ja koolides ei tohiks teha ühtegi propagandat.
WASP   •  
tegelikult ikkagi võiks selle igaühe voodimurest lehvitamise igasuguste lippude ja paelte ja värvide ja kaltsudega eemal hoida spordist ja avalikust meediast, las see jääb igaühe enda koju ja nišikanalitesse, vastik on vaadata, täismehed lähevad selle lollusega kaasa...
Vauka   •  
Kas see ,et Ungari valitsus kaitseb oma lapsi pederastide ja pervertide eest,kas see on siis nii jube,et paneb Soccerneti europeded kohe pigisema .Ungari valitsus on selgitanud väga hoolega, et tegemist on alaealiste kaitseks välja antud seadusega, kuna nende arvates ei peaks alaealised puutuma kokku ühemõtteliselt seksuaalse ja ealiselt mittesobiva sisuga meedias, internetis, lasteaias või koolis.Soovitakse tagada,et teatud reklaamikampaaniad ei edastaks lastele sisu, mis kahjustab nende normaalset kehalist, vaimset ja moraalset arengut ega ole seotud laste seksuaalse identiteedi ja kasvatusega. Ungari on valmis kaitsma vanemate õigust tagada lastele oma usuliste,filosoofiliste ja pedagoogiliste veendumuste kohane kasvatus – see on kirjas ka Euroopa Liidu põhiõiguste hartas. Nii et pedepropaganda punakomissar Ott J. Kas sa tõesti arvad ,et Sorose rahaluti otsas rippumine annab sulle õiguse vigiseda iseseisva riigi kallal.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti