Menüü
Veebisait

Rashford: vabandan penalti pärast, aga mitte selle pärast, kes ma olen (1)

Foto: Scanpix / Facundo Arrizabalaga / AFP

EM-i finaalis mängujärgse penalti posti löönud ja sotsiaalmeedias rassistlike solvangute ohvriks langenud Inglismaa koondise ründaja Marcus Rashford teatas, et vabandab oma ebaõnnestunud löögi pärast, kuid mitte selle pärast, kes ta on.

"Pika hoojooksuga võitsin endale pisut aega, kahjuks ei tulnud tulemus selline, nagu tahtsin. Tundsin, et vedasin tiimikaaslaseid alt. Tundsin, et vedasin kõiki alt. Penalti oli kõik, mida olin küsinud, et midagi meeskonna heaks teha. Võin ju penalteid une pealt sisse lüüa, miks siis mitte seekord?" kirjutas Rashford Twitteris.

"Alates löögi hetkest on see ikka ja jälle minu peas kedranud, pole ilmselt sõna, mis minu tundeid kirjeldaks. Finaal. 55 aastat. Üks penalti. Ajalugu. Kõik, mis ma saan öelda, on vabandus. Soovin, et see oleks läinud teisiti," jätkas Rashford.

"Võin oma esituse kohta kogu kriitika vastu võtta, minu penalti ei olnud piisavalt hea, aga ma ei vabanda kunagi selle pärast, kes ma olen ja kust ma tulen. Minu kõige uhkem hetk on olnud kolme lõviga vapi kandmine rinnal ning nägemine, et perekond elab mulle kümnete tuhandete pealtvaatajate hulgas kaasa."

"Ma olen Marcus Rashford, 23-aastane must mees Withingtonist ja Wythenshawe'ist, Lõuna-Manchesterist. Kui mul pole ka midagi muud, siis on mul see. Tänan teid kõikide lahkete sõnumite eest. Ma tulen tagasi tugevamana. Meie tuleme tagasi tugevamatena."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

humorist   •  
Minu arust väga viisakas pöördumine ja näitas taaskord, et tegu on tugeva isiksusega. Väga hea meel, et ta ei näe ennast ohvrina ning on üle tänapäeva POC victimhood poliitikast. Tänapäeva ühiskonnas, kus on palju vastandumist, siis tema sõnum oli positiivsesse tulevikku vaatav. UK valge harimata töölisklassi poolne rassiviha nüüd läbi ja lõhki oma poisi peal välja elada on ikkagi väga alatu ja reeturlik. Omadega ollakse nii heas kui halvas.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti