Menüü
Veebisait

EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes (4)

EM-finaalturniiril on 51 kohtumisest peetud 44 ning 24 meeskonnast jäänud konkurentsi püsima kaheksa. Pöörasele esmaspäevale, kus kahe 1/8-finaali peale nägi 14 väravat ja ühte penaltiseeriat, järgnes väravate poolest kasinam, aga emotsioonide osas vähemalt sama külluslik teisipäev, kus edu saatis Inglismaad ja Ukrainat.

Ukraina edasipääs sai selgeks Eesti aja järgi öösel pool üks, kui Artjom Dovbõk lõi 120+1. minutil värava, mis andis neile 2:1 võidu Rootsi üle. Soccernet.ee jalgpallistuudio külaliseks on seda kohtumist Eesti Rahvusringhäälingus kommenteerinud Alvar Tiisler.

Kuigi juttu tuleb ka Rootsi – Ukraina kohtumisega seotud paarist pentsikust asjaolust (#uneaeg #murphyseadus), siis stuudiojutu fookuses on spordiülekande žanr. Milliseid uuendusi võib jalgpalliülekannetes lähiajal näha ja milliseid pigem mitte, sest mingite asjade muutmine pole lihtsalt mõeldav?

Tiisler tutvustab ametimeest, keda ERR-il hetkel pole, aga kelle abil saaks kõigi spordiülekannete kvaliteeti tõsta. Ning rõhutab, et ainult rahvusvahelise telepildi vahendamisega ei tohiks tänapäeval Eestis enam rahulduda, vaid spordiülekanne peab kätkema isiklikku emotsionaalset sisendit. Samuti räägime ERR-i EM-ülekandeid ilmestava taktikalaua hankimise tagamaadest.

Soccernet.ee EM-stuudio jõuab finaalturniiri jooksul väikeste eranditega eetrisse igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Järgmine saade on kavas 2. juuli hommikul, teemaks sõelmängud selle sõna kõige otsesemas mõttes.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

purgeenius   •  
Taktikalaud on supper telekavaatajale!
Selle laua abil mängu selgitamine on avanud paljudele täiesti uue dimensiooni, et jalka pole lihtsalt jooksmine ja söötmine, vaid paras lahing.
Mõtiskleja   •  
Parim EM stuudiosaade mis seni olnud. Alvar igati väärib seda au finaali kommenteerida, suurepärast tööd seni teinud. Taktikalaud on tõesti suur samm edasi erri poolt, isegi koos nende tehniliste probleemide ja vähese kasutuse oskusega.

Ja tõi väga hea punkti välja, et miks teised live tegijad midagi uut ja professionaalsemat ülekande tegemisel ei proovi. Enamasti on ju kommentaator/id ja kaameramehed nagunii staadionil olemas, kui raske on igale mängule ka oma lauake ja lisaekspert kaasa võtta, kes vahendaks enne mängu mõtteid "stuudionurgakesest" ning veaks ka poolaja arutelusid ja samuti mängu lõpu omi. Nagu seda err juba aastaid teeb. Selle asemel on lihtsalt kaamera tellingutel kus öeldakse ainult tere ja avavile ja läkski mäng käima, poolajal 0 arutelu üldiselt ja peale mängu alles peab kommentaator ise jooksma väljaku äärde hääletama, et intervjuusid saada. Vb tõesti finantsiline olukord ei võimalda isegi neid pisiasju, millest on muidugi kurb.
väga aus   •  
ajas nuttma
Martin Jõe   •  
See taktikalaud on ületähtsustatud, suht mõttetu ajaviitmine, asendustegevus, millel reaalsusega tegelikult vähe pistmist.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti