Menüü
Veebisait

Donnarumma: meie praegune meeskond on midagi erilist (Busquets: me tuleme veel tagasi) (0)

Nii tõrjus Gianluigi Donnarumma otsustava penalti. Foto: Scanpix / Matt Dunham / AFP

Eileõhtuse EM-poolfinaalkohtumise järel ei olnud ei Itaalia ega Hispaania leer kiitusega vastase suunal kitsi, kuid mõlemate meeskondade asjapulgad tõdesid, et tulemus oli kokkuvõttes õiglane.

Itaalia peatreener Roberto Mancini: "Oleme rõõmsad, et suutsime Itaalia rahvale sellise vaatemängu pakkuda. Me teadsime, et tuleb väga keeruline mäng ja Hispaania tekitas meile ohtralt raskusi. Üritasime oma võimalusi realiseerida, aga neid ei tekkinud eriti palju, sest me ei suutnud eriti pikalt palli hoida.

Meil oli eneseusku. Tahtsime väga finaali jõuda, et näidata koht kätte nendele inimestele, kes enne turniiri meisse ei uskunud. Õnnitlen ka Hispaaniat - nad on suurepärane meeskond ja penaltid on puhas loterii. Oli raske andmine, aga arvan, et väärisime finaali jõudmist. Hispaania suutis meid küll üllatada, sest tuli mängule vastu ilma puhta ründajata, aga me suutsime sellega kohaneda ja toime tulla. Mul on imeline meeskond, nad kõik tahtsid midagi erilist teha ja said sellega ka hakkama."

Väravavaht Gianluigi Donnarumma: "Enne penaltiseeriat olin ma rahulik, sest teadsin, et mul on suurepärane võimalus oma meeskonda aidata. Sain sellega hakkama ja nüüd oleme me oma unistuse elluviimisest vaid ühe sammu kaugusel. Hispaania oli küll väga tugev, aga praegune Itaalia meeskond on midagi muud. Me ei anna mitte kunagi alla."

Hispaania peatreener Luis Enrique: "Kui ma peaksin oma mängijatele hindeid panema, siis annaksin kõigile 5+. Nad on olnud turniiri vältel suurepärased ja ma ei taha neid kritiseerima hakata. Nüüd on aeg puhkuseks. [Alvaro] Moratal oli probleem puusaga, aga ta tahtis ikkagi penaltit lüüa ning see ütleb minu jaoks tema isiksuse ja võitlejahinge kohta väga palju. Ta oli meie jaoks sel turniiril imeline ja ta teab, kuidas võita ja kaotada. Tahan õnnitleda ka vastaseid. Saame minna tagasi Hispaaniasse teadmisega, et olime üks turniiri parimatest meeskondadest."

Kapten Sergio Busquets: "Enne mängu pidasid kõik Itaaliat suureks favoriidiks, kuid näitasime, et suudame neist mänguliselt üle olla. Meil oli palju noori mängijaid ja see kogemus on nende jaoks hindamatu väärtusega. See on jalgpall - üks meeskond kaotab ja teine võidab, aga Hispaania tuleb veel tagasi."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti