Menüü
Veebisait

Chiellini tänas mälupilti Cannavaro triumfist ja võrdles Donnarummat legendiga (0)

Euroopa meistermeeskonna kapten Giorgio Chiellini. Foto: Scanpix / Reuters / Facundo Arrizabalaga

Euroopa meistriks kroonitud Itaalia koondise kapten Giorgio Chiellini sõnas pärast finaalkohtumist, et rasketel hetkedel andis neile jõudu mälestus Azzurri varasematest tipphetkedest.

"Me väärisime seda võitu, õhus oli kohe eriline tunne. Meie väärime seda ja terve Itaalia väärib seda. Ning nüüd on aeg seda üheskoos nautida! Vaatamata kohtumise alguses meid tabanud šokile võtsime mängu seejärel enda kontrolli alla. Seetõttu seda võitu väärimegi.

Ihkasime seda võitu igal võimalikul moel. Nüüd on ajalugu tehtud ja me oleme Euroopa meistrid. Oleme kõik uskumatult õnnelikud ega jõua ära oodata, et võitu homme koos kõigi itaallastega tähistada," rääkis Chiellini.

Itaalia kaptenilt uuriti ka, mida EM-i kuldmedal talle isiklikult tähendab? "See on ajalugu ja täitunud unistus. Tõesti, see on uskumatu. Teekonda alustades tundsime õhus maagiat ning see tunne paisus iga päevaga. Meenutasime mälupilti MM-tiitlit hoidvast Fabio Cannavarost ja see tõi meile õnne.

Mäng oli keeruline, sest alustasime kõige halvemal võimalikul moel. Meil oli raske, sest staadionil viibinud fännid andsid Inglismaale tohutult energiat. Aga säilitasime rahu, mis oli väga tähtis. Ning siis hakkasime mängima. Vaheajal rõhutasime, et vaja on leida õige sööt ja sooritada õige pealelöök. Vaja oli mängu kontrollida," märkis Chiellini.

Penaltiseerias tõusis Itaalia sangariks kaks lööki tõrjunud Gianluigi Donnarumma. "Mul on vedanud, sest sain pikalt mängida samas meeskonnas Gianluigi Buffoniga. Nüüd seisab väravas Donnarumma ja seis on täpselt sama!"

Neljakordse maailmameistri Itaalia ainuke varasem EM-tiitel pärineb 1968. aastast. Sel aastatuhandel olid nad kaotanud kaks finaali (2000 ja 2012). 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti